Skocz do zawartości

Czy ktoś posiada model Pitts Samson z aukcji


enter1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie nic nie sklejam z powodu bardzo małej ilości wolnego czasu , praktycznie co dziennie latam dwoma modelami , szlifuję umiejętności pilotażu.

Ale jest jeden model który mi się bardzo podoba i chciał bym taki mieć, dokładnie to ten z tej aukcji http://allegro.pl/pitts-samson-zestaw-cnc-maska-kabina-i6251477837.html#thumb/1

Ale nie wiem jak to lata , czy warto go kupić? Nie za wiele informacji o nim znalazłem , jedynie tyle że ma źle wyznaczony środek ciężkości, no i z tego co zauważyłem na youtube , to nie potrzebuje zbyt dużej prędkości podczas lądowania, (mam krótki i wąski pas startowy)

Nie mam możliwości teraz zabrać się za budowę modelu , ale mam chęć go kupić i niech leży , jesień szybko przyjdzie wtedy będę coś znowu sklejał.

Obecnie bardzo źle stoję z czasem , a jak brzmi jedno przysłowie, nieszczęścia chodzą parami, w sobotę bardzo poważnie się poparzyłem praktycznie całą kletkę piersiową i teraz nic nie jestem w stanie robić a czas którego i tak nie mam ucieka jeszcze bardziej.

Na szczęście ręce mam sprawne więc mogę wymachiwać drągami :)  , choć dziś wylatałem jeden pakiet extrą300 i pół pakietu fun cubem i zabrałem model bo nie mogłem czerpać przyjemności z latania, przez silny ból , po za tym z tego poparzenia dostałem gorączki, i latanie jakoś mnie ostatnimi dniami nie bawi.

Ale nic to , wyliżę się , wracając do modelu pitts samson z aukcji, czy ktoś go może posiada i może coś o nim powiedzieć?

bo mam silną chęć go kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki Włodek za życzenia, do zdrowia powracam w błyskawicznym tempie, goi się jak na psie :)

Cieszę się że Andrzej zakupił ten model, będę wdzięczny za wszystkie wskazówki dotyczące tego modelu, bo kupie go na pewno w tym miesiącu choć składał go będę jesienią.

Z tego co wyczytałem w sieci to ma źle wyznaczony środek ciężkości, i w rzeczywistości SC wychodzi na KN dolnego płata.

Mam też zalegający silnik Emax GT 2218/09 czy on by się nadawał do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest krótka wzmianka, jest tez i film, model wygląda na spokojny, a za razem na taki co by i chętnie kręcił proste figury.

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/30964-pitts-od-modelloo/

Mam tylko dziwne przeczucie że mój zaległy silnik dalej będzie zalegał a do tego modelu trzeba kupić coś z 600w około 1000kv i pod śmigło 13 cali.

W ostateczności mam emaxa 2820/07 ten powinien być dobry do tego modelu choć nie jest to silnik zalegający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowałem ten model to rozmawiałem z producentem i doradził mi silnik turnigy 4240-800 ale przesadziłem z malowaniem i wzmocnieniami i model wyszedl dośc ciężko 1700g do lotu ale juz z silnikiem dualsky xm4255ea-4.5 i teraz się okaz jak to będzie latać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej nie ty pierwszy i nie ostatni.Kupiłem dromadera z "Morloc Family" Chciałem z niego zrobić cudo i położyłem coś około 7 warstw farby. Efekt -musiałem zamiast makiety silnika zamontować domek silnika o długości 90 mm ,aby go wyważyć prawidłowo. Nie wygląda już jak Dromader -ale lata fantastycznie -

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do Andrzeja.

Czy mógł byś pokazać jak umocowałeś wręgę silnikową, a jak się da to i inne mocowania , patenty wzmocnienia itp, chętnie bym obejrzał.

Model dziś dotarł, doskonale zapakowany, każdy element siedzi w kawałku styroduru z którego był wycięty , wygląda to tak jak by każda część była w pudełku z twardego styroduru, później zrobię zdjęcia to wstawię.

Elementy doskonale do siebie pasują , ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu u tego pana.

