Skocz do zawartości

Mój nowy projekt - Górnopłat


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nurkowanie w locie szybowcowym o albo skrzydła z ujemnym wznosem albo sc źle ustawiony .Ciężki nos ciągnie do ziemi.

Z wyrywaniem do góry .

Dokładnie tak jak napisałeś. Wszystko się zgadza. Przy braku napędu silnika nie działa (prawie) żadna siłą i model robi to co wynika z rozkładu pozostałych sił. Czy nurkuje czy nie to już inna bajka.

Teraz załączasz silnik i siły występujące od śmigłą chcą go wyrwać w górę . Dlatego skłon w dół ma temu przeciwdziałać.

Dodatkowo za śmigłem wytwarza się strumień powietrza który szybciej omiata twój ster wysokości niż przy locie bez napędu i to co wystarczało do trymowania z nurkowania teraz zaczyna działać z większą siłą i wyrywa model do góry.

 

Pierwsza sprawa wyjaśnić dlaczego nie szybuje .Model ma lecie po wmiarę prostej na prostych sterach. Jak to ustawisz jak trzeba (albo wznios albo sc) to wtedy dopiero weżniesz się za silnik. Może się okazać ze już go nie będziesz musiał ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko sie wyjaśniło. :jupi:

Po wywaleniu kabinki łoże aku zostało też przemieszczone. Po dokładniejzych oględzinach zauważyłem, że nie tylko sie obniżyło ale poszło do przodu (i to dużo). Model miał wtedy strasznie duże dosiążenie dzioba i stąd to nurkowanie podczas szybowania. Wywaliłem 60 g ołowiu z maski silnika przesunąłem aku max do przodu i problem sie rozwiązał, a do tego model stracił zbędne gramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.