Skocz do zawartości

Redox 20A czy to awaria?


hubertk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy, kupiłem Redox 20A i .... mam Turnigy 9x. Po podłączeniu do 3 kanału zaczyna się odzywać tzn popiskiwać w zależności od ustawienia drążka po jakiś 20-30 sekundach. Jeśli zrobię drążek gazu na dół, podłączę pakiet to zaczyna się dawać programować. Kiedy dochodzę do punktu ustawienia domyślne, robię drążek w górę i odzywa się sygnał akceptacji wyboru i co teraz? Tzn robię drążek znowu w dół i wydobywają się beepy, ale nie tak jak piszą najpierw 1 potem 2 itd do 4 tylko cały czas jakby pojedynczy beep. W tym momencie wypinam pakiet bo w instrukcji napisane jest, że tak zapisują się ustawienia. Podłączam znowu pakiet i znowu cisza po 20-30 sekundach zaczyna pikać albo do programowania kiedy drążek jest na dół albo jeśli do góry pika jak szalony i tylko poprzez wyłączenie pakietu można go uciszyć. Nigdy silnik nie zakręcił. Dodam jeszcze, że inny regulator pracuje na tych ustawieniach aparatury bez problemu. Czy ja robię coś źle czy regulator jest uszkodzony? Dziękuję za pomoc.

 

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz instrukcję do regulatora?

Jak nie, w tym tamacie: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/62349-regulator-redox-60a-potrzebna-instrukcja-programowania możesz to zrobić.

Ale generalnie

1 aparatura włączona

2 drążek gazu do góry

3 podłączenie zasilania do regulatora

4 przy wyborze funkcji drążek w dół

5 przy wyborze opcji w danej funkcji drążek w górę

6 sygnał zapamiętania i powrót do pkt 4

   i programowanie kolejnej funkcji

   lub wyłączenie zasilania = zapamiętanie ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny regulator pracuje na tych ustawieniach aparatury bez problemu

 

Inny regulator z tym samym silnikiem, czy inny z innym silnikiem.

 

Ale zacząłbym od zaprogramowania zakresu "gazu" a później bawił się resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tu jest problem bo:

1. kiedy mam revers ustawiony tak jak inne rzeczy czyli nie przestawiony to w programowanie wchodzi na gazie na minimum

2. Kiedy zaakceptuję wybór i odłączę to nic się nie dzieje dalej tak jak poprzednio albo programowanie i działa, a jeśli odwrotnie ustawię to pika cały czas i silnik wykonuje drgania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz odwrócić rewers, nie ma znaczenia jak są inne kanały, musi wchodzić w programowanie na maximum.

Jak już ustawisz to zrób kalibrację drążka gazu czyli:

1 włączasz nadajnik i ustawiasz gaz na maximum

2 podłączasz zasilanie do regulatora (oczywiście podpiętego do silnika i ze zdjętym śmigłem)

3 czekasz chwilę i regulator wyda jakieś dźwięki w tym momencie dajesz drążek gazu na minimum i regulator powinien wydać dźwięk zaakceptowania kalibracji.

4 Rozłączasz regulator od zasilania

5 Aparatura włączona gaz na minimum, podpinasz zasilanie do regulatora i silnik ma ruszyć.

Objawy które podajesz (ciągle pikający regulator i nie działający silnik) w Redoxie są przy braku kalibracji właśnie.

Spróbuj i daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz co ja robię i co się dzieje:

1 włączasz nadajnik i ustawiasz gaz na maximum

- ok tak robię

 

2 podłączasz zasilanie do regulatora (oczywiście podpiętego do silnika i ze zdjętym śmigłem)

- tak robię

 

3 czekasz chwilę i regulator wyda jakieś dźwięki w tym momencie dajesz drążek gazu na minimum i regulator powinien wydać dźwięk zaakceptowania kalibracji.

- regulator wydaje dźwięki po jakiś 20-30 sekundach, wchodzi w tryb programowania 2xbeep, 2xbeep itp w tym momencie robię dźwignię w dół i rzeczywiście jest sygnał akceptacji taka melodyjka, ale zaraz po niej zaczyna robić jak szalone pi pi pi pi pi pi pi pi pi pi......... i cały czas piszczy wtedy pkt4

 

4 Rozłączasz regulator od zasilania

5 Aparatura włączona gaz na minimum, podpinasz zasilanie do regulatora i silnik ma ruszyć.

- silnik nie rusza tylko jak szalony piszczy pi pi pi pi pi pi pi pi pi pi........ i lekko się porusza...

