Skocz do zawartości

Brak kontroli


Princes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Zwracam się do Was bo w sumie już nie wiem gdzie szukać pomocnej i życzliwej osoby w rozwiązaniu problemu.

Mianowicie latając dzisiaj modelem elektrykiem w pewnym momencie straciłem kontrolę nad modelem ,który spadł i sie rozwalił.Nie wiem co się mogło stać.mam apkę aurorkę 9 i ten sam odbiornik optimę 9.Latałem na pakiecie 3 celowym 11 voltowym poj,2.200 .Miałem juz kiedys podobne zdarzenie w innym modelu .Wymieniłem wtedy apkę na nową regiel i pakiet i jest to w innym modelu zainstalowane.Teraz natomiast po tej kraksie w modelu prąd był w serwach ,ale po włączeniu apki nie było "kontaktu" z modelem dopiero jak wypiąłem pakiet i wpiąłem ponownie nastąpiło połączenie odbiornikiem .Nie wiem co mogło sie stać czy regiel zawinił ,pakiet czy aparatura ??Podejrzenie pada mi trochę na pakiet mimo ze miał po kraksie ok 23 %naładowania to był juz trochę "spuchnięty"i ok 1.5 roku żywotności

Nie wiem co robić teraz boje się isć latać innym modelem który jeszcze mam bo może powtórzyć sie taka sytuacja...Poza tym chce naprawić model tylko co wymienić co mogło być tego przyczyną ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No racja tak wiem ze wazna ale nie sprawdzilem tego. Natomiast wziąłem ten pakiet i po wlaczeniu go dział rozladowalem go na włączonym silniku sprawdzajac kiedy odetnie napiecie. Mimo ze napiecie spadlo ponizej 6v a regiel nie puszczał napięcia na silnik to serwomeochanizmy dzialaly bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko. W praktyce nigdy tak nie latam aby az tak nisko rozładować pakiet. Mam ustawiony alarm w apce i wlancza sie przy ok 20 %stanu aku.To co pisalem wczesniej to byla próba jak reaguje regiel przy tak niskim mapieciu, ale wyszlo ze wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na utracenie linku pomiędzy rx i tx w skutek chwilowego spadku napięcia akuska. Miałem tak kilka razy zarówno w Opticu jak i póżniej w Aurorze, ale to się zdarza w każdej aparaturze jesli rozładujemy za bardzo baterie. Wystarczy przy większej prędkości zrobić jakąś bardziej wymagającą figurę akro, a serwa ,które wtedy ciężko pracują i co za tym idzie biorą sporo z elektronków , spowodują chwilowy spadek napięcia poniżej wymaganego przez odbiornik. Zanim się to napięcie podniesie, może minąć zbyt dużo czasu i traci się link. Zauważyłem w swoich konstrukcjach modeli, że  z serwami cyfrowymi robiło się to zdecydowanie częściej.

Ponowne linkowanie tx i rx czasami trwa kilka sekund, co dla naszych modeli jest wyrokiem.... Jak znajdziesz przyczynę to daj znać.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na utracenie linku pomiędzy rx i tx w skutek chwilowego spadku napięcia akuska. Miałem tak kilka razy zarówno w Opticu jak i póżniej w Aurorze, ale to się zdarza w każdej aparaturze jesli rozładujemy za bardzo baterie. Wystarczy przy większej prędkości zrobić jakąś bardziej wymagającą figurę akro, a serwa ,które wtedy ciężko pracują i co za tym idzie biorą sporo z elektronków , spowodują chwilowy spadek napięcia poniżej wymaganego przez odbiornik. Zanim się to napięcie podniesie, może minąć zbyt dużo czasu i traci się link. Zauważyłem w swoich konstrukcjach modeli, że  z serwami cyfrowymi robiło się to zdecydowanie częściej.

Ponowne linkowanie tx i rx czasami trwa kilka sekund, co dla naszych modeli jest wyrokiem.... Jak znajdziesz przyczynę to daj znać.

 

Pozdrawiam

Piotr

Witam .Dzięki za tę słuszną uwagę i powiem Ci ,ze masz ku temu rację....Ponieważ kiedyś zdazyło mi się coś takiego ,ale po wylądowaniu nagle model przestał reagować ...Nie przejąłem sie tym wtedy zbytnio i to był właśnie błąd...Pakiet który był za bardzo rozładowany i miał juz kilkadzietowaćsiąt cykli ładowania podpiąłem i znowu latałem az do momentu kiedy w powietrzu po daniu gazu i wyłączeniu go model przestał reagować na drążki ...Spadł ale tak ze trafił na wielką trawę i udało się go uratować.Pomyślałem wtedy ,ze to wina pakietu i to była dobra droga...Wywaliłem go ,ale w między czasie zmieniłem apke z optica na aurorę i odbiornik  z optimy 7 na optimę 9 .Poleciałem tym samym modelem który dwa razy uratowałem ...Nagle zasięg sie zgubił mimo to ,ze miałem inny pakiet ..Model nie przetrwał 3 -cia kraksa okazała sie jego ostatnią...Wtedy pomyślałem ,ze to zawaliła aparatura i nadajnik ..Wymieniłem aurorę na nowy a odbiornik został ten sam w innym modelu....Po 3-4 miesiącach latania na tym odbiorniku i tym samym reglu sytuacja sie powtórzyła ..Model stracił sygnał i runął na drzewo gdzie uszkodziłem (na szczęście) lewe skrzydło...Błąd zrobiłem zakładając stary pakiet który był spuchnięty o miał z ok 50 cykli ładowania!!!!Wiem ,ze nie należy zakładać starych i juz wyeksploatowanych pakietów Li-Po bo jak słusznie zauważyłeś tracą napięcie .Teraz naprawiam skrzydło wymieniłem regiel i odbiornik oraz mam juz nowe pakiety.Mam listę i wpisuję sobie ile razy je ładuje .Po ok 30 cyklach pakiet wywalam mimo ,ze napięcie w nim jest ...Wolę już nie ryzykować bo starty jakie poniosłem idą już w kilka setek ponad 2 tys!!...Ale modelarstwo i koledzy z forum są właśnie po to aby wspólnie pomagać sobie i wyciągać wspólne wnioski !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przygarnę Twoje pakiety, które będziesz po 30 cyklach wyrzucał.

Jeżeli masz Aurorę i używasz odbiorników z serii Optima, naprawdę zaprzyjaźnij się porządnie z opcją SPC. W każdej maszynie mam w ten sposób podpięty odbiornik i mimo, iż helikami (w sumie nie tylko) latam na czas, czujnik i alarm napięcia zawsze czuwają... Szkoda tylko, że często po wypięciu pakietu alarm drze się w niebogłosy i nie idzie tego tymczasowo wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak sie składa ,ze mam w każdym modelu zrobione łącze SPC ..Ale zapraszam na szersze zapoznanie sie z tym samym tematem tylko ,ze wstawiłem temat na inny dział pt."OGÓLNE" Tam w temacie "Problem z kontrolą nad modelem " jest 53 odpowiedzi co do mojego zdarzenia ..tam też szczegółowo ja opisałem jak i inni forumowicze co i jak mogło pójść nie tak ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.