Skocz do zawartości

Podłąćzenie silnik - regulator pytanie laika


Mac Eyka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mam pewną zagłostkę która dla was zapewne może być bardzo prostą sprawą.

 

Z silnika bezszczotkowego wychodzą mi 3 kabelki, wszystkie czarne.

Z regulatora także wychodzą mi 3 kabelki i niestety tez są czarne.

Muszę te dwa urządzonka połączyć ze sobą. I tak się zastanawiam jak to zrobić żeby po podłączeniu pakietu oraz odbiornika cała misterna konstrukcja nie poszła mi z dymem.

 

Wszystkie podzespoły współpracowały już ze sobą tak więc ich parametry są ze sobą zgodne. Po prostu przy demontażu z poprzedniego modelu poodpadały oznaczenia jakie zastosowałem przy rozcinaniu silnika od regulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie ma znaczenia kolejność podłączenia 3 kabelków z silnika do 3 kabelków do regulatora.

W najgorszym wypadku będziesz miał lewe obroty.

Wtedy zamieniasz dowolną parę kabelków miejscami i masz prawe.

Z regulatora 2 kabelki to zasilanie ,czerwony  -PLUS, czarny-MINUS.

Ot i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podłączam się do wątku bo chciałbym Was zapytać gdzie podłączyć cienki czerwony przewód wychodzący ze sterownika , oraz dlaczego są w nim dwie wtyczki do odbiornika. Jak podłączałem napięcie na sterownik to na testerze serw nie świeciła się żadna dioda , a silnik wydawał regularne pipnięcia.

AeroStar Advance 150A HV (6~12S) Brushless ESC (Opto)

Sprawa dotyczy takiego sterownika z HK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Praktycznie-jak już będziesz miał prawidłowy kierunek obrotów to na dwa przewody silnika i na dwa przewody regulatora nałóż kawałki koszulki termokurczliwej. Oczywiście dwa różne kolory dla każdej pary silnik-regulator. I już wiesz co z czym łączyć w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.