Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby otrzymać licencję musisz być członkiem jakiegoś aeroklubu lub stowarzyszenia które jest zarejestrowane w Aeroklubie Polskim. Opłaty członkowskie w Aer. regionalnych też są różne. Ja jestem patriotą lokalnym i nie wyobrażam sobie reprezentowania Gliwic lub np. Poznania - bez urazy. Poza tym mam do dyspozycji lotnisko, które jest koszone i na którym mogę trenować w każdy dzień. Jak zgłoszę zawody też mogę liczyć na pomoc i przychylność - a często wiąże się to z ograniczeniem ruchu lotniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeszcze raz w przyszłym roku spróbuje zapisać się we Wrocławiu. Jak nadal będą takie chore reguły to jak nic zostanę członkiem Nowotarskiego Aeroklubu :) a lokalny patriotyzm niech sobie wsadzą głęboko.

 

Co za dziwne zwyczaje w tym Wrocku. Tak jest już od kilku ładnych lat . Pamiętam, że już ze 4-5 lat temu chciałem się zapisać do Aeroklubu Wrocławskiego i odesłano mnie z informacją, że muszę mieć trzy osoby wprowadzające, które za mnie poświadczą.

Zapewniałem panią że nie ma co zaświadczać bo mam chrzest, u komunii byłem, mam bierzmowanie, więc co jeszcze, a też nie piję i nie palę. Ale pani nie chciała ze mną gadać.

 

Na początku sierpnia w tym roku ponownie chciałem się zapisać i dokładnie to samo. 

Pani do mnie - proszę sobie znaleźć trzy osoby wprowadzające. Pytam panią a skąd ja mam je wziąć, mam stanąć z kartką na szyi pod kościołem czy jak. Mówię pani że nie znam i pytam co  w związku z tym, Pani bardzo spokojnie odpowiedziała, że nie będę mógł się zapisać. Do tego jeszcze dodam, że wpisowe we Wrocławskim Aeroklubie kosztuje prawie 600zł + opłata roczna bodaj 60zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Konrad_P

 

Napisano wczoraj, 21:15

Tylko jak to jest, że jak chciałem się w tym roku zapisać do swojego to kazali mi znaleźć 3 osoby wprowadzające. Wszędzie tak jest czy tylko Wrocław ma takie kryteria. 

 

Wszystko zależy od statutu, Zarządu i sekcji modelarskiej danego aeroklubu. W moim (Lubelskim) na stowarzyszonego przyjmą cię prawie od ręki ale musisz mieć rekomendacje sekcji modelarskiej. Zwyczajnym możesz zostać dopiero po roku "terminowania". Takie zasady dotyczą wszystkie sekcje. Przyjmowanie wszystkich z ulicy źle kończyło się dla aeroklubu. W naszej sekcji też mieliśmy problem "czarnej owcy". Uwaga - członkiem staniesz się po złożeniu deklaracji i zatwierdzeniu na Zebraniu Zarządu Aeroklubu - musi to zostać przegłosowane. 

Składka roczna u mnie to 240zł + obowiązkowe NNW za 51zł, uczący się i poniżej 16 roku życia mają zniżkę. Jak szukasz najtaniej to popytaj w Stowarzyszeniach Modelarskich np. Gliwickim Stowarzyszeniu Modelarzy Lotniczych i a w Aer. to chyba Gdański miał jakieś super warunki.

 

Arek to ma szczęście, z niego to mało zdzierają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktos wie jak jest w W-wie ?

 

 

Na rok 2016 składka wynosiła 420zł

 

Strona 9-ta:

http://www.aeroklub.waw.pl/wp-content/uploads/2015/12/Protok%C3%B3%C5%82-ZAW-2015.11.30.pdf

 

Natomiast trwają rozmowy sekcji z Dyr. Aeroklubu w sprawie drastycznego zmniejszenia składki. Spora część warszawskich modelarzy-zawodników zapisanych obecnie do innych aeroklubów ze względów czysto ekonomicznych, wróciłaby pod skrzydła AW, gdyby wysokość składki była konkurencyjna. W takim wypadku wpływy do budżetu aeroklubu paradoksalnie mogłyby wzrosnąć i tym argumentem Dyrektor się bardzo zainteresował :)

 

Niestety PSP nie wykupił składki klubu sportowego w dyscyplinie "modelarstwo lotnicze" w tym roku. A dwa lata temu tak i wtedy można było startować pod ich szyldem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna sprawą jest to na co zwrócili uwagę Czarek i Arek. Stowarzyszenie musi mieć wykupioną licencję za możliwość startu w danej dyscyplinie sportu lotniczego. Takie coś aerokluby wykupują co roku. Jeżeli zapiszemy się do aeroklubu który nie wykupi takiej licencji w 2017 to nie dostaniemy licencji sportowej modelarza lotniczego za rok 2017 pomimo przynależności do aeroklubu regionalnego i opłaconej w nim składki. Oczywiście jeżeli Centrala tego nie wyłapie to.... hulaj dusza  :)  w 2017. 

