Skocz do zawartości

Timber E-Flite


mikpasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piekielnie przypomina Fun-Cuba  Z mpx..1400 zł to trochę drogo.

Policzmy:

kit FC -390 zł 

Silnik  i 6 serw  -okolo 260 zł

Regulator - 80 zł

Daje to 750 zł a nie 1400.

Trzeba jeszcze dodać koszt przesyłki !

Nie liczę pakietu  którego i tak nie ma w zestawie.A że dodają odbiornik . Nie wszyscy latają na \spectrum) I nie wszyscy na 2.4 ghz.

Osobiście kupiłbym KIT  sprawdzonego przez setki modelarzy  Fun - Cuba z MPX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie chcę składać. Fun Cub ARF kosztuje około 1250 zł do tego pływaki 150 i pakiet około 60 czyli razem 1460 zł. Jeżeli do tego chciałbym dodać żyroskop z systemem AS3X to wyszłoby około 2000 ! A za timbera wyjdzie około 1450 zł. Myślałem o fun cubie, ale jednak wolę E-flite. Mam 2 heliki z tej firmy i sprawują się świetnie. Szkoda, że nikt timbera nie ma , chyba będę pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bedziesz zadowolony z Timbera, E-Flite to sprawdzona firma i jakość modelu/części będzie na wysokim poziomie.

 

Jeśli nie chcesz składać i zależy Ci na AS3X to polecam takie dwa modele:

Parkzone Sport Cub

oraz

E-Flite Pawnee

 

Sport Cub ma LiPo i jakąś tam ładowarkę w zestawie, materiał ten sam co Timber (Z-Foam), części zapasowe też dostępne.

 

Pawnee mimo że dolnopłat to z AS3X pewnie do ogarnięcia ale bedzie wymagał więcej uwagi. Jeśli Twoim pierwszym modelem był Bixler/Pioneer/EasyStar/itp to może skok będzie zbyt duży.

 

Durafly Tundra akurat nie jest dostępna ale jak poczekasz i dokupisz AS3X to też byłby fajny zestaw.

 

Podane modele mają mniejszą rozpietość niż Timber ale to nie musi być wada, zmierz co Ci wejdzie do samochodu bo osobiście nie lubię składać/rozkładać modeli  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piankowych samolotów mam/miałem:

Graupner Elektro-Trainer

Durafly Das Ugly Stik

The Wings Maker Commander

Durafly Sky Mule

 

Nie zastanawiam się głębiej nad jakością tworzywa, pewnie Elapor/Solidpor/Z-Foam lepiej wypada, ale w normalnej eksploatacji osobiście różnic nie zauważam, a po krecie i tak trzeba kleić bez wzgledu na producenta  ;) Na forach czytałem o "zmęczeniu materiału" ale swoje modele i tak zazwyczaj wzmacniam np trochę tkaniny szklanej na kleju CA w okolicach mocowania silnika, kawałek sklejki przy podwoziu, itp.

 

Parkzone Sport Cub jest w polskim sklepie np tutaj.

 

Przy startach z wody warto mieć jakiś sprzęt pływający do ściągnięcia modelu - nie zawsze wszystko gładko idzie np kapotaż  ;) Jeśli chcesz próbować to przekonaj się do składania, a wtedy może Twin Star

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.