Skocz do zawartości

Szybowiec ASW 28 4,2m GFK (dokumentacja)


djmalolat23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów.

 

Dziś zamontowałem kółko ogonowe, zamontowałem ostatecznie serwo wysokości i pociągnęłam zasilane do serwa.

Mocowanie kółka to dwie deseczki ze sklejki przyklejone na żywicę z mikrobalonem wzmocnione płótnem szklanym i zalaminowane epidianem 53.

Mam nadzieję, że taki patent wytrzyma.

Teraz zamknąć statecznik pionowy i zamontować ster kierunku. Zastanawiam się jakie zawiasy użyć?  Mam płytowe ze sztyftem i kołkowe Fi 6mm.

Może coś doradzicie??

 

Pozdrawiam.


Chciałem dołączyć foto i mam kłopoty. Coś dzieje się z forum.

Fotki w późniejszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pewnie czegoś nie dopatrzyłem ale chyba da się zdemontować to podwozie jakby co...? Oczywiście bez "demontażu " wręgi.

 

Co do steru kierunku.

 

Krawędź natarcia steru jest "okrągła".

 

Oklej natarcie gruba taśmą izolacyjną PCV -tak około 0,4  0,5 mm

Pozostałą cześć steru zabezpiecz folią . Połóż 2x tkanina np 80  100 gr  na natarcie z naddatkiem. Całość na mokro wklej do pionowego ,w którym masz  oczywiście wklejone klocki dla zawiasów.

 

Po  związaniu żywicy (2 -3 dni w zależności od żywicy i warunków wiązania) delikatnie "wyłam" ster.

Zobaczysz rewelacyjnie równe gniazdo steru. Po obcięciu wystającego naddatku w stateczniku (papierem ściernym najlepiej i najdokładniej)  całość  gotowa do montażu zawiasów.  Oś obrotu steru MUSI być w osi okręgu wyznaczającego natarcie steru.

 Luz masz 0, - 0,5 mm a więc spory ale nie tak by był nadmierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podwozia to będzie kłopot z demontażem. Szczerze mówiąc nie przewidywałem opcji ani potrzeby demontowania podwozia głównego.

Jeśli nastąpi potrzeba to będziemy pruć wręgę.

Co do kierunku to krawędź natarcia jest trójkątna/ na ostro. Jest problem z dołączeniem foto.

Jeśli będzie możliwość niezwłocznie dołączę zdjęcia.

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

 

Proszę jeszcze o jakieś pomysły co do obsadzenia kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jurku.

 

Mam cos na podobe jesli chodzi o zawiasy. Mam nadzieję, że 3 wystarczą? Dołączył bym zdjęcia tylko, że jest kłopot z forum. Powoli wszyatko nabiera barwy. Dodatkowo obsadzilem gniazda serw do lotek. Mialem tylko 2 ale potrzebuję coś na serwa do hamulców. Jak tylko forum będzie sprawne to dołączę zdjęcia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kierunek już zamontowany. Było troszkę kombinacji ale wszystko poszło ok.

Teraz tylko zamontować jakieś orczyki w kierunku i będzie super. Kupiłem dwa rodzaje sterowania i nie wiem który zamontować. Może coś doradzicie?

Poniżej linki z częściami.

 

Pozdrawiam.

 

http://rc-team.pl/dzwignie-linki-sterow-i-lotek/35257-msp-system-push-pull-m4-msp4-00026.html

 

http://rc-team.pl/dzwignie-linki-sterow-i-lotek/35836-mp-jet-linki-sterow-z-uchwytami-snapem-i-orczykiem-mp-jet-2-komplety-2300b.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro płetwa steru jest wykonana ze styropianu oklejonego abachi to mocowanie dźwigni na śrubki jest bardzo ryzykowne, chyba że jest tam twarde wypełnienie.

Według mnie powinna być taka jak na załączonym zdjęciu, może być pojedyncza.

ster2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów.

 

Ster kierunku już gotowy. Orczyki wklejone. Procedura wyglądała następująco.

 

1. Oskalpowałem kierunek z folii.

2. Naciąłem abachi skalpelem z obu stron steru kierunku.

3. Wydłubałem abachi oraz styropian (powstała dziura na wylot)

4. Wkleiłem klocek twardej balst na żywicę z mikrobalonem.

5. Do klocka balsowego przemontowałem orczyki na śrubki fi 2mm.

6. Całość zalałem żywicą z mikrobalonem.

7. Po wyschnięciu żywicy wszystko zaszpachlowałem na gładko.

 

Oczywiście sprawdziłem patent szarpiąc i wyginając na wszystkie strony i powiem, że trzyma.

Dziś okleiłem całość białą folią oracover i jest ok. Teraz tylko sprawdzę jeszcze raz poprawność działania steru wysokości

i mogę zamykać statecznik i obsadzić kierunek.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz czy na orczyk zakładać snap czy bezpośrednio linkę. Regulacja naciągu

będzie przy serwie.

 

Proszę o opinie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziś robiłem małą próbę z kierunkiem. Mam kłopot ponieważ orczyki w kierunku są o 2 mm cofnięte względem osi obrotu steru kierunku.

Boję się, że linki będą naprężone nierównomiernie. Zastanawiam się czy na serwo zamontować orczyk wygięty czy prosty. Z rysunku jaki znalazłem w sieci

wynika, że zastosowanie wygiętego orczyka załatwi mój problem. Co Wy na to??

 

Poniżej foto mojego kierunku i rysunek montażu Pul-Pul.

 

Pozdrawiam.

post-17430-0-25580400-1481887791.jpg

post-17430-0-63959800-1481887791.jpg

post-17430-0-90452400-1481887808.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.