Skocz do zawartości

Mój nowy projekt - Górnopłat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z powodu kraksy Fokkera zacząłem robić nowy model.

Oto wyniki dotychczasowej pracy:

dsc007954jt.jpg

dsc007969my.jpg

dsc008232sr.jpg

dsc008224km.jpg

 

Rozpiętość : 95 cm

Długość : 75 cm - 80 cm (zalerzy od steru wysokości)

Sterowanie: kierunek i wysokość.

Jakiej wielkości polecacie statecznik pionowy i poziomy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

w sprawie statecznikow Ci nie poradze. Ale jak na moj gust to kadlub jest za szeroki a skrzydlo za slabe. Taki model powienien miec wzmocienie na calej dlugosci plata. jezeli nie chcesz juz dawac sosny to po "zamkneciu" skrzydl daj 2 paski rowilnku na zywice od gory i od spodu skrzydla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kleje zwykłym kejem polimerowym firmy dragon. Opakowanie jest na zdjęciu z płatem.A łaczenie jest na wrędze.

A reszta zostanie dodatkowo wzmocniona jak przykleje dórną część płata.

A jaki wy klej polecacie do depronu i styro bo ten długo schnie. Okolo 12h żeby pożądnie trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... To zalezy jakie modele budujesz. Ja budujac Moona uzywalem tylko i wylacznie cieplego "gluta" . Schcnie w ciagu kilkunastu sekund. Jego wada jest to ze jest stosunkowo ciezki wiec do lekkich i bardzo lekkich modeli nie polecam. Patryk tez uzywal w wiekszosci Gluta do Akrobata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do montażu poszczególnych elementów kadłuba, żeber itp. używam UHU Por. Jak dla mnie - rewelacja. Ma tylko jedną wadę. Jeśli stosować go zdognie z zaleceniami producenta, nie daje szans na poprawę źle wklejonego elementu. Staje się mocno kontaktowy :) Ale pozwala szybko i bezboleśnie pokleić elementy. Do innych elementów, takich które wymagają dokładnego spasowania lub do oklejania skrzydeł, używam polimerowego lub montażowego do paneli. I jeszcze coś - polimerowy, rozcieńczony denaturatem to świetny "lakier" do styro :wink: Zwykle wzmacniam w ten sposób konstrukcję kadłuba - od wewnątrz

Co do statecznika - zajrzyj tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie klej polimerowy również działa jak kontaktowy. Obie powierzchnie klejone smaruję niezbyt grubo polimerem, odczekam parę minut i łączę. Łapie szybko, zależnie od ilości zbędnego nadmiaru kleju. Do pianek bardzo dobre są też kleje poliuretanowe Purex (Rapid, Standard), Soudal itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka przemo (odezwij sie na gg ) ja używam takich klejów. Lepidlo na drevo ( czeski klej) Purex. Drugi w kolejnosci to klej do styropianu i kasetonów w tubce do pistoletu (sylikonowego) jest to klej firmy dragon nazywa sie DRAGONMONT super klej naprawde mocno trzyma a na ostatbnim miejscu 3 uzywam UHU por-a ale ja osobiscie go nie lubie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się przyglądał twojem postowi bo sam rozpocząłem podobną budowę

 

Z tego co widzę po zdjęciach to chyba pomyliłeś się i jeden bok kadłuba wyszedł ci (hm.. jak to się nazywa) rowkowany

Zrobiłeś pewnie tak jak ja, że wyciąłeś tylko jeden szablon dla dwóch boków , tylko że przy drugim boku trzeba szablon przyłożyć po stronie rowkowanej :)

 

apropo kleju to ja używam Soudal 66A, polecił mi go jeden taki modelarz... i miał rację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wycięcia kadłuba to masz racje. Zapomniałem obrucić depron na drugą stronę, ale jak przyjdzie taśma to i tak nie będzie tego widać, więc nie ma się czym zbytnio przejmować :)

A co do kleju to szybko schnie? I gdzie go można kupić?

Narazie kupie chyba uhu por i trzeba będzie jeszcze zainwestować w pistolet do kleju na gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klej kupiłem w Praktikerze

Na butelce napisane jest że schnie 3h

Ja dzisiaj pokleiłem listewki i poszedłem wypić flaszkę do szwagra :wink:

Wróciłem i zdążyłem jeszcze usunąć nadmiar w miejscu gdzie skrzydło będzie się stykało z kadłubem

klej był już suchy ale jeszcze dał się odcinać nożykiem

Jego zaletą jest to że podczas wysychania zwiększa swoją objętość co na przykład przy rowkowanym depronie pozwala wniknąć w rowki

 

 

P.S. Jeśli chodzi o klej typu "glue gun" to zauważyłem że kleji się bardzo dobrze zawsze tam gdzie nie trzeba

Przykleili mi kiedyś kubek do stołu i nie mogłem go oderwać, postanowiłem nalać do kubka wrzątek aby rozpuścić klej pod spodem

...Kubek odszedł razem z laminatem ze stołu :D

Patrzyłem na ten klej chytrze, ale narazie w modelarstwie wolę go unikać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.