Skocz do zawartości

Falcon, 6 serw, regulator/bec


wakul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Składam właśnie Falcona Pana Leszka Kwarcińskiego i mam dylemat dotyczący regulatora. Model ma 6 serw analogowych (4 * Hitec HS 125MG, 2 * Hitec HS-85MG).

 

Zastanawiam się czy 3A switching bec z regulatora wystarczy do bezstresowego ich zasilenia? Czy raczej przydałby się większy, zewnętrzny bec? Wydaje się że przy mocnym obciążeniu wszystkich serw pobór mocy przekroczy 3A, tylko czy w motoszybowcu typu Falcona taka sytuacja w ogóle może mieć miejsce? Będę wdzięczny za podpowiedź :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja w moim Falconie mam serwa TYG777 4 szt. i 2szt. 306 lub 360 już nie pamiętam takie 3,5 czy 3,7 kg

Używam regulatora Plush 60A i wszystko zasilam z BEC tego regulatora. Przez 3 sezony nigdy mi się nic nie stało i BEC w regulatorze wytrzymał. Latałem tak ostro że przy 8m/s lecąc pionowo w dół na silniku i 50m nad ziemią zaciągając wysokość skrzydła zaklaskały ale regulator i BEC przetrwały (nawet wbicie kadłuba po natarcie skrzydeł)

Nie mniej zewnętrzny BEC to dobre rozwiązanie bo w razie awarii samego regulatora z różnych przyczyn elektronikę masz nadal sprawną.

W Falconie jest na tyle miejsca że mały BEC zmieści się bez problemu.

 

PS

Nie mam zaufania do Hitecków. Strasznie spadła jakość tych serw.

 

PS2

Serwa przy obciążeniu (ale czy tak jest też z Hitecami to nie wiem) biorą około 0,2-0,3A więc lądując na motylku masz raptem z 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze nie kupiłeś regulatora to poszukaj taki z BEC-em na oddzielnej płytce , jak tor zasilania padnie to dalej będziesz miał zasilanie odbiornika . Ja tak mam (miałem) w regulatorze Hobbywing Platinum Pro , pisze miałem bo tor mocy się zepsół a serwa działały i dalej działają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz kazdy ma swoje upodobania, racje.

 

Osobiscie polecilbym przyzwoity / sprawdzony regulator z wewnetrznym BEC'em:

Ray 50/3A 

Ray 70/5A - ten bardziej pod 4S,

Dualsky 65A lite/4A

 

i nie bawil sie w dodatkowe zasilanie zewnetrzne.

 

Jesli tylko model zostanie poprawnie zlozony czyt. serwa nie napotkaja na mechaniczne opory (klapy), spokojnie taki wewnetrzny BEC da rade. Serwa ktore podales pociagna max 2A.

 

Proponuje Falcona zlozyc lekko (3S) a bedzie bardzo fajnie latal.

 

Pozdrawiam i gratuluje fajnego modelu ;)

post-15569-0-87771500-1465995101_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przegrzeje lub spali regulator (o co bardzo łatwo), to najczęściej pada z nim BEC. Z oddzielnym BECem i jeszcze z dodatkową, małą baterią LiPo np. ok. 1000mAh będzie można spokojnie wylądować lub nawet polatać. Widziałem już wiele modeli rozbitych przez to, że spalił się regulator. Jeszcze w jakimś małym, można sobie pozwolić na zintegrowane BEC z regulatorem (tam mamy z do czynienia z małymi prądami). W droższych modelach, z wiekszymi silnikami nie radziłbym tak robić. To, ze dotyczczas nic się nie stało, zwiększa prawdopodobieństwo, że tak się moze jeszcze stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pianki za 150-300zł można sobie wkładać byle co. Wówczas nie wolno się dziwić, że coś się przegrzało, coś się spaliło i że model się przez to rozwalił. Jak już inwestujemy w model laminatowy to musimy też zainwestować w dobre wyposażenie. 

 

Mam trochę modeli i tylko jeden raz spalił mi się regulator, ale w ogóle nie byłem zdziwiony. To był po prostu tani regulator z HK.

A dodatkowe obciążenie z dodatkowego pakietu to nie najlepszy pomysł w Falconie. To nie jest model o wadze 5-10kg który nie zauważy dodatkowego balastu.

Jeśli już to dodatkowego BEC zasilić z pakietu silnikowego a na regulatorze dać odcięcie 3,6V i można latać do bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.