Skocz do zawartości

Zdjęcie

To tylko Jantar

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
358 odpowiedzi w tym temacie

#41 Oko 007

Oko 007
  • Modelarz
  • 285 postów
  • GG:
  • SkądBochnia
  • Imię:Tomasz

Napisano 17 October 2016 - 21:02

Sugeruję Kęty ,z Bochni nie tak daleko,a Wojtek już był u Nas :D. Z trunkami problemu nie będzie ...

Rafale w tym roku raczej będzie ciężko, ale na przyszły bardzo chętnie zawitam :) 

• 0

#42 sbogdan1

sbogdan1
  • Modelarz
  • 789 postów
  • SkądDankowice
  • Imię:Bogusław

Napisano 17 October 2016 - 21:45

Wojtek nie kuś z tym ogrzewaniem, wszak pas startowy jest już oświetlony
więc jakieś ogrzewane lokum tez może powstać. :)
Ten model ma również ogrzewanie :)

DSC_0014 kopia kopia 2.jpg

• 0

#43 wojcio69

wojcio69

wojcio69

• Modelarz
  • 906 postów
  • SkądŚrem
  • Imię:Wojciech

Napisano 18 October 2016 - 06:10

To kiedy otwarcie ;)

• 0

#44 wojcio69

wojcio69

wojcio69

• Modelarz
  • 906 postów
  • SkądŚrem

Napisano 22 October 2016 - 20:47

Korzystając z okazji, że miałem dzisiaj trochę czasu wolnego i do własnej dyspozycji, a nie zdarza się to często, postanowiłem uruchomić serwa w skrzydełku Jantara.
Trochę trwało zanim rozkminiłem, który kabelek od którego serwa ale dałem rade, a co. Jak inni umią to ja też se poradze.
Zabawa zaczęła się gdy przyszło poustawiać wszystko w aparaturze, czyli te... no... zakresy wychyleń klap i lotek, klap razem z lotkami i tego, no... no tego no, pazia królowej... o! butterfly'a ;)
Ooo... nie jest to proste zajęcie, zwłaszcza jak krzywa wychyleń serwa jest znacząco bardziej rosnąca jak krzywa wychyleń szkła z bursztynowym napojem, bo sterylność i dezynfekcja organizmu przy tak skomplikowanej elektronice być musi.
Nie mniej ogarnąłem to na tyle, że działa to co powinno i jak powinno i aby dłużej nie drażnić małżonki, że pokój przez całe popołudnie wyłączony z użytku postanowiłem na tym poprzestać.
Obyło się bez uszczypliwości ze strony małżonki ale oznajmiła, że ona dzisiejszej nocy też jest wyłączona z użytku.
Na szczęście butelka jest 0,7, więc będzie się czym pocieszyć ;)
Jutro zajmę się zmianą zakresu wychyleń klap i lotek, co powinno mi zająć kilkanaście minut, bo już wiem co i jak a do jutra chyba nie zapomnę, oraz popróbuję ustawić fazy lotu, a nie wydaje mi się to taki pikuś w mojej Futabie T8FG. ;)
Poniżej filmik z tego co dzisiaj.

• 0

#45 Konrad_P

Konrad_P
  • Modelarz
  • 1596 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Konrad

Napisano 22 October 2016 - 20:55

Jeszcze gościu zostało Ci ster wysokości połączyć z wychyleniami całego spływu. Czyli jak ciągniesz drążek wysokości to lotki i klapy delikatnie idą w dół. Przy termice bardzo korzystne ustawienie.

• 0

#46 wojcio69

wojcio69

wojcio69

• Modelarz
  • 906 postów
  • SkądŚrem

Napisano 22 October 2016 - 21:16

Nawet o takich rzeczach nie myśl.

Chciałem dzisiaj ustawić fazy lotu... uhy, taaak.

Jak se fazy nie zrobię, to faz lotu nie ustawię.

A takie tam pierdołki jak piszesz lub przeciwstawny kierunek do lotek podczas krążenia w kominie... 

Panie, jak ja bym takie rzeczy umiał, to bym se inaczej życie urządził ;)

• 0

#47 Marcin.O

Marcin.O
  • Modelarz
  • 607 postów
  • SkądTychy
  • Imię:Marcin

Napisano 22 October 2016 - 21:19

I odwrotnie idą do góry ;) , Wojcio poszukaj w radiu aileron & elevator mix :) . Następne 0,7 napoju i fazy lotu ustawione :D cała noc przed Tobą ;)
  • 0

#48 wojcio69

wojcio69

wojcio69

• Modelarz
  • 906 postów
  • SkądŚrem

Napisano 22 October 2016 - 21:28

Jak się uda jutro żonkę do mamusi na obiad wysłać to się zrobi i to i tamto i takie też ;)

• 0

#49 Konrad_P

Konrad_P
  • Modelarz
  • 1596 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 October 2016 - 21:48

Wojtek u mnie fazy lotu ustawia się w funkcji Condition Select. U ciebie w instrukcji jest to na stronie 70 ale z opisu jak dla mnie niewiele wynika. 

• 0

#50 wojcio69

wojcio69

wojcio69

• Modelarz
  • 906 postów
  • SkądŚrem

Napisano 22 October 2016 - 21:59

I dla mnie też niewiele z opisu wynika, dlatego dzwaniałem dzisiaj do Ciebie ale może jutro się uda ;)

W mojej książce jest na 75 stronie ;)

Załączony plik  Futaba 8FG instrukcja.pdf   10.5 MB   82 Ilość pobrań

• 0

#51 wojcio69

wojcio69

wojcio69

• Modelarz
  • 906 postów
  • SkądŚrem

Napisano 25 October 2016 - 19:26

Przyszła pora dokonać ostatnich zakupów do Jantara i zazwyczaj w tym miejscu mamy niekiedy problem.

Chodzi o pakiet i śmigło.

Jeżeli co do pakietu to jestem prawie, że zdecydowany i będzie to Dualsky 3S 1500mAh lub Dualsky 3S 1700mAh chyba, że ktoś mnie przekona do SLS Quantum 3S 1600mAh, to ze śmigłem mam lekkie problemy.

Otóż silnik MEGA ACn 16/30/3CE dla modeli F5J proponowane ma śmigło 12x6. Słyszałem, że ten silniczek całkiem dobrze radzi sobie ze śmigiełkiem 13x8 a nawet 14x10 i tu jest mały zonk. Słyszałem, wróble na drzewie ćwierkały, gdzieś dzwoniło ale nikt nie powiedział jakie prądy wówczas bierze ten silnik i jakie osiąga temperatury i w jakim czasie.

Chciałem go sobie wyliczyć za pomocą eCalc'a ale na liście silników MEGA w eCalc'u tego silnika nie ma.

Może ktoś z kolegów dysponuje innym programem, który policzyłby ten silnik ze śmigłem 14x9, bo takowe mam. Oczywiście sugerowane do F5J 12x6 też posiadam.

Z wyrazami dźwięczności niecierpliwie czekam na podpowiedzi ;)

• 0

#52 Shock

Shock
  • Moderatorzy Forum
  • 3841 postów
  • SkądKęty
  • Imię:Rafał

Napisano 25 October 2016 - 19:31

Wojciech ,bierz jakiekolwiek SLS-y ,to znakomite pakiety .

Dualsky za chwilę będzie wyglądał jak parówka czy serdelek ;) ...

A nie możesz zacząć od dedykowanego śmigła, od razu musi być power :P?

• 1

#53 Konrad_P

Konrad_P
  • Modelarz
  • 1596 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 October 2016 - 19:51

Wojtek co do pakietów to słuchaj Rafała. Chłop dobrze gada. :) Zapomnij o Dualsky i bież XTRON SLS 40C 1550mAh

Co do śmigła to większego niź 12x6,5 nie ma sensu dawać bo lecisz na nim maksymalnie 30s a ten silnik na tym śmigle wyciągnie model na te 200m. Dasz większe śmigło to będziesz musiał dać zaraz większy regulator.

A jak chcesz polatać rekreacyjnie to też nie ma sensu dawać większe śmigła bo co chcesz wyciągnąć model na 500m i z tej wysokości zacząć krążyć w termice? :o Jeśli już dawać ciut większe śmigła to 13x6,5. 

• 0

#54 wojcio69

wojcio69

wojcio69

• Modelarz
  • 906 postów
  • SkądŚrem

Napisano 25 October 2016 - 20:10

No dobra wiem, że te SLS'y to hiper-super-cud-miód-malina ale Dualskie się mnie spodobały, bo ładowanie mają 5C a na lotnisku wolę aby pakiet się szybko ładował ;)

Dobra będzie SLS

Na początek śmigło będzie 12x6.

Pierwsze loty to i tak bez silnika będą ale jak już mam kupować to za jednym razem chciałem.

To że kupiłem model za X zł nie znaczy, że uśmiecha mi się X razy płacić za przesyłkę.

