Skocz do zawartości

Dzisiejsze wrażenia z lotu Thermik Dream.


Rafcio321
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, korzystając z ładnej pogody pojechaliśmy z synem na loty. Thermik Dream poszedł w kominie wysoko, aż trudno było odróżnić gdzie leci. Na początku ogarnęło mnie dzikie zadowolenie a po chwili panika. Postanowiłem uciec i obniżyć lot. Trochę już na pałę zacząłem nurkować. Efekt osiągnąłem ale przy okazji w słońcu zauważyłem że podczas nurkowania coś się telepie odbijając promienie słoneczne. Model bardzo ociężale reagował ma lotki. Po dłuższej chwili był już na tyle blisko, że zauważyłem wiszące na przewodach serwo lotek a obok drugie na popychaczu od klapy. Na szczęście lądowanie jakoś poszło.

Przypomniało mi się że faktycznie serwa były zamocowane na słowo honoru ale jak dotąd wszystko działało (kilka lat) bez zarzutu. Tyle że model nie osiągnął prędkości granicznej :)

Jeszcze dziś poprawię wszystkie serwa.

No i poszło nie tu. Proszę przenieść do motoszybowców. Pozdrawiam Rafał

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 4 tygodnie później...

Gratuluję "ocalenia" i....wniosków z zaistniałej sytuacji .

Ale powiedz kto wymyślił  mocowanie na kropelkę ?

 

Owszem sam to robiłem, robię i będę robił tyle, że nie na kropelkę a na "maźnięcie.

Serwo oklejone NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI TAŚMĄ PCV ! Taśma wyjałowiona alkoholem. Maźnięta silikonem ELASTOSIL . Działa latami !

 

Oczywiście warunki użytkowania zachowane. Nie szukaj zamiennika dla silikonu. Airbus też nie znalazł.... Chcesz zaoszczędzić 30 zł na silikonie? Kup karmę dla psa i nakarm psa zamiast mocowania serwa na czymkolwiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Warto jeszcze poruszyć inną kwestię ;)

Nie polecam uciekać z termiki nurkowaniem ;)

 

Znacznie bezpieczniejszy jest korkociąg, nie obciąża konstrukcji, a zapewnia znaczące opadanie. Jest też o tyle wygodny, że można zrobić go na oślep (tj - SW i SK do siebie i tyle).

Oczywiście czasem korkociąg to za mało i model wciąż zyskuje wysokość, wtedy to już wyboru nie ma - lepiej mieć model w kawałkach, niż nie mieć go wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.