Skocz do zawartości

Zdjęcie

F5J zaczynamy

F5J

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
734 odpowiedzi w tym temacie

#721 Konrad_P

Konrad_P
  • Modelarz
  • 1648 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Konrad

Napisano 12 September 2017 - 22:27

Władysławie to chyba musimy się spotkać i pogadać poważnie. Może faktycznie przymierzymy się do MP 2018 F5J.

PS

Z Agencjami mam złe doświadczenia ale skoro organizowałeś tak zawody to pewnie wiesz jak z Agencją gadać i z kim konkretnie.

Ja jak będzie trzeba mogę zawiesić na szyi krawata i pojechać gadać.  :)

• 0

#722 elpazo

elpazo
  • Modelarz
  • 82 postów
  • SkądJawor Dolny Śląsk
  • Imię:Władysław

Napisano 13 September 2017 - 08:44

Konrad ja ustalę najpierw kiedy robią sianokosy aby po nich obrać jakiś konkretny termin i pogadam na ten temat .

• 0

#723 Konrad_P

Konrad_P
  • Modelarz
  • 1648 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 September 2017 - 09:05

Władku mi bardziej chodzi o spotkanie towarzyskie i poznanie się niż rozmowa o organizacji czegokolwiek. Dobrze byłoby siąść przy kawie i chwile pogadać ogólnie. A kiedy to spotkanie to aż tak się nie spieszy ale byłoby fajnie pogadać.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
  • 0

#724 elpazo

elpazo
  • Modelarz
  • 82 postów
  • SkądJawor Dolny Śląsk
  • Imię:Władysław

Napisano 13 September 2017 - 11:09

Konrad to mnie jeszcze bardziej Cieszy często jestem we Wrocku bo córka tam mieszka wiec kawa murowana w jakiej części Wrocławia mieszkasz ?

• 0

#725 TommyTom

TommyTom
  • Modelarz
  • 445 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Tomek

Napisano 13 September 2017 - 20:06

Na ostatnim naszym treningu we Wrocławiu pojawiła sie dyskusja o bagnetach kątowych do modeli układem podziału skrzydła - na dwie czéści. Producenci zwykle dodają do modeli dwa bagnety - z większym kątem wychylenia i mniejszym kątem. Po złożeniu skrzydeł model posiada dwa wzniosy skrzydła - jeden przy kadłubie i drugi w okolicach lotek. Praktyka użytkowania bagnetów w tej kategorii nie była dotychczas rozpatrywana na naszym forum. Podłączam tutaj wątek z RC groups, który rzuca pewne światło w temacie.

https://www.rcgroups...ar-wing-joiners

Ciekawe jakie są Wasze doświadczenia w ustawianiu kąta wzniosu skrzydła przy kadłubie. Do tej pory stosowałem zasadę dla lekkiego modelu, latającego zasadniczo wolniej, użycie bagnetu z większym kątem wzniosu. Dla szybszego i cięższego modelu bagnet z mniejszym kątem wzniosu. Opinie w šwicie jednak są skrajnie różne. Pomijam dodatkowy wykłon skrzydła w modelach F5J w okolicy lotek.
  • 0

#726 papuga

papuga
  • Modelarz
  • 214 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 September 2017 - 20:38

Cieszę się, że mój post wywołał dyskusję. Wystarczy Nam tylko kilku pasjonatów aby namówić do pomocy resztę niezdecydowanych sympatyków F5J. Zawody zorganizujemy gdzieś w Polsce a jeżeli nie będzie chętnych to na organizację MP to zaproponuję znowu Radawiec (ale to ostateczność).

Przestrzegam wszystkich potencjalnych organizatorów: uprawnienia sędziowskie, pozwolenia na loty w strefie i inne... powinno się mieć kwity lub uprawnienia, bo zawsze w Polsce znajdzie się weszka, która dla swoich interesów będzie próbowała to wyciągnąć. 

Mam za sobą organizację wyjazdów Kadry F3J  i wiem, że biurokracja jest upierdliwa i zajmuje dużo czasu ale daje wymierne pieniądze, które obniżają koszty wyjazdu. Najpewniej w 2018 nie wywalczymy żadnego dofinansowania ale kiedyś trzeba zacząć, aby w późniejszych latach AP opłaciło nam przynajmniej startowe. Nie mamy szans z takimi medalowymi potentatami jak rakietowcy czy wolnolatający ale zawsze długotrwale (upierdliwie) lobbując, coś możemy uszczknąć dla siebie. Liczy się upór i wola walki. Na MŚ F3J, które odbyło się w Johanesburgu opłacono 5 osobowej ekipie bilety lotnicze i startowe w zawodach. Praca nad tym trwała z 3 lata i wymagała dobrych wyników naszych zawodników na zawodach międzynarodowych (Wojtek Tomek), ale udało się. Mam nadzieję, że i teraz będziemy w stanie to samo zrobić w F5J. Ważne jest planowanie z odpowiednim wyprzedzeniem. Działania w postaci pospolitego ruszenia zazwyczaj przynoszą więcej szkód niż wymiernych korzyści.

