Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łopaty asymetryczne do 450 jak zrobić

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 rah66

rah66
  • Modelarz
  • 184 postów
  • SkądŻyrardów
  • Imię:Areg

Napisano 24 June 2016 - 12:15

Wiem że są Spinbladesy, ale mi chodzi o takie prawdziwie asymetryczne - takie jak robią do 4-kanałowców - plastyki. Może z aluminium?

• 0

#2 Chestnut

Chestnut
  • Modelarz
  • 2 postów
  • SkądKrosno
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 July 2016 - 07:38

"...takie jak robią do 4-kanałowców - plastyki. Może z aluminium?

...zainteresowało mnie więc mój pomysł:
może model, forma i laminat- włókno wunglowe?

..ale też zapytam- po co, w jakim celu?

• 0

#3 Grabcio

Grabcio
  • Modelarz
  • 163 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 July 2016 - 08:42

Przyjmując, że 450 to już model, a nie zabawka, to sensowne wykonanie podał Chestnut. Spinbladesy są prawdziwie asymetryczne  ;) , a przy tym naprawdę nieźle zrobione pod względem aerodynamiki. Co do łopat aluminiowych to pewnie też się da, ale przy krecie mogą narobić niezłego spustoszenia w otoczeniu, zanim się poddadzą (czyli zniszczą). 

Przyłączam się do pytania - w jakim celu chcesz przenieść rozwiązania z zabawek do modelu z pełnym sterowaniem głowicy?

• 0

#4 rah66

rah66
  • Modelarz
  • 184 postów
  • SkądŻyrardów

Napisano 14 July 2016 - 15:16

https://spinblades.c...otor-Blades-325 - gdzie to można kupić?
Te z 'zabawek' mają profil maksymalnie wydajny - jeśli chodzi o szybkość przepływu powietrza. W uproszczeniu wygląda to tak: 4ch.jpg

Natomiast spinbladesy np. 325 mają tak:

spinblades.jpg

Co jest dobre, ale nie aż tak wydajne jak na pierwszym rysunku.

(Do 3d rys.1 sie nie nadaje, ale do normalu)

!!! Doszedłem do wniosku, że temat bez sensu np. szkoda rezygnować z funkcji zmiany kątów, jaką posiada głowica, zadowole sie zwykłymi łopatami.

Macie jakieś ulubione łopaty?

• 0

#5 Grabcio

Grabcio
  • Modelarz
  • 163 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 July 2016 - 09:41

Chyba bym nie zaryzykował stwierdzenia "maksymalnie wydajny" do zabawkowego profilu. Gdyby tak było, to byłby zapewne stosowany w normalnym lotnictwie. Pewnie dopiero przebadanie aerodynamiczne wyjaśniłoby ich "wydajność". Za cienki jestem, aby tę kwestię rozgryzać dalej teoretycznie. Twój wniosek jest moim zdaniem słuszny - pędzenie 450-tki na stałych kątach i zmiennych obrotach: polecieć poleci, tylko co to za latanie  :) .

• 0

#6 rah66

rah66
  • Modelarz
  • 184 postów
  • SkądŻyrardów

Napisano 15 July 2016 - 20:55

Zrobiłem na upartego wstępne asymetryki :), wynik ocenie na pozytyw, można zejść z obrów, chyba półtorej minuty zysku. Widać prześwitujący metal dociążający, niewiem dokładnie jak wygląda.

Załączone miniatury

• drewniaki2.jpg
  • drewniaki1.jpg

• 0

#7 Kula

Kula
  • Modelarz
  • 10 postów
  • SkądPruszków
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 July 2016 - 11:50

Taki profil jak mają plastikowe łopatki jest znacznie mniej sprawny aerodynamicznie niż prawdziwy ptofil niesymetryczny.
Dodatkiwo widzę że lubisz ryzyko... przez takie kombinowanie z drewnianymi lopatami kolega stracił oko (pręt wywazenia do którego się doszlifowaleś wystrzelił w locie i trafił go centralnie w gałkę oczną)
Jak chcesz wydłużyć czas lotu zainwestuj w Spinblady, dobierz pinion do obrotów i ustaw odpowiednio regulator.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#8 rah66

rah66
  • Modelarz
  • 184 postów
  • SkądŻyrardów

Napisano 16 July 2016 - 16:19

Poszlifowałem jeszcze je troche i zalakierowałem. Wygląda dosyć. Ryzyko mam zminimalizowane bo latam 3s przy 1700kv - czasem 4s, a z wagą heli udało sie zejść do 770g. Czuje sie w odróżnieniu do powszechnych symetryków łatwość odrywania sie od ziemi - fajne uczucie. Te przypadki z wystrzeleniem tego metalu to pewnie już w nadpęknietych, być może wadliwych łopatach i przy dużych prędkościach. Ryzyko zawsze jest w końcu to 450-ka. No ale karbony turnigy poszły narazie do pudełka.

• 0

#9 Kowal

Kowal
  • Modelarz
  • 99 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 17 July 2016 - 10:22

Na wszelki wypadek lataj daleko od siebie i innych i poczytaj trochę o prawach fizyki, profilach aerodynamicznych itd, a później kup sobie Spinblade'y. Jak pisał Krzysiek, ryzykowna zabawa.

• 0

#10 rah66

rah66
  • Modelarz
  • 184 postów
  • SkądŻyrardów

Napisano 17 July 2016 - 13:19

Z drugiej strony takie odciążenie ma też pozytyw dla bezpieczeństwa, bo drewniaki mają zwykle felerne mocowanie fabryczne - u mnie śrubki zabezpieczające które nie trzymały - za krótkie i za cienkie (zmienione). Ogólnie drewniaki mało dokładnie wykonane fabrycznie, więc można było je przy okazji zrównoważyć, dopracować. Zrobi sie test wysokoobrotowy na zerowych kątach, stojąc na studni :)

• 0

#11 Kowal

Kowal
  • Modelarz
  • 99 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 17 July 2016 - 16:58

Nie no, wiadomo, dzisiaj każdy robi jak chce i odkrywa na nowo koło. Jest takie powiedzenie w lotnictwie - Jak się głupi nie napie****i to się nie nauczy. Bardzo dobrze oddaje naturę niektórych osób uprawiających awiację. Część osób zdążyła wyciągnąć z niego jakieś wnioski, część nie. :-).
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych