Skocz do zawartości

"Nieznany" szybowiec 4.2m - Multiplex ASW 22


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Interesuje mnie w jaki sposób wzbije się w powietrze (jeżeli holownik to podaj rozpiętość i pojemność silnika) i gdzie można zobaczyć oblot tego szybowca chętnie bym popodziwiał :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

 

Serwa hamulcowe to http://nastik.pl/gws-micro2bbmg-p-337.html

 

Sposób ulotnienia - jakiś holownik w Bielsku na początek, coś około 2.5m rozpiętości. Docelowo mam zamiar zbudować sobie własny holownik - Pilatus Porter PC6 również o rozpiętości 2.5m.

 

Pegaz - to są stalowe odważniki do wyważania felg samochodowych, samoprzylepne. Kupiłem za 50 zł w swoim czasie 4 kg tego ustrojstwa w paskach po 10x5 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, motyl, ty zawsze musisz marudzic i straszyc?

 

dobra to nic nie marudzę :D

 

pamiętaj tylko że hamulce może łatwo wyssać, Zapytaj Piotrka z Rybnika ile razy mu wyssało. CAT tez rozglebił kilka sztuk właśnie przez hamulce. jak wyssie oba to spoko, ale najczęściej jednego tylko wysysa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem juz sporą ilość szybowców w locie i jakoś żadnemu nie wyssało ;)

 

Anyway...

 

kilkanaście postów temu była dyskusja na temat opłacalności zakupu tego szybowca. Myślę, że teraz mogę się pokusić o podsumowanie kosztów tego modelu. No to liczymy:

 

Szybowiec 400zł

Nowe hamulce 120 zł

Nowy statecznik poziomy wraz ze sterem wysokości 50zł

Folia Oracover biała 6 m i czerwona 1m około 140zł

Folia na kabinkę 30zł

Galanteria - snapy, dźwigienki i inne pierdołki podciągnijmy pod 30 zł.

 

Łącznie za pusty model ARF możnaby policzyć 770 zł. Zaokrąglijmy to do 800. Nie liczę oczywiście roboczogodzin. Myślę, że za 800zł nie dostanie się zbyt wielkiej ilości ponad 4metrowych półmakiet.

 

Lecimy z kosztami dalej - teraz już do RTF:

3 serwa HS 475 HB - 150zł

2 serwa HS 125 MG - 180zł

2 serwa GWS 120 zł

Pakiet odbiornika Sanyo NiCd 6V 1700 mAh - 70 zł

Wyłącznik wraz z przewodem ładowania 20zł

Odbiornik HFS 08 RO plus kwarc - 160 zł

Balast - 10 zł ;)

 

Sumujemy:

1510 zł czyli możnaby zaokrąglić to do 1500zł. Nie liczę tutaj kosztów paliwa na dojazdy po różne rzeczy itp. Myślę, że wtedy za możliwość polecenia tym modelem całkowity koszt wyniósłby jakies 1800zł.

 

Czy to była okazja? Myślę, że tak. Pozostaje pytanie jak poleci :arrow: wtedy będziemy mogli powiedzieć, czy się opłacało, czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.