 

i tak w kółko. Aparaturę mam na mode 4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością niewiele pomogę, bo nie mam redoxów, ale mój regulator szalenie szybko pika jak po podpięciu drążek przepustnicy nie jest na 0 procent, albo jak napięcie jest za niskie.

Otóż to - napięcie zasilania (5V). Z czego zasilasz odbiornik ? 20 czy 30 sekund zwłoki to może być tylko oczekiwanie na sygnał - i nie doczekanie się. Sprawdż napięcie zasilania 5Vcc , bo może go wcale nie ma  :huh: ...

W niemalże wszystkich ESC, jakie "przerabiałem" szybkie , krótkie pikanie to brak prawidłowego sygnału sterującego, czyli także sygnał nienormatywny - tak, jak podaje Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli zrobiłem tak - wypiąłem ten redox i na jego miejsce wpiąłem inny regulator z Bety. I wszystko ruszyło bez problemu. Ten redox wpiąłem na miejsce tamtego do Bety i znowu wszystko od nowa czyli pipipipipipipipipi.... Czy to znaczy że redox jest do d...y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli zrobiłem tak - wypiąłem ten redox i na jego miejsce wpiąłem inny regulator z Bety. I wszystko ruszyło bez problemu. Ten redox wpiąłem na miejsce tamtego do Bety i znowu wszystko od nowa czyli pipipipipipipipipi.... Czy to znaczy że redox jest do d...y?

A sprawdziłeś te 5Vcc ? Ten Redox ma BEC-a ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+5V wziąć z listwy serw choćby (środkowy pin), a BEC to zasilacz stabilizowany, występujący przeważnie w regulatorach (wtedy są trzy wyjścia na "cienkim" kabelku: czarne masa, czerwone +5, i białe/żółte - sygnał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 V jest i BEC też jest tzn są te kableki i na regulatorze jest napisane BEC. Raz jeszcze podkreślam programować się daje, ale nie rusza silnik tylko tak podryguje i kiedy go wezmę w rękę przy tym podrygiwaniu to tak jakby magnesuje.... drugie ale jest takie, że przy podłączonym innym regulatorze silnik działa aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale spróbuj sprawdzić goldy (złącza od strony silnika) od regulatora, mam ten sam regulator i po kilku lotach silnik przestał działać w powietrzu, po wylądowaniu i sprawdzeniu bez śmigła silnik też czasem tak "podrygiwał" i przy odpowiednim ustawieniu kabelków zaczynał działać. Fabryczny lut jest moim zdaniem bardzo słaby, bo po prostu po zdjęciu koszulki wyjąłem kabelek bez problemu ze złącza, po ponownym przylutowaniu silnik działał już dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a skąd ma być te 5vcc, jak to sprawdzić i co to jest BEC?

Podepnij jeszcze ze dwa serwa pod odbiornik i pomachaj nimi równocześnie (drążkiem/-ami) przy zasilaniu radia z tego Redoxa (właśnie tym napięciem 5Vcc , za którego obecność i sztywność odpowiada układ BEC w tym Redoxie). Będzie wiadomo, czy ten BEC jest prądowo wydolny.

Tak czy inaczej wiele wskazuje na niesprawność regulatora, co w Redoxach nie jest rzadkością  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

Tak czy inaczej wiele wskazuje na niesprawność regulatora, co w Redoxach nie jest rzadkością  :(

 

Racja, w TOTO-7 mam Redoxa 30A i żałuję. Programować muszę przed niemal każdym lotem. Więcej nie zainwestuję w tą markę ani inną z jedwabnego szlaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...  ani inną z jedwabnego szlaku.

"Don't be hasty, Mr. Merry" jak powiedział pewien ent do pewnego hobbita ;) ("Nie bądź zbyt pochopny, paniczu Merry")

 

Mówiąc inaczej, nie obrażałbym się na Chińczyków :) Jest kilka marek modelarskich z Państwa Środka, które są dobre i polecane przez Kolegów, w tym przeze mnie, choćby Dualsky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, masz rację :)

Zbyt pochopne było to stwierdzenie.

Dualsky o tych parametrach kosztuję coś około 140zł, Redox 38zł.

Ja połasiłem się na Redox'a i to był mój ostatni. Dziś latał bez problemu - po raz pierwszy miałem hamulec na śmigle, ale w przyszłości nie będę ryzykować.

Zwyczajnie boje się że w razie awarii BEC'a skasuję model i wówczas na nic mi te 100zł oszczędności na regulatorze.

Najlepszego w 2017 :)

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.