Skocz do zawartości

MX-16 Hott - zmiana języka.


madrian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam nową aparaturkę j/w.

Niestety, menu  i instrukcja jest w języku Goethego, a ja w tym temacie to znam tylko: Hande Hoch, Achtung  Minech i H. Kaput.

Przeczytałem, że jest możliwość zmiany języka menu. Podobno ma być ich pięć. Interesuje mnie angielski.

 

Może ktoś podpowiedzieć jak zmienić język menu na angielski?

 

Stronka Graupnera jakoś mało pomocna. 

Ściągnąłem jakoś program Firmware Upgrade Studio, ale nie widzę opcji zmiany języka.

Przeczytałem że muszę ściągnąć z Graupnera firmware po angielsku, plik wgrać na kartę w aparaturze, ale nie widzę u nich nic takiego.

Jednak jak wspomniałem, po niemiecku nie czytam, nie piszę i nie gadam. Stąd i mogłem coś przeoczyć.

 

Prosiłbym o opisanie procedury.

I jeszcze jedno pytanko, czy aparatura do współpracy z FWS, ma być włączona, czy nie? Obecnie mam ją wyłączoną, bo na filmikach z YT, widziałem że aktualizowana była wyłączona.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wgrać angielski firmware. I komunikaty głosowe. Poprzez Upgrade Studui

Lub poprzez menu nadajnika naciskając klawisze góra i dół na lewym padzie i ser na prawym. Jednocześnie i przytrzymać 3sek

I wgrać z karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zgrać plik ze strony Graupnera (aktualizacje sa dla każdej aparatury i odbiornika) na kartę z aparatury, potem w menu aparatury trzeba znalesc podmenu z pokazaniem zawartości karty i uruchomić wgrany skrypt. Mozna tez przez kable, ale z karty idzie jak złoto. Dotyczy to także aktualizacji firmware jak i komunikatów głosowych.

Przećwiczyłem na mx20 hott

To co Jurek pisze to jest hidden menu, i tam sa opcje do aktualizacji z pobraniem z karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.