• 0

#727 Konrad_P

Konrad_P
  • Modelarz
  • 1648 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 September 2017 - 21:07

Ciekawe jakie są Wasze doświadczenia w ustawianiu kąta wzniosu skrzydła przy kadłubie. Do tej pory stosowałem zasadę dla lekkiego modelu, latającego zasadniczo wolniej, użycie bagnetu z większym kątem wzniosu. Dla szybszego i cięższego modelu bagnet z mniejszym kątem wzniosu. Opinie w šwicie jednak są skrajnie różne. Pomijam dodatkowy wykłon skrzydła w modelach F5J w okolicy lotek.

Jak kupowałem MAXe to gadałem z Vladimirem odnośnie bagnetów i właśnie kąta bo do tej pory miał tylko 50 a od niedawna stosuje 70 To co mi napisał pokrywa się trochę z wypowiedziami z RC Grup. Czyli do lekkich modeli stosuj 70 wówczas model bezie lepiej latał w termice, ale będzie gorzej nim lądować. Dla ciężkiej MAXy stosuj 50 będzie lepiej latać (cokolwiek by to znaczyło).

Tyle że patrząc na ostatnie modele kolegi Piotra i jakie dostał bagnety z Samby to trochę zaprzeczają tej teorii bo do ciężkiego Pike dali bagnet o większym kącie niż do Dynamika.

• 0

#728 Konrad_P

Konrad_P
  • Modelarz
  • 1648 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 September 2017 - 19:52

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć który program prawidłowo liczy.

To są dwa programy: SORG V4 czeski oraz GliderScore chudy pikuś wie czyj.

Konfiguracja obu programów jest identyczna dla klasy F5J

Założenia są dla obu programów identyczne:

Abacki czas lotu 9.51, lądowanie do 1m, wysokość 200m

Babacki czas lotu 9.51, lądowanie =10m, wysokość 150m

Cebacki czas lotu 9.51, lądowanie do 5m, wysokość 150m

a punktacja jak widać jest z księżyca. Tak na chłopski rozum czeski program liczy lepiej bo za wygranie kolejki Cebacki ma 1000pkt. W tym GliderScore tylko 955pkt.

score.jpg

• 0

#729 cZyNo

cZyNo
  • Modelarz
  • 4449 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Jurek

Napisano 20 September 2017 - 21:42

Porządny czeski sędzia ma kartkę, ołówek i głowę. I daje radę ;) program to zbędny balast ;)
Konrad...policz sam zgodnie z tym co mówi stosowny dokument fai dla klasy F5J. I wszystko będziesz wiedział. ;)
  • 0

#730 Czaro

Czaro
  • Modelarz
  • 513 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Czarek

Napisano 21 September 2017 - 10:54

Masz złą konfigurację GliderScore. U mnie na domyślnych ustawieniach dla F5J liczy tak samo jak na czeskim przykładzie:

gs test f5j.jpg

• 0

#731 Konrad_P

Konrad_P
  • Modelarz
  • 1648 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 September 2017 - 14:40

Porządny czeski sędzia ma kartkę, ołówek i głowę. I daje radę ;) program to zbędny balast ;)
Konrad...policz sam zgodnie z tym co mówi stosowny dokument fai dla klasy F5J. I wszystko będziesz wiedział. ;)

No właśnie liczyłem i po mojemu ten czeski liczył prawidłowo.

Masz złą konfigurację GliderScore. U mnie na domyślnych ustawieniach dla F5J liczy tak samo jak na czeskim przykładzie:

Kurde jak to Czarek osiągnąłeś. Ja też liczę na domyślnych. Różnica jest tylko taka, że założyłem nowe zawody i nowych zawodników. Nic w konfiguracji nie gmerałem.

Musze to jeszcze raz przetestować.

• 0

#732 cZyNo

cZyNo
  • Modelarz
  • 4449 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 September 2017 - 20:21

Czeskie rzeczy sa najlepsze :)
  • 0

#733 papuga

papuga
  • Modelarz
  • 214 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Wojtek

Napisano 21 September 2017 - 20:42

Czeskie rzeczy sa najlepsze :)

Dotyczy piwa i knedlików.  :P

• 0

#734 cZyNo

cZyNo
  • Modelarz
  • 4449 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 September 2017 - 21:00

Aparatur, sędziów, modeli, modelarzy i wielu innych rzeczy ;)
  • 0

#735 Oko 007

Oko 007
  • Modelarz
  • 289 postów
  • GG:
  • SkądBochnia
  • Imię:Tomasz

Napisano 21 September 2017 - 21:07

Aparatur, sędziów, modeli, modelarzy i wielu innych rzeczy ;)

Że aparatur ? :D 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: F5J

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych