Skocz do zawartości

Zdjęcie

F3J/m na klifie - wskazówki dla początkującego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamilos

Kamilos
  • Modelarz
  • 386 postów
  • SkądWarszawa Włochy
  • Imię:Kamil

Napisano 15 August 2016 - 19:07

Witam

Nadarzyła mi się okazja na polatanie na klifie, z szybowców mam tylko "uszatka" bez lotek, 1.5m, mógłbym prosić o jakieś wskazówki od starych wyjadaczy dotyczące lotów, startów i lądowań na plaży, na łące za klifem i innych no i oczywiście samych lotów i jakie warunki, prędkość wiatru itd. Będzie to moje pierwsze latanie na klifie latałem już na zboczu ale z dużą asystą doświadczonego modelarza więc wiem tylko jak przy dobrych warunkach utrzymać się w powietrzu (w tedy model praktycznie stał w miejscu lekko przed zboczem).

• 0

#2 Kamilos

Kamilos
  • Modelarz
  • 386 postów
  • SkądWarszawa Włochy

Napisano 17 August 2016 - 20:18

Teraz się zastanawiam czy napisałem bez sensu temat że chodzi o to żebym sam spróbował i wyczuł wszystko albo nikt nie wie jak mi to wytłumaczyć :D :P .

• 0

#3 TommyTom

TommyTom
  • Modelarz
  • 391 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Tomek

Napisano 17 August 2016 - 20:31

http://www.piotrp.de/MIX/zbocze.htm

poczytaj i potem dopytaj :)

• 0

#4 Kamilos

Kamilos
  • Modelarz
  • 386 postów
  • SkądWarszawa Włochy

Napisano 17 August 2016 - 20:44

No może trochę przesadziłem że prędkość wiatru itd. ale  czytałem go dwa razy :D (na prawdę).Nie no dobra teraz byłem na tym klifie i obyśliłem plan latania jak zacznie dobre wiać to polecę i myślę że jednak wszystko ogarnę jakąś hehe.

EDIT.: W końcu wyszło tak że przez cały wyjazd wiało z dużą odchyłką lub w ogóle nie wiało HEHE i nic nie polatałem :D .

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych