Skocz do zawartości

Monitor napięcia


Speedaco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Użyłem 3 rezystorów 1 kilo o mocy 0,125W każdy. Nie jestem elektronikiem i sugerowałem się wskazówkami jakie tutaj otrzymałem. No nic - nie będę dalej eksperymentował. Poddaję się!  Poszukam w necie chyba czegoś dedykowanego co by mi pasowało...

Znalazłem coś takiego: https://sites.google.com/site/remzibiosd/other-projects/a-li-pol-monitor---model-finder  Wygląda interesująco. Ciekawe czy da się ustawić pod moje zapotrzebowania. i "pikacza" ma niezłego - niestandardowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i pasuje ale musiałbym czekać na to ze 3 tygodnie do miesiąca - chyba, że masz taki na stanie u Siebie i możesz odsprzedać 2 sztuki?  Alarm 10,8V byłby ok!! Potrzebuję na już, a nie za miesiąc. Może jest w Polsce ale nie wiem czego szukać bo w opisach może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niestety nie mam. Możesz jednak kupić w polskim sklepie np. tutaj:

http://abc-rc.pl/monitor-napiecia-alarm-zaginiecia-sterowany-buzzer-alarmowy

 

Ewentualnie możesz spróbować z tym dzielnikiem. Myślę, że rezystory 10-20 om o mocy co najmniej 1W powinny być OK. Musisz tylko liczyć się z poborem prądu rzędu 0,2-0,3 A przez sam dzielnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh Panie Andrzeju, najmocniej przepraszam. Tak to juz jest coś na szybko chlapnąć bez chwili zastanowienia - potem już trzyma się własnego błędu jakby to był pewnik. Jak już pisałem, nie miałem okazji tak użytkować alarmu lipo. Oczywiście nie ma sensu zmniejszać wartości rezystorów dzielnika, to tylko niepotrzebne straty. Raz jeszcze przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ci los. Niestety mój monitor napięcia jest tylko 2-3S i ma stałe napięcie sygnalizacji, podłączając go działał ok, bo miał odpowiednie zasilanie. Przykro mi, że wprowadziłem w błąd, jednak wszystkiego nie da się przewidzieć. Tym niemniej można kupić jako zestawy do złożenia proste sygnalizatory rozładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko! Jak pisałem  - w życiu bywa różnie ;)  Nie umoczyłem aż tak bardzo, a każde doświadczenie nawet negatywne czegoś uczy... Ja trzymam się jednak zasady, że polecając coś komuś - sam sprawdzam wcześniej czy to działa.

edit:

 

Temat sfinalizowany! Monitor napięcia z sygnalizacją akustyczną zamontowany i działa jak trzeba!

 

PioDabro napisał:

Heh, ciekawe jaki popyt by był na dedykowane urządzonko które jest jak najbardziej zminimalizowane, czyli tylko buzer i scalaczek który będzie mierzył napięcie.
W sumie urządzonko mega proste do zrobienia (analogowe jak i cyfrowe). Jedynie kalibracja bez wyświetlacza była by trudniejsza do wykonania, ale raz wykalibrowane urządzenie nie będzie potrzebowało zbytniej poprawki, więc można to robić "programowo".

Może niedługo coś naskrobię dla potomnych, układ prosty na Attiny13 w wersji SMD i pomiar ADC z dzielniczkiem napięcia.

 

Te sprzedawane na allegro i innych brzęczyki są mega niedokładne, słabo skalibrowane, zbalancowana bateria ma 3 różne odczyty na nim, a na multimetrze napięcia równiutkie.

 

 

Jak tam skrobanie dla potomnych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.