Skocz do zawartości

zgubiłem model na wsi, Wygranka-Zadybie, Żelechów


Tomek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ech... szkoda gadać. Ale potrafię wytyczyć na mapie obszar gdzie on może leżeć. Teren płaski przez 3 dni przedeptałem. Zostało pole kukurydzy i zboża do przeczesania, a z buta jest to tutaj nie do zrobienia.

 

Może jakimś cudem lata ktoś w okolicy z kamerą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

będzie z tego niezła historia do opisania. Dziś zadzwonili z wiadomocią, że model się znalazł :D jeszcze nie wiem co zniego została, dopiero będzie wykup i jeszcze muszę po niego pojechać (kawałek jest). Ale pojade, ciekaw jestem jak wygląda model, który 3,5 miesiąca przeleżał na polu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motoszybowiec Red Dragonfly 900mm FMS. Leciał na FPV, odleciał mi na ponad 700 m i zgubił sygnał. To moje początki latania FPV, żoa pilnowała... ale nie upilnowała, a ja zafascynowany widokami zapomniałem zawrócić.

Model przeleżał ponad 3 miesiące. Widać, że w środku na chwilkę zamieszkała jakasz myszka (odchody i pogryzione kable). Model odebrałem, nie licząc zgubionej kabinki jest cały.

Póki co elektronike wsadziłem do ryżu, na dniach będę sprawdzał. Ale wygląda naprawdę dobrze więc jestem dobrej myśli.

 

https://drive.google.com/open?id=0B_F_-LMarKB3VVM0RFg1SEw4bFE

https://drive.google.com/open?id=0B_F_-LMarKB3OXZfcTM3T3FOcXc

https://drive.google.com/open?id=0B_F_-LMarKB3bkx3bFpxcUZwMUE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,fajna przygoda :) obserwuje takie ucieczki na forum bo mi szybol uciekł i przeleciał samodzielnie jak znalazca zmierzył na zumi 7200m.życze żeby sie udało z elektroniką bo szkoda by było.fajnie że żona lata, macie jakieś wspólne i ciekawe hobby.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motoszybowiec Red Dragonfly 900mm FMS. Leciał na FPV, odleciał mi na ponad 700 m i zgubił sygnał. To moje początki latania FPV, żoa pilnowała... ale nie upilnowała, a ja zafascynowany widokami zapomniałem zawrócić.

Model przeleżał ponad 3 miesiące. Widać, że w środku na chwilkę zamieszkała jakasz myszka (odchody i pogryzione kable). Model odebrałem, nie licząc zgubionej kabinki jest cały.

Póki co elektronike wsadziłem do ryżu, na dniach będę sprawdzał. Ale wygląda naprawdę dobrze więc jestem dobrej myśli.

 

https://drive.google.com/open?id=0B_F_-LMarKB3VVM0RFg1SEw4bFE

https://drive.google.com/open?id=0B_F_-LMarKB3OXZfcTM3T3FOcXc

https://drive.google.com/open?id=0B_F_-LMarKB3bkx3bFpxcUZwMUE

 

 

Czy powyżej historia została już opisana? Czy dodasz parę ciekawych szczegółów?

Np bardzo interesują mnie odpowiedzi na moje wcześniejsze pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

sorry d2f, teraz ja przeoczyłem Twój post.

Wystartowałem z Wygranki, na goglach zgubiłem go przed Nowym Zadybiem -to jakieś 700m

Znalazł się w Janówku na polu pod lasem. Czyli przeleciał około 1,5 km bez piolota!

Model leżał na ziemi więc byłby widoczny "z góry". Okazuje się, że przechodziłem niedaleko. Ale tamtedy tylko raz szedłem ponieważ nie zakładałem że aż tam mógł polecieć. Skupilem się bliżej miejsca gdzie go zgubiłem

post-19099-0-89872600-1480098533.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I trzeci do szukania dwóch pozostałych... ;)

 

Jak go ulotnisz ponownie, to nie startuj od razu do dalekich lotów.

Lataj maks w odległości 200-300 metrów - w zasięgu wzroku. Nabieraj wysokości w krążeniu.

Zacznij od lotów krążących, baw się w naloty na własne lotnisko, poznawaj punkty charakterystyczne.

Przy dalszych lotach, lepiej mieć większą wysokość. Drzewa mogą poważnie osłabić sygnały. Może warto przenieść bazę na bardziej otwarty teren.

 

Zgubienia w locie FPV nie są niczym nowym. Podstawą jest dobre poznanie własnego lotniska i wyznaczenie charakterystycznych punktów.

W twojej okolicy dość łatwo rozpoznać kępy drzew na polach, w zakolu sporego lasu. Warto się im przyjrzeć z góry.

Można też ewentualnie bawić się w jakieś znaczniki. Np. lampa beacon na maszcie, błyskająca co sekundę czy dwie, silnym światłem. Są takie lampy "flash" do modeli. Model widać w powietrzu z bardzo dużego dystansu. Tak samo widać byłoby bazę.

A żonie, kup dobrą lornetkę. Niech mówi ci w jaką stronę leci model i co robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry d2f, teraz ja przeoczyłem Twój post.

Wystartowałem z Wygranki, na goglach zgubiłem go przed Nowym Zadybiem -to jakieś 700m

Znalazł się w Janówku na polu pod lasem. Czyli przeleciał około 1,5 km bez piolota!

Model leżał na ziemi więc byłby widoczny "z góry". Okazuje się, że przechodziłem niedaleko. Ale tamtedy tylko raz szedłem ponieważ nie zakładałem że aż tam mógł polecieć. Skupilem się bliżej miejsca gdzie go zgubiłem

 

 

No dobrze. A widziałeś, że w tamtą stronę uciekł?

Jeśli nie, to byśmy tam nie latali i nie udało by się znaleźć modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian, dzięki za rady -na pewno się przydadzą. Normalnie mieszkam ponad 400km od tego miejsca, kolejne ewentualne próby będą w Rybniku. Tutaj z rozpoznaniem powinno być łatwiej. Ale nie pali mi się do tego, model nadal leży.

 

Paweł, leciał na wprost i obraz zgasł. Co ciekawe dopiero przeglądając mape google doszedłem do tego w którym miejscu obraz zgasł. Dopiero po czasie szedłem w lewo. Doszedłem do drzew i domów, popytałem po domach i wróciłem na pole. Potem troche w prawo, ale za daleko się nie dało. Zostało więc iść w lewo, więc szedłem. Nie wiem już czy po drzewach czy po czymś doszedłem do tego, że wiało w lewo i model pewnie poleciał z wiatrem. Ale jak szedłem w lewo to też nic nie znalazłem. Mniej więcej na wysokości tego punktu też chodziłem, ale mniej uważnie bo to już za daleko mi się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.