Mam jeszcze pytanie, elementy modelu zamierzam okleić folia z napolskimniebie, ale nie za bardzo wiem jakim klejem najlepiej się skleja styrodur.

I czy Andrzej też w swoim modelu nie ma takiego elementu okrągłego, z przodu kadłuba, dzwoniłem do sprzedawcy i powiedział mi że teraz nie ma tego elementu w zestawie bo jest maska silnika , którą się docina na odpowiednią długość w zależności od długości silnika.

I jeszcze jedno, zapomniałem zapytać sprzedawcy, w masce silnika są zapakowane wręgi i jakieś dwa małe pierdzielniki które nie mam fioletowego pojęcia do czego są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc Wiesiek ze zdjęciami mam na razie problem ale mogę ci podpowiedziec jeżeli chodzi o wręge silnikowa to są te trzy krażki dwa wchodza w środek a trzeci  większy do czoła wszystkie sklejone na żywicę lub inny klej do pianek  NIE CA BO ZJE STYRODUR jako mocowanie silnika przykleiłem do styroduru krązek z balsosklejki 3mm tego okręgłego elementu też nie było w moim zestawie ale wszystko się dało ładnie poskładać za bardzo niwiem jaki pierdzielniki masz na myśli bo swój model składałem kilka miesiecy temu ale napewno dojdziesz co to jest bo wszystko do sibie ładnie pasuje jeżeli chodzi o wzmocnienia to nie przesadz zeby ci waga nie wyszła jak u mnie ale jedno wzmocnienie zrób napewno od wręgi silnikowej do konca kadłuba wklej na żywice pasek 2 cm z taśmy szklanej albo rowing węglowy  tyle pamiętam w razie problemu to pisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm? ja ten większy krążek planowałem wkleić w maskę silnika, do krążka magnesy i maska żeby była na magnesach mocowana do kadłuba.

Niby nie planowałem składać tego modelu, ale cos tam po kilka minut dziennie majstruję.

Elementy sklejam na Soudal 66A.

Z powodu że planuję wzmocnienia kadłuba , kadłub zacząłem sklejać w ten sposób,

0aacf8f06d7acc8cgen.jpg

 

Tak łatwo będzie dać wzmocnienia, a jak już kadłub będzie wzmocniony, to wkładam wręgi sklejam dwie połówki i będzie gotowy kadłub

 

0b13264a46eb5fa3gen.jpg

 

Przyłożyłem się i dwie połówki są prosto sklejone , bardzo dobrze przylegają do siebie i złożony kadłub jest prosty :) .

Natomiast chciałem pokazać jak wycięte przez sprzedającego elementy sa zapakowane

69b055273f7a8e54gen.jpg

 

f4383ad89637eed2gen.jpg.

 

Każda część siedzi w kawałku styroduru z którego był wycięty.

 

Nie szybko ten model powstanie bo ani mi sie z nim nie spieszy ani nie mam na niego czasu, ale zależy mi żeby waga do lotu wyszła max 1500g,

Na ścianki kadłuba od środka zamierzam naklejać płaskowniki węglowe, po dwa trzy na stronę, ale czy to będzie wystarczające? szczerze to nie mam pojęcia jak zrobić żeby było lekko i żeby była spora wytrzymałość :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, coś bym kleił wieczorkami, ale nie posiadam profili węglowych, z powodu mojej tegorocznej inwestycji jestem też spłukany finansowo , więc w najbliższym czasie nie planuję zakupów w sklepie rc.

Ale posiadam mały zapas listewek 8x8mm, w skrzydle jest wyfrezowany rowek na dźwigar 5x5, planowałem tam wkleić rurkę węglową 5mm, ale czy listewka 5x5 miała by odpowiednią wytrzymałość?

To samo dotyczy kadłuba czy np zamiast płaskowników węglowych, jakie planowałem wkleić jak bym od środka kadłuba wkleił listewki np 8x4 czy 8x5mm czy takie wzmocnienia miały by odpowiednią wytrzymałość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodek za sekundę wskakuje na PW.

Chciałem tylko napisać że przed chwilą wyciąłem sobie z suchej sosnowej deski listewkę taką na dźwigar skrzydła 5x5mm.

