Skocz do zawartości

Regulator ZTW 60A problem z kalibracją.


Pit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze skalibrowaniem regulatora jak na poniższym zdjęciu.

b7529680f412e4famed.jpg

Postępując zgodnie z instrukcją po włączeniu nadajnika i ustawieniu przepustnicy w pozycji max. a następnie podłączeniu zasilania regulatora silnik powinien wygenerować 2 x beep. Jednak po podłączeniu zasilania regulatora jest cisza. Co może być tego przyczyną?

Poniżej instrukcja zgodnie z którą próbowałem to uruchomić.

675580b09a8a04c9med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wydaje się, że robisz poprawnie. może spróbuj zasilić go bez włączania nadajnika, może się obudzi. Jak nie wyda dźwięku w żadnym z tych przypadków, to stawiam na uszkodzenie.

Ja nabyłem 1 regulator ZTW z Banggood i leży w pudełku tylko do prób naziemnych. Nie jest się w stanie dogadać z żadnym z moich silników, szarpie i jest niepewny.

Wysłałem film do sklepu i nie byli w stanie mi pomóc, zwrócili pieniądze, przyznając de facto, że z reglem coś nie tak.

Ja się zraziłem do ZTW i jeszcze mi nie przeszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wlaczeniu nadajnika drążek ustaw na minimum a następnie na max i dopiero wtedy podłącz akumulator do regulatora.

 

Pozdrawiam Rafał

A czemu tak ? Czyżby były softy z takim zabezpieczeniem ? W sumie, to wskazane coś takiego byłoby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o aparaturę. Zanim nie zdejmiesz gazu na minimum nadajnik może blokować sygnał z drążka. Regulator i tak jest jeszcze wyłączony.

 

Pozdrawiam Rafał

Właśnie to miałem na myśli, chodzi o soft nadajnika. Nie wiedziałem, że zadbano i o to  :) , to jest OK.

Pit, powtórz zatem próbę wg. zaleceń Rafcia. Aby przekonać się w 100%, czy, kiedy i jaki sygnał emituje nadajnik na tym kanale, podłącz sobie tam próbnie zamiast ESC jakiekolwiek sprawne serwo, a ESC jako zasilanie na dowolny inny kanał w odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.