Skocz do zawartości

Dron 250


slimas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,

Mam mały problem otóż kupilem dzisiaj i złożyłem drona z kontrolerem cc3d atom i podczas kalibracji dochodzę do momentu gdy kalibruje przełącznik flight mode i komputer nie widzi tego że przyłączam ten przycisk. Po kilku próbach ponownej kalibracji zaczęły się problemy z przypisaniem kanałów np gaz reagowal na ruch lotkami itp. Szukałem na internecie schematu podłączenia itp i nic... Ustawialem tez tak jak jest na instrukcji w open pilocie i też nic..

Mam nadzieje że w miarę jasno opisałem moj problem. A i dodam ze używam aparatiry hitec optic 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Musisz sprawdzić czy masz na pewno wszytko dobrze z kanałami wpięte w cc3d jest normalna kolejność tzn 1kanał do 1 kanału w odbiorniku, 2-2, 3-3 itd.

jak działa Ci coś odwrotnie to na koniec w kalibracji będą u góry w oknie do zaznaczenia reversy

A co do zmiany trybu lotu to na pewno ustawiłeś w menu radia jaki przełącznik jest podpięty pod kanał 5??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ustawiłeś w radiu jakiego mode używasz??

jak masz gaz po lewej stronie musisz ustawić mode 2  tryb najlepiej acro i jakiego połączenia używasz PWM czy PPM

nie znam tego radia ale musisz w instrukcji znaleźć jak to wszystko ustawić

 

I dalej w programnie tak samo zapyta cię jakiego mode używasz to tez zaznaczasz ze mode2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok juz ogarniałem wszystko lecz znów utknąłem na kalibracji przełącznika flight mode ... Moze w radiu muszę jakoś ustawić ten przełącznik ? Radio to hitec optic 6, czytam instrukcję ale nie moge znaleść jak przypisać ten kanał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie że w hiteca nie ma możliwości przypisania kanału do przełącznika .. Nie da się jakoś pominąć tego etapu?

Dobra żeby mieć pewność ze kanał piąty jest na przycisku podłączyłem serwo by to sprawdzić , i działa czyli juz wiem do którego knebla mam przypisany kanal 5 problem dalej jest taki ze komputer nie widzi ze nim ruszam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy drona ustawiłem ale gdy go włączam to silniczki wariują ... sprawdzałem ze zdjętymi śmigłami ale to chyba niema znaczenia . co może być nie tak? Z silniczkami jest tak że działają jakby na maxa w całym zakresie ruchu drążka... Naprawde sie odechciewa bawić .. Było kupić phantoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim firmware masz wgrany(ale skoro cc3d atom to zapewne librepilot którego nie znam), ale jeśli komputer (w sensie pecet/laptop) widzi poprawnie ruchy drążków to należałoby się jeszcze upewnić, że masz poprawny tryb lotu aktywny. Na początek polecam pełną stabilizację, tutaj najbezpieczniej testować podstawy.

 

A no i jeszcze jedno: w domu/warsztacie/na biurku - ZAWSZE BEZ ŚMIGIEŁ

 

Natomiast silniki bez śmigieł (ogólnie bez obciążenia) będą bardzo szybko osiągać swoje maksymalne obroty, no i nie jest to dla nich zdrowe. Spróbuj na zewnątrz, może jednak będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego oprogramowania, ale kolega z UK zna i zrobił fajny film. 

- od piętnastej minuty jest konfiguracja LibrePilot krok po kroku - zrób tak jak on, może coś pominąłeś (kalibrację regli na przykład) ustawienie endpointów czy cokolwiek innego. Na odległość nie jest łatwo pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.