Skocz do zawartości

PZL P.11c skala 1/7 srebrny


dukeroger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Teraz rozumiem. Wszystko wyjdzie w praniu, pojedynczy bowden będzie podparty na każdym wręgu, podwójny też jest podparty - zobaczymy jak sprawdzi się trójkątne połączenie jakie wymyśliłem. Najbardziej obawiam się że w powstałym układzie będzie pewien luz który da możliwość nierównego wysuwania się podwójnej części bowdena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ok, po małym spowolnieniu w budowie informuje że projekt dalej się toczy, aktualny stan to wyszlifowany kadłub, skrzydła, centroplat i statecznik. Szlifuje końcowki okuć zastrzałów z duralu. Przygotowałem osłone silnika.

 

AF3120B7-6B58-493E-9C9A-6DD1F567E612_zps

 

2664D9FB-EA2E-4959-8C2A-7EAAF1D6BE70_zps

 

w centroplacie zostały mi jeszcze małe korekty krawędzi spływu przy kadłubie oraz uzupełnienie szpar jakie wyszły na łączeniu ze skrzydłami; upierdliwe niestety.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamocowałem osłonę silnika wraz z atrapą.

Dziś skończyłem szlifować okucia oraz je dogiąłem, dociąłem również profile na zastrzały, przednie maja długość 240mm a tylne 246mm. Całość wygląda tak:

 

2BF13CF8-5780-407C-BEF3-113A07B9D0CD_zpsDBB1DF19-CC43-4A9E-8EC6-A3243EA9E2EB_zps

5C723C7A-9EFE-4905-A791-5FFB05C3C9E9_zps

 

teraz trzeba zakołkować okucia z zastrzałami, mam gwintownik M3 ale wiertło by się przydało odpowiednie, jutro trzeba jakiś sklep odwiedzić i kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okucia zakołkowane z tym że moje wypełnienia są z aluminium, wyciąłem w końcu klocki wzmacniające podwozie, dociąłem i dogiąłem druty podwozia, w końcu 11tka stanęła na kołach ;)

 

82E916E8-B88D-41C9-A994-3AAC5D1B71E2_zps

 

4D464B35-AB31-4F4B-B624-11040FA484FF_zps

 

pytanko; jak łączyć te druty ze sobą? owinąć cieńszym drutem i polutować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem tylko ze:

- drut jest zagięty przed i za częścią profilowana

- podwozie w takim kształcie się zgina, profil będzie strasznie sztywny a jak się zegnie to już nic nie pomoże

 

ogólnie to nie jestem zachwycony tym co wyszło z drutu fi3mm, w moich oczach to dość wiotkie, będę wiec kombinować z odciągami tylko muszę wymyślić jakiś patent który to do kadłuba zamocuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem podwozie z tego samego drutu, listewek balsowych i dodatkowo podlaminowałem obustronnie, a dół w miejscu łączenia nawet podwójnie. Podwozie wyszło lekko i sztywno, nic się pod ciężarem modelu nie ugina, PZL-ka stoi pewnie, inna sprawa, że mój model jest jakoś niezwykle lekki :)

Jakbyś mieszkał w W-wie mógłbym Ci oddać pierwszą wersję podwozia jaką zrobiłem, najwyżej byś sprawdził. Technologia podobna, tylko zamiast balsy, sklejka. To jest jeszcze sztywniejsze, ale też cięższe, jak dla mnie za ciężkie, zrobiłem więc nowe opisane wyżej, z którego jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem tylko ze:

- drut jest zagięty przed i za częścią profilowana

- podwozie w takim kształcie się zgina, profil będzie strasznie sztywny a jak się zegnie to już nic nie pomoże

 

ogólnie to nie jestem zachwycony tym co wyszło z drutu fi3mm, w moich oczach to dość wiotkie, będę wiec kombinować z odciągami tylko muszę wymyślić jakiś patent który to do kadłuba zamocuje

Ja to myślę , cały czas nad amortyzowanym, golenie z profili z TH ( zakupiłem) połączone ruchomo na sworzniu z kadłubem , element resorująco- tłumiący ( amortyzatory z samochodu RC - kupiłem 55mm) zamocowane poziomo i  ściskane poprzez cięgno tworzące dźwignię.

 

A tak poza tym to twoja jedenastka już wygląda super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to nie jestem zachwycony tym co wyszło z drutu fi3mm, w moich oczach to dość wiotkie, będę wiec kombinować z odciągami tylko muszę wymyślić jakiś patent który to do kadłuba zamocuje

Chcesz to moje (pierwszą wersję) podwozia do sprawdzenia, może Ci podpasuje, według mnie sztywne jak diabli i nada się spokojnie do cięższego modelu, tylko musiałbyś je dopieścić (doszlifować i pomalować). Mogę Ci wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.