 

Arek Morawski

 

Napisano dziś, 14:33

 PSP nie ma wykupionej opcji dla modelarzy - tylko paralotnie i mikroloty.

http://www.aeroklub-...-13-06-2016.pdf

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nie zaprzeczam że jesteście "the best" ale przeczytajcie sobie warunki ubezpieczenia w Allianz, które macie dla członków stowarzyszenia. Te publikowane na stronie nie napawają optymizmem. Nie wiem jakie macie od lipca ale jeżeli takie same to wypadałoby je zmienić aneksem do umowy. A konkretnie 100.000 sumy gwarancyjnej dla wszystkich członków na jeden i wszystkie wypadki + wyłączenie jeżeli wypadek spowoduje jeden członek stowarzyszenia drugiemu (tak to rozumiem z zapisów) nie wygląda dobrze mówiąc delikatnie. No I nie obejmuje normalnych spotkań i treningów a tylko udział w pokazach i zawodach. Czuwaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rok 2016 składka wynosiła 420zł

 

Strona 9-ta:

http://www.aeroklub.waw.pl/wp-content/uploads/2015/12/Protok%C3%B3%C5%82-ZAW-2015.11.30.pdf

 

Natomiast trwają rozmowy sekcji z Dyr. Aeroklubu w sprawie drastycznego zmniejszenia składki. Spora część warszawskich modelarzy-zawodników zapisanych obecnie do innych aeroklubów ze względów czysto ekonomicznych, wróciłaby pod skrzydła AW, gdyby wysokość składki była konkurencyjna. W takim wypadku wpływy do budżetu aeroklubu paradoksalnie mogłyby wzrosnąć i tym argumentem Dyrektor się bardzo zainteresował :)

Niestety PSP nie wykupił składki klubu sportowego w dyscyplinie "modelarstwo lotnicze" w tym roku. A dwa lata temu tak i wtedy można było startować pod ich szyldem.

Dzięki!

Składka rzeczywiście trochę zabijająca, szczególnie amatorów, którzy okazjonalnie by chcieli spróbować zawodów. Ma to może sens dla zawodników w kategoriach innych niż modelarskie...

Jest jeszcze Aeromodelklub Artbem, ale nigdzie nie znalazłem informacji, czy można się zapisać na zasadzie dorosłego "członka wspierającego", bez uczestnictwa w zajęciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMO feniks z brzegu. Polecam.

Jurek wielkie dzięki za podpowiedź. :)

 

Tomek, nie zaprzeczam że jesteście "the best" ale przeczytajcie sobie warunki ubezpieczenia w Allianz, które macie dla członków stowarzyszenia. Te publikowane na stronie nie napawają optymizmem. Nie wiem jakie macie od lipca ale jeżeli takie same to wypadałoby je zmienić aneksem do umowy. A konkretnie 100.000 sumy gwarancyjnej dla wszystkich członków na jeden i wszystkie wypadki + wyłączenie jeżeli wypadek spowoduje jeden członek stowarzyszenia drugiemu (tak to rozumiem z zapisów) nie wygląda dobrze mówiąc delikatnie. No I nie obejmuje normalnych spotkań i treningów a tylko udział w pokazach i zawodach. Czuwaj ;)

Może i masz rację, że OC i NW jest bardzo niskie dla członków tyle że, .... przystąpienie czyli jednorazowa opłata i roczna składka plus licencja zawodnicza jest po prostu powalająca. Łącznie 166,- zł każdy następny rok 136,- zl

Przy tej kwocie składki dokupujesz sobie w PSP polisę na 1 200 000,- albo i więcej bo można do 3 000 000,-zł a i tak będziesz mieć najtańszą ofertę ze znanych mi na rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, tutaj nie chodzi o to co napisałeś ale o świadomść. Zapisujesz się do stowarzyszenia, mówią Ci że wszyscy członkowie są automatycznie ubezpieczeni więc jesteś szczęścliwy (zaręczam, że wiele osób nie zapoznaje się z warunkami ubezpieczenia). Potem podczas "niedzielnego" latania Twój model wlatuje w samochód Kolegi latającego z Tobą. Idziesz do stowarzyszenia aby udostępniło polisę bo chcesz z niej skorzystać, dajmy na to szkoda nie jest wielka jakieś 1.200pln za wybitą szybę. I nagle szok bo po wizycie agenta z Allianz dowaidujesz się, że takiego przypadku nie ujęto w polisie. Biegniesz do stowarzyszenia wkurzony, że Cię oszukano z tą polisą, Stowarzyszenie mówi Ci np. "ale o co chodzi? Tekst polisy jest opublikowany na naszej stronie internetowej, trzeba czytać a nie oskarżać teraz wszystkich wokól".   Żeby się samemu doubezpieczyć trzeba mieć świadomość, iż ogólna polisa jest zawarta dla tzw. "swiętego spokoju".

 

 

[edit] Arek, sprawdzałem na stronie Waszego Aeroklubu. Opłata roczna 600pln - 70% zniżki dla modelarzy + 120pln = 180+120 = 300pln rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, ależ oczywiście czytać i to ze zrozumieniem trzeba każdą umowę, tu niewątpliwie trzeba przeczytać OWU albo się dowiedzieć od agenta lub osoby odpowiedzialnej w stowarzyszeniu czy Aeroklubie co wchodzi w poczet ubezpieczenia. Masz absolutnie rację w tym co piszesz. Nie znajomość prawa nie jest okolicznością łagodzącą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.