Skocz do zawartości

Multiplex Blizzard


RCmichal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Mam problem z modelem Blizzard z Multiplexu. Model kupiłem nowy, wyposażyłem.
Pierwszy lot wykonałem z sterami wytrymowanymi na 0 czyli beż żadnych wychyłów w stosunku do skrzydeł stateczników. Model miał tendencję do delikatnego nurkowania - delikatne wytrymowanie sterów wysokości pomogło oraz do przechylania w prawą stornę.

 

Poważny problem stanowi mocne przechylanie się modelu na prawą stronę - stosunkowo bardzo duże trymowanie spowodowało zdecydowaną poprawę. Duże wychyły lotek, bo około 6-9 stopni, powodują jednak niedokońca ładny lot szybowcowy i ogólnie trochę niefajne zachowanie modelu.

Dodam, że problem przechylania występował zarówno w locie szybowcowym jak i na silniku. Skrzydła i stateczniki są równe, wyważenie poprawne...

 

Nie wiem jak ugryźć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ogon masz na jednym, czy na dwóch serwach?

Na dwóch serwomechanizmach ią symetrycznie do siebie, a ich kąt nie powinien powodować takiego zachowania modelu. Obecnie stery na ogonie są 1-2mm podniesione w górę aby skontrować opadanie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.