Na czymś muszę oszczędzać ;)

• 0

#55 TommyTom

TommyTom
  • Modelarz
  • 436 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Tomek

Napisano 25 October 2016 - 20:11

Wojtek, z całym szacunkiem po cholerę kombinujesz. Weź to śmigło 13x8 jak fabryka mówi i wypróbuj. Potem zmieniaj jak ci bedzie mało wygaru. U mnie ten zestaw jest ok. Jak lubisz duże śmigła to pomyliłeś napęd - trzeba było brać coś z przekładnią. Pakiet dobierz tez pod katem wagi, żeby model wyważyć, a nie zastanawiać sie potem gdzie tu ołów dokładać.

Jak to mówią Happy landings.
  • 0

#56 wojcio69

wojcio69

wojcio69

• Modelarz
  • 906 postów
  • SkądŚrem

Napisano 25 October 2016 - 20:23

Tomku pakiet to wiem, że pod wyważenie. Prawdopodobnie będę potrzebował coś około 130-150g.

Mam nadzieję, że ten SLS się dopasuje.

Śmigło... no właśnie, do F5J sugerują 12x6, Ty piszesz o 13x8 a z Wojtkiem jak rozmawiałem to wspomniał nawet o 14x10.

OK. Pakiet ustaliliśmy SLS, śmigło będzie na początek 12x6 a potem się zobaczy. ;)

• 0

#57 wojcio69

wojcio69

wojcio69

• Modelarz
  • 906 postów
  • SkądŚrem

Napisano 04 November 2016 - 13:27

Ponieważ nastają coraz chłodniejsze dni postanowiłem zadbać o to aby Jantar nie marzł i dostał taki oto kubraczek ;)

Pokrowiec 1.jpg

Pokrowiec 2.jpg

Pokrowce uszyła firma https://www.facebook...tegory_pyml_rhc, którą polecam. Szybko, solidnie, tanio.

• 0

#58 samolocik

samolocik
  • Modelarz
  • 1279 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 04 November 2016 - 16:02

"Szybko, sollidnie, tanio" a ucho Jantara wystaje i biedak zmarznie :lol:

• 0

#59 wojcio69

wojcio69

wojcio69

• Modelarz
  • 906 postów
  • SkądŚrem

Napisano 04 November 2016 - 16:58

A nie ucho tylko statecznik pionowy i nie przez przypadek tylko celowo ale to ma być jako ciekawostka i niespodzianka.

A było to tak:

W piątek zamówiłem torbę i na tę okazję wypiłem x szklaneczek.

W sobotę przyszedł kolega Paweł i piłem

W niedzielę  zadzwoniła żona kolegi i oznajmiła, że jeżeli Paweł jeszcze jest u mnie to może już do domu nie wracać więc... pili my dalej.

W poniedziałek przyszedł po Pawła jego syn. Dosiadł się do stolika i przyniósł ze sobą zapas tego co my pili.

We wtorek przyszedł Tomek oglądnąć Jantara. Wrócił się do domu i przyszedł jeszcze raz, żeby nie było, że przychodzi z pustymi rękami.

W środę postanowiliśmy przeliczyć powierzchnie sterowe Jantara i wyznaczyć ich skuteczność. Wyszło, że ster kierunku powinien być o 5cm wyższy. Ponieważ nas to zasmuciło, postanowiliśmy smutki utopić w złotym trunku.

W czwartek postanowiliśmy rozciągnąć o te 5cm statecznik pionowy. Sukces postanowiliśmy opić.

Dzisiaj (piątek) przyszła torba i trzy czarownice oświadczyły, że jeżeli teraz mamy zamiar powtórzyć ten sam proces tylko w odwrotnej kolejności, coby statecznik się mieścił w torbie, to one zrobią tak, że wszystkie nasze modele zmieszczą się w tej jednej torbie.

Postanowiliśmy nie ryzykować, bo wszyscy w trójkę chcemy zobaczyć Jantara w locie.

Ponieważ decyzja czarownic mocno nas zestresowała, postanowiliśmy jutro się odstresować u Tomka w "modelarni" ;)

P.S. Jakby co to na statecznik będzie zakładana fluorescencyjna skarpetka w kolorze czerwonym, aby gdy wracam wieczorem z lotniska coś mi w cztery litery nie wjechało.

• 2

#60 TommyTom

TommyTom
  • Modelarz
  • 436 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Tomek

Napisano 04 November 2016 - 18:52

Wojtek, fajnie to wygląda - zwarty futeralik :)

Daj jeszcze zdjęcia jak wyglądają kieszenie na skrzydło - uszy i centropłat. Czy komplet mieści Ci się w tym futerale?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych