Skocz do zawartości

"Bezpieczny" pakiet do zapłonu 8.4V


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zwracam się do Was z prośbą o doradzenie pakietu jak w temacie. Po wczorajszych poszukiwaniach poległem. Mianowicie ..

 

Poszukuję pakietu o napięciu około 7V (max 8.4), ale nie LiPol. Model przechowuję na strychu drewnianego od połowy w górę domu. Obecnie zapłon zasilam z LiPola 3S z napięcia dwóch cel wyprowadzonego ze złącza balancera. Jest to dosyć uciążliwe, każdorazowe wyjmowanie pakietu wiąże się z odkręceniem śmigła, zdejmowaniem maski itp. Chciałbym założyć na stałe jakieś zasilanie jednak ogranicza mnie kilka rzeczy. Pierwsza to napięcie. Potrzebuję zakres 4.8 - 8.4V, więc najlepiej by bylo około 7V. 4 x NiMh za mało, 5 x też jeszcze nie to ;) Druga sprawa to grubość pakietu by siedział w odpowiednim miejscu. Taki z paluszków AA już za gruby i maska silnika wejdzie bardzo ciasno czego wolę uniknąć. Poprzedni miałem 4 x AAA i było idealnie, ale po wymianie zapłonu już się nie nadaje. Rozpatrywałem LiFe, ale tu nie mam wiedzy na temat bezpieczeństwa jego przechowywania i ogólnej obsługi.

 

W wielkim skrócie, czy możecie mi polecić jakiś pakiet o napięciu powiedzmy 6 - 7 V, który można zostawić w modelu bez obaw o resztę, nie jest grubszy jak mały paluszek AAA i ma pojemność rzędu 800 - 1200 mAh ?

 

W ostatecznośći użyję 5 x AAA a najlepiej 6x, ale nie mogę takiego znaleźć.

 

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czesc!

 

W tym wypadku najlepiej LiFe, są bardziej niezawodne i bezobslugowe niż LiPol. W dodatku są małe i lekkie, a krzywa rozładowania jest płaska i dopiero w końcowej fazie ulega mocnemu spadkowi.

Według mnie najbezpieczniejsze pakiety do nadajnika, wiec i do Twoich celów będzie stosowny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! 

 

Tak się właśnie wczoraj wahałem nad zamówieniem. Wiąże się to z zakupem ładowarki bo moje nie obsługują, ale chyba tak zrobię a przy okazji drugi LiFe pójdzie do zasilania całej reszty jak ładowarka już będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie, w opcjach zmieniasz jakie jest napiecie pojedynczej celi i wówczas będzie wyświetlaĺ Ci się program do ładowania LiFe w miejscu gdzie był LiPol.

To by bylo tak:

USER SET PROGRAM> Lixx V.Type> i tu zmieniasz na V.Type 3,3V do ładowania pakietów LiFe.

3,6V do LiIon; 3,7LiPol :)

 

Wychodzisz do menu początkowego i już:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem już sprawdzić i obsługuje :) Dzięki :) pakiet zamówiony, parametrami i wymiarami w sam raz. Zasugerowałem się opisem z HK :

 

"You will need to use a LiFePo compatible battery charger when charging these batteries. NEVER attempt to charge these batteries in standard Lipoly mode or with a non-LiFePo compatible charger as damage or personal injury may occur." i od razu wkręciło mi się, że muszę mieć "specjalną" ładowarkę ;)

 

https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=34381

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ech ... mój plan do niczego nie doprowadził poza większym bezpieczeństwem przechowywania modelu ;) pakiet już mam, ale idea początkowa czyli obsługa bez zdejmowania maski się nie powiedzie. Przecież potrzebuję dostęp do złącza balancera by go ładować. Jak sobie z tym radzicie ? Wydaje mi się, że wyprowadzenie przedłużki złącza balancera i zamaskowanie by nie raziło w oczy będzie jedynym wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.