Skocz do zawartości

Rc Buggy 2t.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

podziw za zaangazowanie i drazenie tematu, poza tym kilka uwag:

- te sprezyny to slabo tu wygladaja, auto, nawet sporo mniejsze potrzebuje amortyzacji, co nie oznacza tylko sprezyn. Musisz dolozyc cos co ruch pionowy wytlumi. Najczesciej stosuje sie polaczenie sprezyny z amortyzatorem olejowym. W twoim wypadku moze podeszlo by cos od malego motoroweru (4x olejowe amortyzatory). Inaczej bedzie to wszystko skakac jak pilka i przede wszytkim nie da sie tego przy wiekszej predkosci kontrolowac (jak kolo nie dotyka podloza skret nic nie da)

- przeswit jak na offroad wyglada na maly

- lancuch to przydalo by sie czyms oslonic, raz ze jak bedzie sie swinil to szybko sie zniszczy, dwa jak peknie to nie zbatuje ci calego pojazdu, trzy jak go smarujesz to nie bedzie chlapal olejem na boki (bo chyba go smarujesz?)

- przydal by sie jakis malunek (plomienie to zawsze +10 szybkosc ;))

 

uzupelnij profil bo ciezko wpasc jak sie do ciebie zwracac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam części do komara i motorynki i naprawdę nie podchodzą w żaden sposób.

Szczerze nie wiem jaką może mieć prędkość. Na yt jest filmik innego zagranicznego budowniczego takiego pojazdu i wypowiada się, że na zębatce nadającej o 6z jedzie 50km/h a na nadającej 7z coś około 70-80km/h. Ja mam założoną 6z ale też jestem w posiadaniu 7z więc próby będą robione :)

 

 

Miałem plan na takie coś ale wuja nie chciał mi sprzedać mini quada;) mam do tego łańcuch, nowy. Jak chcesz to za dyche ci go podesle:)

 

Kolego, bierz od wuja i buduj :) fajna zabawa tylko że trzeba uważać na żwirku aby kamykiem nie dostać :)

To też nie jest taka już zabawka. 40-50kg rozpędzone nawet te 40km/h mogłoby złamać nogę albo lekko zmienić wygląd samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zamontowany jakiś serwosever? Przy bezpośrednim przejściu z serwa na układ kierowniczy serwo będzie szybko wykończone. Nawet tytanowe tryby nie pomogą

 

Jest takie "serwo saver" jak pokazuje zdjęcie nr 3 w pierwszym poście :) Miałem bezpośrednio połączone serwo do układu kierowniczego i jak mówisz, po 1h jazdy już by padło ale na szczęście pourywało słabe orczyki oraz lipne śrubki które trzymają serwo.

Ten mój aluminiowy "orczyk" przy mocniejszym uderzeniu powinien się przekręcić ale "serwo saver"(nazwałem to amortyzator skrętu w pierwszym poście) działa idealnie. Przy zablokowanych kołach górna część się podnosi co nie powoduje zablokowania serwa jak i na odwrót. A sprężynkę zastosowałem od starego docisku sprzęgła mojej WSK :) 

 

A i co do tego łańcucha, zapomniałem zobaczyć jakie ma wymiary, wybacz  :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stało:) jak teraz zwrociles uwagę na co patrzeć to już wiem gdzie masz serwosever;) pytam o to bo będę "edytował" kosiarke i robił jej układ skretnej przedniej osi. Liczę ze dwa serwa po13kg/cm sparowane wystarcza by kosiarka skrecala:)

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że od chińczyka dostałem jedno wadliwe serwo co mam na skręcie. Co 20 min jazdy serwo wariuje i poprawia się po ponownym połączeniu. Dzisiaj pojeździłem i też się tak stało i za każdym razem odbija. Daje drążek na lewo/prawo to zaczyna skakać, poźniej idzie na żądaną pozycje. Puszcze drążek znowu skacze, piszczy i szuka położenia. Zgłaszałem to chińczykowi ale nie uznał gwarancji...

Chyba muszę znowu rozebrać (wcześniej jakiś paproch był i zablokował tryby) i wyczyścić bo dałem tam suchego smaru i pewnie poszedł na potencjometr albo już pada. Szkoda bo drogie serwo a miało być takie dobre.

 

 

Nic się nie stało:) jak teraz zwrociles uwagę na co patrzeć to już wiem gdzie masz serwosever;) pytam o to bo będę "edytował" kosiarke i robił jej układ skretnej przedniej osi. Liczę ze dwa serwa po13kg/cm sparowane wystarcza by kosiarka skrecala:)

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

2x 13kg/cm wg mnie troszeczkę mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to ma być kosiarka, wolno jeździ i ma tylko skręcać, a lotnisko przecież równe;)

Możesz łapać zakłócenia od silnika. Sproboj filtry ferrytowe nakecic na przewód serwa. W wielu przypadkach to pomaga

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.