Skocz do zawartości

Szczecinek Aero Team RC


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Nowy samolot w modelarni- Fred, oblatany   :)  


Nie maiłem wcześniej do czynienia z dwupłatami, i miałem wrażenie że latam latawcem skrzynkowym   :)  Start na kilku metrach i czułość modelu na podmuchy tak boczne jak i przednie czy tylne nieco mnie zaskoczyła. Nie obyło się też bez klasycznego lądowania dwupłatowców, czyli z przewrotem w przód   :P . Poza tym model przyjemny, dość powolny i po lekkim trymowaniu przewidywalny i wybaczający. 


Udana konstrukcja godna polecenia, choć jak każdy model wymagający "wlatania" i przyzwyczajenia.


post-5673-0-74461500-1514386383_thumb.jpg

post-5673-0-71782700-1514386400_thumb.jpg

post-5673-0-30185400-1514386412_thumb.jpg

post-5673-0-18120300-1514386433_thumb.jpg

post-5673-0-45478100-1514386446_thumb.jpg

post-5673-0-90089400-1514386471_thumb.jpg

post-5673-0-02092700-1514386484_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Co do wczorajszego latania to dość mocno wiało Andrzej latał swoim elektroszybowcem i w czasie lotu lewe skrzydło złożyło mu się,  bagnet wygięty pod kątem prostym niestety model wbił się pionowo w ziemię resztki tradycyjnie spalone w ognisku  :D , w ramach pocieszenia odpalił po rocznej przewie spaliniaka który z oporami ale ruszył  :D  .Ognisko się udało,  kiełbaski również . Ja nie polatałem a Piotr z racji problemów z regulatorem  i brakiem mocy przy starcie miał mały wypadek swoim depronowym Piperkiem ale dziób ładnie się odłamał i po sklejeniu śladu nie będzie, a Piotr w drodze powrotnej do domu dostał ode mnie regulator 25A który powinien lepiej dogadać się z jego silnikiem  więc mocy powinno być dość :). Lotnisko nawiedził też Leszek ze z dwoma modelami szybowców F3 które strzelał z gumy, rany jak to lata :o powietrze po prostu wyje przecinane skrzydłami takiego potwora, staliśmy i podziwialiśmy grację i prędkość z jakim modele poruszały się nad lotniskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jutro, około 16-ej, i nawet do zachodu słońca  :)  ??

 

 

model wbił się pionowo w ziemię resztki tradycyjnie spalone w ognisku

Ja tam resztki zawsze zbieram co do śrubki i później oceniam co się jeszcze da wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co wartościowe zostało sprawnie zdemontowane do ogniska poszedł goły kadłub. Ja dziś polatałem ile chciałem prawie 2 godziny trochę też zmarzłem :D wiaterek całkiem mocny pod wiatr model miał 30-35 km/h  a z wiatrem rozpędzał się do 90-95 km/h  :D . Na którą  godzinę jutro się zmawiamy ?Niezle dopiero teraz zauważylem godzinę spotkania , 16 pasuje będę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wczorajszego latania to dość mocno wiało Andrzej latał swoim elektroszybowcem i w czasie lotu lewe skrzydło złożyło mu się, bagnet wygięty pod kątem prostym niestety model wbił się pionowo w ziemię resztki tradycyjnie spalone w ognisku :D , w ramach pocieszenia odpalił po rocznej przewie spaliniaka który z oporami ale ruszył :D .Ognisko się udało, kiełbaski również . Ja nie polatałem a Piotr z racji problemów z regulatorem i brakiem mocy przy starcie miał mały wypadek swoim depronowym Piperkiem ale dziób ładnie się odłamał i po sklejeniu śladu nie będzie, a Piotr w drodze powrotnej do domu dostał ode mnie regulator 25A który powinien lepiej dogadać się z jego silnikiem więc mocy powinno być dość :). Lotnisko nawiedził też Leszek ze z dwoma modelami szybowców F3 które strzelał z gumy, rany jak to lata :o powietrze po prostu wyje przecinane skrzydłami takiego potwora, staliśmy i podziwialiśmy grację i prędkość z jakim modele poruszały się nad lotniskiem.

Jakaś ściema z tym mocnym wiatrem. Byłem godzinę lub dwie przed Leszkiem i nawet fajnie się zrobiło oblot szybowca termika ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.