Skocz do zawartości

VII Bitwa o Wawel


mirolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eskadra Kraków zaprasza na dwa dni zawodów aircombat do Krakowa a dokładnie na lotnisko Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim gdzie zostaną rozegrane zawody ESA i ACES

 

1.jpg

Organizator zapewnia dla zawodników:
- przyłącz energii elektrycznej
- wydzielone stanowisko startowe
- dojazd w strefę pilotów
- przekąski oraz posiłek w trakcie walk
- napoje zimne i gorące

 

17 września - zawody ESA - rejestracja 9.30, rozpoczęcie 10.00 opłata startowa 30zł

18 września - zawody spalinowe - Memoriał Piotra Miszczyka - rejestracja 9.30, rozpoczęcie 10.00 opłata startowa 30zł

 

rejestracja zawodników od dnia 5 września do dnia 15 września 2016r

zgłoszenia na adres: wesoly_mirolek@interia.pl

w zgłoszeniu jak zawsze prosze podać podstawowe dane osobowe oraz kategorię i rodzaj modelu

 

Dla zawodników startujących w zawodach ESA i ACES oraz dla wszystkich chętnych do pozostania w Krakowie na drugi dzień będzie możliwość rozłożenia namiotów i noclegu na terenie lotniska. Istnieje również możliwość znalezienia niedrogiej kwatery w pobliskich Niepołomicach.

 

dojazd na miejsce zawodów :

2.jpg

 

W czasie zawodów lotnisko będzie prowadzić swoją zwyczajową aktywność, ograniczone mają zostać skoki spadochronowe ale starty i lądowania samolotów będą się odbywać za plecami startujących zawodników. Mimo sporej odległości od pasa istnieje ryzyko zbliżenia modelu do samolotu.

 

Każdy zawodnik odpowiada za bezpieczeństwo swoich lotów, bezpieczeństwo innych zawodników oraz ewentualnych widzów.

Zawodników pełnoletnich obowiązuje bezwzględna konieczność posiadania ubezpieczenia modelarskiego OC o wartości szkody co najmniej 100'000,- zł

Zawodnicy niepełnoletni (tylko w kategorii ESA) zobowiązani są do stawiennictwa w dniu zawodów z opiekunem prawnym i podpisania stosownego oświadczenia o przejęciu odpowiedzialności za ewentualne szkody.

Zawodnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu zawodów aircombat a znajomość regulaminu jest bezwzględnie wymagana od każdego zawodnika

W każdej kategorii zaplanowane zostały 3 rundy eliminacyjne oraz walka finałowa

Kategorie wwI oraz wwII będą rozgrywane na przemian

 

Zapraszam na zawody

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Informacja dla zawodników - prosze uważać na wjazd na teren aeroklubu, z sąsiedniej stacji bezynowej nie ma przejazdu na lotnisko.

Zjazd jest tylko z drogi głównej, na terenie lotniska jest plakat zawodów i są strzałki prowadzące w lewą stronę ....

 

1.jpg

 

trzeba jechac wzdłuż hangarów do samego końca gdzie kolejna szara strzałka pokaże wjazd na lewą stronę pasa startowego ....

 

2.jpg

 

Po przejechaniu ogrodzenia trzymamy się drogi gruntowej i jest do przejechania około 500m mając pas startowy po prawej stronie, prowadzą strzałki na słupkach.

Trzy wiaty będą z daleka widoczne na przygotowanym miejscu zawodów.

Dziś był okropny upał, ale sam szef sekcji modelarskiej dzielnie kosił trawę i na koniec dnia udało się przygotować "lotnisko" dla modeli.

 

3.jpg

 

Miejsce biwakowe wygląda tak:

 

4.jpg

5.jpg

 

i nawet już postawiłem wieczorem swój namiot :)

6.jpg

 

Prognoza pogody zapowiada deszcz dopiero wieczorem. Mam nadzieję, że jak zdyscyplinujemy się co do startów i zakończymy zawody do 16-ej to unikniemy mokrych niespodzianek.

Zapraszam na zawody.

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje wszystkim zawodnikom za przyjazd do Krakowa i udział w kolejnej "Bitwie o Wawel"

 

W kategorii ESA wystartowało 28 zawodników w tym 4 z Czech a kategorii ACES 16 zawodników. To bardzo dużo i cieszę się, że aircombat wciąż jest popularny a Eskadra Kraków chyba lubiana w roli organizatora ;)

W sobotę nie obyło się bez deszczu, zapowiadane opady na 17-ą niestety zaskoczyły nas wcześniej ale udało się rozegrać dwie rundy eliminacyjne przed deszczem a finały po deszczu, co moim zdaniem było racjonalnym rozwiązaniem i nie wypaczyło wyników zawodów. Pozostał mały niedosyt trzeciej rundy kwalifikacyjnej ale na pogodę nie ma mocnych a jak się okazało najlepsze prognozy pogody są zawsze tylko prognozą a życie toczy się swoim torem.

W niedzielę było szaro i ponuro ale nie padało, zawody przebiegły bez problemów i okazały się w kategorii ACES zawodami Daniela który zgarnął dwa pierwsze miejsca (ww1 i ww2) podobnie jak w sobotę dwa pierwsze miejsca w kategorii ESA  zajął Rafał.

VII Bitwa o wawel to bitwa dwóch indywidualności :lol: gratuluję zwycięzcom doskonałych wyników.

 

Sprzątając po zawodach, znaleziony został pakiet (złoty) jaki wypadł z modelu ESA w sobotę. Proszę o kontakt na mail-a młodego zawodnika który pakiet utracił i podanie adresu, pakiet odeślę pocztą.

 

Poniżej wyniki:

 

ESA ww_1

1.jpg

 

ESA ww_2

2.jpg

 

ACES ww_2

 

4.jpg

 

ACES ww_1

 

3.jpg

 

 

ms

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impreza była przednia :) dzięki za sprawną organizację, gdyby nie to nie dolatalibyśmy do finałów. Pogoda dała nam jednak trochę czasu a potem jak lunęło...suchy do domu nie dojechałem a na schnięcie były chyba ze 4 godziny. Miro...miejscówka jest całkiem  całkiem, może to i nie muzeum lotnictwa ale nie sieje, do okoła też się trochę dzieje, w końcu to lotnisko aeroklubowe. Zdjęć niestety nie robiłem ale kilka osób z aparatami widziałem więc może ktoś się podzieli pamiątkami :)

Dzięki za spotkanie, do zobaczenia za nie całe trzy tygodnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnym opóźnieniem mogę zaprezentować zdjęcia wykonane przez mojego syna :-)

Z pierwszego dnia jest niewiele ale z drugiego można pobrać kilka ciekawych ujęć.

 

https://photos.google.com/share/AF1QipMCEGz43gGoVwvBb6DCedlSRzMn7wYHi1ivPXsC1ThdhC_a-Xbj7DWgKC5z9nu6Qw?hl=pl&key=RjE5WVF3M2pBek02cXFweEMtRGs0d0Y3cmVSeDJR

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.