Skocz do zawartości

Podłączenie UBEC


akte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masy w regulatorze są połączone z obu stron (a tak zwykle jest), to bez znaczenia. Gdyby jednak było inaczej to nie powinna masa tak sobie "wisieć" (bo jest punktem odniesienia dla wejścia sygnału), ogólnie lepiej ją podłączyć do ogólnej masy całego układu.

 

Drugi rysunek (z wykorzystaniem złącza balancera) to już zdecydowanie autorska koncepcja, można zasilanie UBECa wziąć stąd a można z głównych wyprowadzeń i nic to nie zmienia.

 

A jeszcze lepiej dać układ MBR1545 (dwie diody Schottky'ego) i podłączyć zarówno zasilanie z UBEC, jak i z regulatora. Tak jak to się poleca do Pixhawka, wybrane zostanie źródło o wyższym napięciu. I do tego diodę Zenera by to napięcie ograniczyć gdyby było za duże.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Przecież w naszych podłączeniach BEC regulatora jest odłączony - wypinasz z wtyczki regulatora środkowy (czerwony) kabel.

U mnie na rysunku wyiksowany a u Jurka czerwona strzałka z opisem.

Ehh, tak to jest jak się myśli życzeniowo. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim podłączeniu jak pokazali Wojciech i Jerzy wydajność prądowa Beca w regulatorze i tego zewnętrznego zsumują się? Chodzi mi o to, czy jeśli oba będą miały po 2A, to czy wtedy będę mógł podłączyć serwa ciągnące 4A?

A co to za serwa że aż 4A ciągną. U mnie 6 serw raptem 2A przy wychylonych wszystkich powierzchniach sterwowych w czasie lądowania biorą. 

W Relaxie lecącym z 300m pionowo w dół po zaciągnięciu na maksa serwo wysokości wzięło około 0,36A.

Wywal te serwa i kup coś rozsądniejszego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprecyzowałem, nie serwa tylko diody LED o łącznej mocy ok. 7-10W + jeszcze jakieś rezystory dojdą  :) Zależnie jak to po podłączam, może mi ten zestaw wziąć do 2A. Chciałem przyoszczędzić, ale kupię po prostu jakiś BEC zewnętrzny na HK, bez kombinowania. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.