Skocz do zawartości

Saito fa 120r


Modelarz 2123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zależy ile godzin nim wylatales....

U mnie bylo podobnie po sezonie. Tylne łożysko było w rozsypce.

Czy popychacze zaworów trzymają wymiar dlugosciowy?

A jakieś ślady przyczyn tej rozsypki na łożysku dało się zauważyć ? Jakieś zanieczyszczenia, korozja czy coś w tym rodzaju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku spadek obrotow, pozniej czarny osad wydobywajacy sie z odmy (okazalo sie ze czesci koszyka rysowaly karter). Łożyska wymienione po 23 godzinach pracy. Silnik po ich wymianie pracuje bezproblemowo.

Przyczyna.....prawdopodobnie korozja od nitro......

Kolejna wymiana zapobiegawczo po nastepnych....15-tu godzinkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki sprawdzę czy jest osad?

Mam jeszcze pytanie gdzie można kupić takie łożyska bo w modele sklep gdzie mają części zamienne do saito nie ma tych akurat łożysk?

Skopiuj oznaczenie łożyska do wujka Google z hasłem "łożysko". Jeżeli na łożysku nie znajdziesz jego symbolu, to wpisz wymiary zmierzone suwmiarką w mm (a jeśli są calowe, to w calach - górna skala suwmiarki mechanicznej, elektroniczną przełącz, każda ma mm / inch ) w kolejności : fi wewn. x fi zewn. x szerokość. Wujek G. pokaże Ci milion sklepów  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bron Boże nie kupuj łożysk w sklepie modelarskim. Tam zapłacisz.....hmmm

Saito używa metrycznych łożysk przednie 2RS a tył bez uszczelnień. Są na nich oznaczenia. Zmierz lub Spisz swój rozmiar łożysk i kup i siebie w miejscowości. Ja w KOOL'u w Legnicy za japoński komplet zapłaciłem.....25zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bron Boże nie kupuj łożysk w sklepie modelarskim. Tam zapłacisz.....hmmm

Saito używa metrycznych łożysk przednie 2RS a tył bez uszczelnień. Są na nich oznaczenia. Zmierz lub Spisz swój rozmiar łożysk i kup i siebie w miejscowości. Ja w KOOL'u w Legnicy za japoński komplet zapłaciłem.....25zl

Otóż to. I nie kupuj wysyłkowo, tylko najlepiej osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.