Skocz do zawartości

Ładowarka SKYRC B6AC+V2


marcinlota1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

widze ze bawisz się w kopiowanie i jesteś trochę złośliwy....tak jak napisałem nie ma tam nic jakie  ustawić napiecie końcowe i delta peak (bo ona decyduje ile bedzie się ładowało)..wiec po co ta złośliwośc...nie potrzebuje czwarty raz tylko wystarczy napisac co z deltą i  napieciem końcowym aby weszło jak najwiecej..tyle

Poczytaj "małe conieco" o akumulatorach Ni-MH (tu na Forum lub Google, ewent. inne fora specjalistyczne), zrozumiesz wtedy o co tu chodzi. Podczas ładowania aku Ni-MH napięcie wzrasta w miarę "napełniania" akumulatora. Gdy jest już pełny, to następuje "przepełnienie" i napięcie zaczyna spadać dość gwałtownie, a sam aku zaczyna się intensywnie grzać. Początek tego niekorzystnego zjawiska wykrywa ładowarka i kończy ładowanie automatycznie - to jest właśnie delta peak (nazwa od kształtu krzywej napięcia, podobnej do wierzchołka trójkąta - wzrost do szczytu, potem spadanie). To tak, jakbyś wchodził na pagórek, na szczycie którego jesteś przecież najwyżej ; napięcie i ładunek aku Ni-MH też są tu najwyższe, więc należy tu zakończyć ładowanie - ładowarka o tym wie i zakończy sama.

Tak więc nie ustawiasz ani DP, ani napięcia końcowego, bo tych wartości nie zna nikt, one są ukryte w niewiadomym egzemplarzu akumulatora (tym Twoim właśnie) i w dodatku jeszcze zmienne od okoliczności i warunków procesu. To za każdym razem ładowania "wychodzi w praniu" i ładowarka jest na tyle zmyślnie zaprojektowana, że też za każdym razem to rozpozna i podejmie właściwe kroki sama. To m.in. za to tyle zapłaciłeś. 

 

UWAGA!!! - powyższe dotyczy TYLKO akumulatorów Ni-MH.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

pierwsza czesc jest do Bartka..ja nie pytałem po raz kolejny tylko dałem przykład co mógł byś  z grzeczności napisać" zakładając ze wiesz " jak to ustawić aby WESZŁO WIECEJ DO AKU.. i temat bym już zakończył...wiec czytaj uważnie i nie bądź złośliwy.....pisałem ile mi weszło i nie wiem czy to dobrze czy można więcej....druga czesc jest do innych kolegów co znają się na tym i może pomogą....uczepiłem się tego DP bo wyczytałem ze te własciwosci co się ustawia zamiast DEFAULT (jest ustawione automatycznie) na  np.7mV maja znaczenie i można więcej wyciągnąć z nimhów ..dlatego tak ciągne temat bo skoro pisze na nich min 2500 mAh to powinno wejść więcej,nikt nie napisał ze zle rozumuje ,ze mam zostawić na DEFAULT i to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 aby WESZŁO WIECEJ DO AKU.. i temat bym już zakończył...  np.7mV maja znaczenie

 

Zasada bezpieczeństwa jest taka, że najpierw do głowy, potem do aku, aby temat nie zakończył się tragicznie. 7 miliwoltów może okazać siedmioma krokami do św. Piotra.

To wcale nie jest ani żart, ani przesada - przerabiałem ten temat. Rozmyślnie sprowokowana eksplozja ANSMANNa R20 wyrwała drzwi starej lodówki, w której był zamknięty. Więc dobrze, że zapytałeś. Ostrożnie z tymi klockami.

A zawoalowane ciągnięcie tematu i Kolegów za języki nie jest najkrótszą drogą do sprytnego uzyskania wiarygodnych informacji. Sugerowałbym uczciwe postawienie sprawy, np. "chciałbym jak najwięcej wyciągnąć z NiMH-ów, czy się da i jak to zrobić?"

 

Ponowię sugestię Kolegi o erratę tekstu przed zamieszczeniem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.