Skocz do zawartości

2,4 GHz kicha.


romsonic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Gdzie cos takiego można dostać?? Chodzi o diody.

 

Na przykład tu: http://www.tme.eu/pl/details/mbr1545ct-e3_45/diody-schottky-tht/vishay/

 

a opis rozwiązania jest tu:

 

http://ardupilot.org/copter/docs/common-powering-the-pixhawk.html

 

Niestety, ale wlasnie uklad elektroniczny (niezalenie czy w reglu, czy w oddzielnym ukladzie, czy Power module) jest slabym ogniwem. Niezaleznie od tego ile ich dasz to nadal beda slabym ogniwem. 

 

 

Chyba nie do końca rozumiesz, jak to działa. Chodzi o niezależne połączenie tych "słabych ogniw". W ten sposób nie zaszkodzą ani robiąc zwarcie (dioda Schottky'ego) albo zbyt wysokie napięcie (dioda Zenera). Dodatkowo konfiguracja diod Schottky'ego zapewnia przejęcie zasilania przez sprawny układ. 

 

 

 

Pakiet wpięty bezpośrednio w odbiornik to praktycznie 99% gwarancja prawidłowego zasilania elektroniki.

 

Trzeba kontrolować jego napięcie, i nie zabezpiecza to przed awarią zasilania serw. No i zwiększa masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc,ale  dla mnie  to zbyt skomplikowane .Za dużo elektroniki jak dla mnie ...   :o  Chyba zostanę przy tradycjonalnym połączeniu .Ewentualnie w opcji "Fail Safe" ustawie spadochron ,który pozwoli na zminimalizowanie szkód w modelu  z braku  utraty  linku  lub  napięcia.. :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Ewentualnie w opcji "Fail Safe" ustawie spadochron ,który pozwoli na zminimalizowanie szkód w modelu  z braku  utraty  linku  lub  napięcia.. :D  :D

 

Chyba za mało orientuję się w zastosowaniu spadochronu w samolocie.

Czy ktoś może wyjaśnić mi jak to działa.

Nie wiem co może pomóc spadochron gdy link kończy się np.na 1000metrów i do tego na wysokości 50m. 

Wychodzę z założenia że na jednym kilometrze i wysokości 200-1000m nie ma możliwości stracić linka bez względu na zastosowaną częstotliwość.

 

A FS w chwili utraty połączenia powinien działać trochę inaczej niż tylko wypuszczać spadochron czy nawet wyłączać silnik. Według mnie dobry i bezpieczny FS powinien spowodować w chwili utraty połączenia lub zbyt niskiego napięcia zasilania powrót do miejsca startu i jeżeli link dalej nine jest przywrócony samolot powinien sam wylądować.

 

Z powyższych wpisów wynika, że w większości przypadków utrata łączności nie jest winą samego linku a tylko źle zaprojektowanego zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc to troszkę żartowałem z tym spadochronem.????A tak na poważnie to mam w modelach ustawione FS w taki sposób, że klapy wysunięte na 90%i ster kierunku wychylony w prawo. Tak aby w razie utraty linku model opadal jak najwolniej i zataczal okregi aby upadł w jak najbliższej odległości. To co napisałeś Maxiii aby model sam wrócił na swoje miejsce było by idealnym rozwiązaniem ale jak na moje możliwości to jest ta opcja poza zasięgiem jej realizacji w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za mało orientuję się w zastosowaniu spadochronu w samolocie.

Czy ktoś może wyjaśnić mi jak to działa.

Nie wiem co może pomóc spadochron gdy link kończy się np.na 1000metrów i do tego na wysokości 50m

 

 

W ultralekkich samolotach ratunkowy system spadochronowy powoli staje się standardem. W takim systemie spadochron otwiera się bardzo szybko przy pomocy małej rakiety. Może uratować życie w sytuacji kiedy pilot nie miałby na tyle czasu, aby wyskoczyć i otworzyć spadochron osobisty (gdyby go rzecz jasna miał):

 

Universal Rescue System for Light Aircrafts

 

Ballistic Parachute Deployment

 

Parachute saves lives after plane's engine fails

 

... szczególnie spektakularne:

 

Coupe Icare 2010 - Un planeur se désintègre en vol

 

... a tak wygląda system ratunkowy w Archaeopteryxie (we wszystkich wersjach), ważący 5,5kg, pokazany w 3 minucie 27 sekundzie TEGO filmu.

 

W modelach tez są robione testy spadochronowych systemów ratunkowych:

 

Flite Test - Parachute Plane - PROJECT

 

UAV PATEMKIN Resсue Systems Design office INDELA

 

Emergency Parachute System For MTD Long Range UAV Plane

 

 

... jest tego sporo w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.