Skocz do zawartości

winda żaglowa z serwa cyfrowego


king_kong
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

czy ktoś z kolegów jest w stanie opisać proces przeróbki serwa cyfrowego - porządna cyfrówka z metalowymi zębatkami i łożyskami w rozmiarze standard, może być bezszczotka.

Na chwilę obecną rynek zalany jest wszelkiej maści serwami, brakuje jednak szybkiej mocnej windy do żagli. Wiem że da się to zrobić wymieniając potencjometr na wieloobrotowy.

Dodam że chyba cała brać modelarzy żaglowych byłaby wdziećzna za taki tutorial.

założenia konstrukcyjne:

- rozmiar serwa - standard

- zasilanie - 6-7,2 V

- waga - jak dla standardowych serw :-)

- szybkość i moc.... im większa tym lepsza ale bez przesady :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szanujmy swój czas.

Wpisałem "przeróbka serwa na windę" i wyskoczyło mi 23tys. wyników w tym takie z tego forum (uprzedzam pytanie, że można się w tych wynikach pogubić - zacznij od wątków forumowych).

 

https://www.google.pl/#hl=pl&q=przer%C3%B3bka+serwa+na+wind%C4%99

 

Byleś łaskaw przejrzeć choć kilka podobnych i są niejasne i dlatego prosisz, by ktoś Ci to opisał raz jeszcze, czy od razu prosisz o podanie na tacy, bo Ci się nie chce szukać?

Jeśli szukałeś i są niejasne (co konkretnie?) - pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku, nie chodziło mi o serwo Tower Pro, ja też umiem posługiwać się google, niestety nie znalazłem przeróbki serwa cyfrowego, z silnikiem bezszczotkowym, może niejasno napisałem powyżej, to przepraszam, znalazłeś jakiś tutorial jak przerobić porządnego savoxa, futabę lub inne porządne servo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po twoim poście obejrzałem film, na którym facet rozbiera serwo cyfrowe i analogowe, i pokazuje różnicę. Zgodnie z tym filmem, jedyna różnica to napęd i - siłą rzeczy ze względu na rodzaj silnika - sterowanie za pomocą mikrokontrolera. Sprzężenie zwrotne jest brane z normalnego potencjometru, co dla mnie jest kompletnie bez sensu, ale skoro tak robią... (bez sensu, bo sygnał analogowy jest zamieniany na cyfrowy w celu porównania wielkości zadanej i ustawionej. Mówiąc krótko - wydaje się, że przeróbka cyfrowego będzie wyglądała identycznie, jak analogowego. Nie robiłem tego, więc nie wiem na pewno, ale skoro i tu, i tu jest potencjometr, z którego suwaka jest brane napięcie, to przeróbka powinna być taka sama. Jeśli masz jakieś serwo cyfrowe, to zajrzyj. Ja mogę to zrobić dopiero w przyszłym tygodniu - jestem na wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.