Skocz do zawartości

HiTEC FLASH 8 czy coś innego?


Tuco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Puenta moich poszukiwań jest taka że po obejrzeniu interesujących mnie nadajników (Flash 8, Taranis, Spektrum 8 i Futaba T10J) kupiłem w końcu Aurorę 9X. Trochę przekroczyłem planowany budżet ale radio wygląda i działa świtanie w przeciwieństwo do polecanego Taranisa który wizualnie jest bardzo "plastikowy". Dzięki za Wasze uwagi i przeskakuję teraz do innego działu bo aktualnie walczę z montażem silnika TURNIGY D2826-6 w Easy Starze II a wszystko co piękne rodzi się w bólach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Jerzy Markiton

Po co rysik ? Kredka, śrubokręt, wkręt do drewna (płyty gipsowej)  (i.t.p.) - też działa ! Sprawdzone !

----------------------------------

Faktem jest, że kto nie miał w ręce 9x to wyłączniki w 9 też mu pasują i nie odczuwa dyskomfortu. Ale,  kto polatał 9x na 9 nie chce się przesiąść !

Nie wiem co ma na myśli Tomasz. Faktem jest, że miałem przez 2 dni egzemplarz 9x w rękach i po założeniu do modelu serwa dostały choroby Parkinsona.... Wszystkie 6 !!  Na szybko założyłem swoje stare radio - i nic, zupełny, 100% spokój.... Nie dane mi było sprawdzić co było przyczyną.

Ale do dziś jestem przekonany, że to jedna z lepszych aparatur na rynku ! Poleciłem ją (9) chłopakowi kilka lat temu. Kupił i do dziś nie ma z nią problemu. Lata dużymi benzynami, a w nich jest problem (z "odkłóceniem zapłonu).  Jest zadowolony!

2 tygodnie temu sprawdzałem (Jego radio w moim modelu) w terenie, na którym inne "markowe" sobie nie radziły - "0" problemów ! Działała tak, jak oczekiwałem ! Jak chciałem, żeby sprawowała się aparatura do zdalnego kierowania modeli !!!

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józef,

9 współpracuje z Minimami i Optimami, które współpracują z serwami analogowymi, oraz są (Optimy) dwukierunkowe, czyli wspierają telemetrię.

9X i Maximy nie daje telemetrii i eliminuje serwa analogowe.

9X ma bardzo szybkie próbkowanie sygnału (niech mnie ktoś poprawi jak przekręciłem), ale to podobno fajna rzeczy przy lataniu wyczynowym/zawodniczym i 90% z nas tego nie zauważy.

9X ma też trymowanie klap, przy czym ja w 9 też mogę trymować klapy, ale może ta f-ja w 9X jest bardziej zaawansowana.

9X ma niewymienne moduły (choć dla niektórych to zaleta) i

jest droższa.

 

 

Bartku radio kupiłem z odbiornikiem Optima.

To chyba dobre rozwiązanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Szybkie próbkowanie - z Maximą. 9X też współpracuje z wszystkimi  Optimami. Rozdzielczość 4000 kroków ? Chwyt marketingowy ! Prawdopodobnie przetwornik ma taką rozdzielczość ale po spojrzeniu do wnętrza na potencjometry drągów - śmiech na sali ! 

Które serwo jest to w stanie połknąć ? Który model z tymi najlepszymi serwami to zauważy ? Który silnik w serwie jest w stanie ruszyć i przestawić dźwignię o 50 kroków ? Bez obciążenia, bo z obciążeniem to tak 500 - 700 kroków (te najlepsze) ?? Tylko mały drobiazg - 200 EU/1 szt. może braknąć.

Ale i tak będę 9 i 9X wszystkim polecał ! Mimo nieprzyzwoicie wysokiej ceny. W moim odczuciu 180 - 200$ za komplet (tak, jak kiedyś kosztował Aristokrat - 160 ?) byłoby w sam raz.

------------------------------------------

Parkinson objawił się na Optimie 7 (9 ?). Podejrzewam, że pojawiły się śmieci po zasilaniu serw z którymi ten odbiornik, który miałem do dyspozycji sobie nie poradził. Ale to tylko wróżenie z fusów.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurora kosztuje nieprzyzwoicie dużo? Uważam, że to jedna z sensowniejszych kalkulacji na rynku.

Znam dwie osoby, które pozostały/wróciły z 9X do Aurory 9.

I jeszcze mam pytanie Jerzy: na czym polega różnica w przełącznikach (i których) między 9 i 9X, że te drugie lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie "warzyłem" aparatury przez kilka miesięcy biorąc pod uwagę cenę, możliwości, wyposażenie, dostępność zamienników, itp. i wg mnie poza Chińskimi nadajnikami Aurora to mistrzostwo świata w dyscyplinie jakość/cena/możliwości. Dodam jeszcze że Aurora składana jest na Filipinach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowałeś mnie tymi trójpozycyjnymi. Zwłaszcza, że one jakoby miałyby mnie odwieźć od 9 na rzecz 9X. To musi być jakieś cudo. Przy najbliższej okazji sprawdzę.

A może miłość jest ślepa :D ?

 

Ten fragment wątku należałoby chyba przenieść do istniejącego wątku o różnicach między 9 a 9X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.