I wydaje mi się że taki dźwigar 5x5 z sosny będzie za słaby, wiotkie to takie, chyba że sklepowe listewki są nasączone jakimś klejem czy czymś że mają większą sztywność, taka listewka wycięta z deski ma za małą sztywność , na moje oko może jej w ogóle nie być w skrzydle, wielkiej różnicy pewnie nie będzie :).

Chcąc nie chcąc jednak dźwigary będą węglowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Model stoi i nic się z nim ostatnio nie dzieje, mam sklejony cały kadłub i kabinę i na tym się zatrzymałem. Teraz może będę miał wieczorami troszkę wolnego czasu to coś by pasowało podłubać.

Zależy mi żeby model ładnie wyglądał problem w tym że jeśli chodzi o malowanie itp to do tego mam dwie lewe ręce.

Planuję go okleić folią z napolskimniebie , dziś zrobiłem  próbę oklejania na kawałku takiego styroduru z jakiego jest wykonany model.

Folia ładnie się przykleja , ale pomyślałem że taki oklejony kawałek spróbuję pomalować i pojawił się problem.

Pomalowałem kawałek styroduru oklejonego folią, farbą w spreju.

Po nałożeniu lakieru na początku jest piękna lśniąca powłoka, i po chwili folia zaczyna się marszczyć i zaczyna wyglądać fatalnie.

Czym pomalować tą folię żeby farba dobrze się folii trzymała , dobrze wyglądała, ale żeby farba nie topiła tej folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kamil z sąsiedniego tematu kupił model po mnie, zdążył go już zbudować, rozbić, odbudować po krecie i oblatać. A ja nie zrobiłem za wiele.

Kadłub sklejony w całość i to co na zdjęciu jest oklejone folią, dziś zacznę oklejać skrzydło, ale nim ja zbuduję ten model to jeszcze wiele czasu upłynie.

.f8df6dd04efe4d11gen.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze tak dodam od siebie że żeby oblatać ten model przejechałem ok.300 km na lotnisko . HEHE ale to taki szczegół :D :D . Czekam na oblot tego pittsa i oczywiście na film z oblotu lepszy od mojego (za niedługo nakręcę jakiś lepszy jak lata SU-26).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie po długiej przerwie, na forum zaglądałem ale nic nie pisałem bo nie miałem czasu wyspać się czy zjeść , a co dopiero składać model.

Ale od wczoraj już mam praktycznie całą budowę skończoną , więc wracam do zabawy z modelem.

Mam sklejony cały kadłub i wklejone dolne skrzydło.

Górne skrzydło jest sklejone ma wklejone dźwigary ale folią jeszcze nie jest oklejone.

Postanowiłem dziś przymierzyć górne skrzydło i zabrać się za oklejanie, ale od razu na przymiarkach ugrzązłem.

Model nie posiada mocowań górnego skrzydła do kadłuba trzeba je sobie zrobić we własnym zakresie, to akurat nie jest wielki problem.

W zestawie są tylko łączenia płatów na końcach po obu stronach (nie wiem jak się te elementy nazywają które łączą płaty ze sobą)

Przerosło mnie ustawienie górnego skrzydła względem dolnego.

Znam odległość od początku kadłuba do krawędzi natarcia górnego skrzydła , ale nie wiem czy górne skrzydło powinno być idealnie prostopadłe do dolnego i jak się mierzy położenie górnego skrzydła względem dolnego,

Potrzebna mi pomoc bo wszystko mi się rozjeżdża i widzę że na tym etapie łatwo zepsuć model.

Jak ustawię górny płat mniej więcej pod takim kątem zaklinowania jak dolny , to średnio mi pasują elementy które łączą płaty na końcach.

Jak ustawię górny płat tak żeby pasował do elementów łączących skrzydła na końcu to górny płat ma sporo większy kąt zaklinowania niż dolny.

Jest jakiś patent na ustawienie płatów względem siebie? dolny płat musi być dobrze ustawiony bo na niego jest wycięte miejsce w kadłubie, i nie ma możliwości pod złym kątem wkleić dolnego skrzydła, a z górnym mam problem bo bez problemu da się je wkleić źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.