Skocz do zawartości

Zdjęcie

Model nurkuje w ziemie - WLToys 977

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 young

young
  • Modelarz
  • 976 postów
  • SkądPruszków
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 July 2016 - 21:51

Zapożyczone z innego forum zrób tak i problemy powinny ustąpić :

"Hover debugging to nic innego, jak kalibracja żyroskopu 6G podczas zawisu. "Uczymy" w ten sposób nowego punktu zero, w którym heli zaczyna dłuższą chwilę wisieć sam bez dotykania prawego drążka.
Robi się to mniej więcej tak:
1. Radio ustawiamy na tryb 6G (prawym guzikiem kółeczka obok wyświetlacza, czerwona dioda świeci się światłem ciągłym),
2. Rozkręcamy wirnik, ale nie unosimy heli, 3 x szybko wciskamy guzik hover debugging (dolny kółeczka), helikopterek na wyświetlaczu zaczyna mrugać,
3. Unosimy helika (ale ostrożnie bo z reguły w tym trybie dość mocno ściąga w którąś stronę),
4. Jeśli mamy dużo miejsca to trymerami podczas lotu zakładamy kontrę w przeciwną stronę ściągania; jeśli miejsca nie ma za dużo, lądujemy jak tylko sprawdzimy w którą stronę ściąga (ale wirnik cały czas się kręci, gazu się ściągamy do zera, trymujemy, ponownie w górę i tak kilka razy, aż heli będzie wisiał praktycznie sam,
5. Lądujemy, gaz na zero, po czym raz wciskamy guzik hover debugging, helikopterek przestaje mrugać
6. Rozłączamy pakiet, wyłączamy radio.
Po ponownym włączeniu i uruchomieniu heli powinien wisieć już sam."

Masz możliwość podjechać na lotnisko w Regułach to ci pomogę.
  • 0

#22 Wiktor

Wiktor
  • Modelarz
  • 48 postów
  • SkądWadowice
  • Imię:Wiktor

Napisano 04 July 2016 - 22:13

Raczej nie jest ok. Jak "zapinam holda" ruchy serwów są płynne. Natomiast występuje ten problem który widać w ostatnim filmiku. Specjalnie wystartowałem helikopter na lot po pokoju przed chwilą. I po sposobie w jaki muszę nim kierować widzę, że serwa nie odbijają głowicy do pierwotnego położenia. I widać to na filmie i czuć to, gdy się lata, bo jak np lekko dam w prawo, to natychmiast muszę równać w lewo, żeby się nie rozbić. Jak leciutko dam dam w przód to on już z nachylonym dziobem posuwa sie w przód, aż nie wyrównam go gałką w tył. Wcześniej wykonując taki lekki ruch on zrobił krótkiego nurka w przód, wyrównując się do poziomu sam.

A nie ma tam pstryczka 3axi 6axi? Bo tylko w 6 mozesie poziomowac jak 4kanałowe
  • 0

#23 foxepc

foxepc
  • Modelarz
  • 26 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 04 July 2016 - 22:30

A nie ma tam pstryczka 3axi 6axi? Bo tylko w 6 mozesie poziomowac jak 4kanałowe

Na nadajniku?

• 0

#24 foxepc

foxepc
  • Modelarz
  • 26 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 July 2016 - 16:54

Nie znacie miejsca w Warszawie, gdzie moge zanieść ten helikopter, żeby ktoś powiedział mi co z nim zrobić, albo, żeby go naprawił? Musze go zrobić.

• 0

#25 Grzegorz2012

Grzegorz2012
  • Modelarz
  • 82 postów
  • Skądwarszawa
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 July 2016 - 19:18

Możesz tu spróbować http://www.ektron.waw.pl/

• 0

#26 Grabcio

Grabcio
  • Modelarz
  • 110 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 July 2016 - 20:18

Mariusz /young/ zaoferował Ci pomoc. Próbowałeś zrobić to, o czym pisał w poście #21? Jak wcześniej pisałem mikrusy to nie moja parafia, więc odpadam, aby nie namieszać Ci w głowie. Namawiam do samodzielnego rozwiązania problemu przy pomocy kolegów (z forum, z Reguł). Satysfakcja gwarantowana i poziom doświadczenia większy  ;) . Możesz poszukać informacji na forach typowo śmigłowcowych http://epheli.pl czy http://heli-team.pl. Na początek może 79 stronnicowy wątek o WL Toys 977: http://www.heli-team...w=unread#unread

• 1

#27 foxepc

foxepc
  • Modelarz
  • 26 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 July 2016 - 22:08

NIe wiem dlaczego wcześniej nie zauważyłem posta kolegi younga. Okazał się bardzo pomocny !!! Grabcio Tobie także dziękuje za poświęcony czas. Zastosowałem te kroki i wynik przedstawiam na filmie: 

• 0

#28 Grabcio

Grabcio
  • Modelarz
  • 110 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 July 2016 - 07:45

Pamiętaj o jednym. To nie jest multikopter. Heli z reguły są niestabilne i same nie wiszą - wcześniej, czy później, konieczne są poprawki pilota (niezależnie od rozmiaru modelu, można powiedzieć, że im mniejszy model tym więcej poprawek). I jeszcze jedno - jak startujesz to nie ślizgaj się tuż przy podłodze, podnieś model na 50 - 100 cm, powinno być sporo stabilniej niż przy zawisie 20 cm nad podłogą.

• 0

#29 foxepc

foxepc
  • Modelarz
  • 26 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 July 2016 - 09:04

Ok, czyli to normalne. Dzieki wielkie za rady.

Mam tylko jeszcze pytanie i to byćmoże do younga. 

1) Czym różni nastwianie trimerów normalne od trzykrotnego kliknięcia na Hover Debugging? Czy ten pierwszy to nanoszenie poprawek na przypadkowo ustawiony żyroskop,a drugi to kalibrowanie żyroskopu pod nowe zero? jesli tak to dlaczego trzeba było kliknąć 6G? O  co chodzi z tym 6g? Czy mam już latac na 6G cały czas?

• 0

#30 Wiktor

Wiktor
  • Modelarz
  • 48 postów
  • SkądWadowice
  • Imię:Wiktor

Napisano 07 July 2016 - 22:26

Kolego. Lataj na większych powierzchniach i ciesz się helikiem a nie stresuj zawisem w pokoju.
  • 0

#31 foxepc

foxepc
  • Modelarz
  • 26 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 July 2016 - 22:41

Kolego. Lataj na większych powierzchniach i ciesz się helikiem a nie stresuj zawisem w pokoju.

W parku latam tak, że go nie widzę:)

• 0

#32 foxepc

foxepc
  • Modelarz
  • 26 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 July 2016 - 08:50

Panowie, na ostatnim lataniu zdarzyła się usterka. Nie wiem do końca jak sobie z nia poradzić z uwagi an fakt, że dostęp do cieniutkiego kabelka jest minimalny. Jak zazwyczaj radzicie sobie z czymś takim?

P1260690.JPG

P1260691.JPG

• 0

#33 Xeo

Xeo

Xeo

• Modelarz
  • 686 postów
  • GG:
  • SkądNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Sebastian

Napisano 11 July 2016 - 14:26

Wymień cały kabel i będzie ok. Jak nie masz zapasu to wstaw kynar.
  • 0

#34 foxepc

foxepc
  • Modelarz
  • 26 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 July 2016 - 14:52

Wymień cały kabel i będzie ok. Jak nie masz zapasu to wstaw kynar.

wstaw kynar? Możesz jaśniej?

• 0

#35 qpa

qpa
  • Administrator
  • 1249 postów
  • GG:
  • SkądLublin/Wrocław
  • Imię:Kuba

Napisano 11 July 2016 - 15:19

https://www.google.p...chrome&ie=UTF-8

• 0

#36 foxepc

foxepc
  • Modelarz
  • 26 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 July 2016 - 19:01

Panowie, czy ja moge te kabelki w środku przeciąć i zlutować w innym miejscu? Kurde, gubie sie w tym. te kabelki nie są w gumie, więc się dotykają. Pierwszy raz spotykam się z tym, że te przewody nie są izolowane od siebie. O co tu chodzi?

• 0

#37 Xeo

Xeo

Xeo

• Modelarz
  • 686 postów
  • GG:
  • SkądNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Sebastian

Napisano 11 July 2016 - 19:32

Jak się przyjrzysz to zobaczysz że są izolowane. A czemu niby nie można by ich zalutować w innym miejscu?
  • 0

#38 foxepc

foxepc
  • Modelarz
  • 26 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 July 2016 - 19:51

Dobra, robie po swojemu. Trzymaj kciuki:)

• 0

#39 foxepc

foxepc
  • Modelarz
  • 26 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 July 2016 - 20:00

Panowie. Zrobiłem to, lecz jednego razu moje słabe lutowanie(słabe z racji braku długości kabla) zawiodło. W powietrzu silnik przestał działac. Powiedzcie mi proszę, czy te kable moga się ze sobą stykać bez zwarcia? Bo one rzem lecą przy sobie - stykają się. Jutro wyjeżdżam i chciałbym zabrac model a jest popsuty. Czy mogę innym kabelkiem -, bylejakim wąskim - zastąpić to i dolutować?

• 0

#40 young

young
  • Modelarz
  • 976 postów
  • SkądPruszków
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 July 2016 - 20:13

ja puściłem kabelki po belce wierzchem i dalej latam ,  szybko i na przyszłość skuteczne !

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych