Skocz do zawartości

Prząśniczka 80cm w wersji SD - sam depron. Wersja mocno uproszczona.


PK999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

W pierwszych słowach chciałbym najmocniej przeprosić wszystkich miłośników Prząśniczki.

Przepraszam za to, że moje latadło tak nazywam ale ciężko byłoby ukryć, że sugerowałem się oryginałem.

 

Mam dwa dni wolnego - kilka modeli z "depronu" (nawet nie depronu - z podkładów) za sobą - problemem zawsze było pokrycie. Chciałem sobie coś pokryć lekką folią do laminowania, tak na próbę. Aby nie było żal materiałów wydrukowałem rysunek Prząśniczki. Miało to być coś małego, bo zalegał silnik 1306, regulator 6A i małe serwa 5g.

Wyskalowałem na kartce rysunek do rozpiętości 80cm i na tej podstawie, luźno sugerując się rozwiązaniami z rysunku. Do budowy wykorzystany został podkład pod panele 3mm, klej polimerowy i wspomniana folia. Nie ma grama drewna. Wróc! Dźwignie sterów są z patyka od lodów. Model w pełni zmechanizowany - 4 serwa.

Po 2 wieczorach mam:

 

post-9007-0-94740700-1469822645_thumb.jpg

 

Model oblatano z masą 165g do lotu. Nie było zbyt lekko bo jakieś 40 minut przed burzą. Film jest a jakże!

 

Lot poprawny, ciut za mały skłon silnika. Krótki ogon ładnie pokazuje jak się robi zwroty. Stery może nawet ciut za nerwowe - zmniejszę wychylenia. Za muzykę w filmie przepraszam - dźwięku tego komara mój mobius nie uchwycił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.