Skocz do zawartości

Turbośmigłowy Tucano


RomanJ4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Model Tucano z linku wcześniej ( ten czerwony ) świetny ale czy koledzy przyjrzeli się może nawierzchni trawiastej tego lotniska? Nie jeden dywan w domu gorzej wygląda żeby mieć takie lotnisko przydomowe.... marzenie ściętej głowy

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwalac sie ja latam tym niebieskim tucano choć model nie jest mój to ja go skompletowalem i oblatalem. Model jest naprawdę rewelacyjny. Moge śmiało powiedzieć ze najlepszy "na śmigło" jakim lataniem a trochę tego było. Jedyna wada to olbrzymi czas akceleracji silnika. Od obrotów jałowych do pełni gazu to jakieś 5 sekund. Sprawia mi to pewne problemy ale powoli nabieram wprawy. Mam również problem z podwoziem. Na ziemi działa w powietrzu tylko przednia golenia się chowa ale to się opanuje z czasem. Jedanym słowem model godny polecenia choć cholernie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik to jetcat spt5. Model jest przewidziany pod ten silnik albo pod werna. Pod te dwa napedy przygotowane jest loże silnika a model z moim silnikiem nawet nie wymagał wyważania. Jest również polski akcent. Producent zaleca śmigła od Bieli i takie mam założone. Jeśli model wzbudza zainteresowanie mogę przygotować trochę zdjęć i informacji na temat konstrukcji i budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten silnik w przekroju na początku wątku to wern M454. Tak jak zwykle turbiny pracuje na jet A1 z dodatkiem oleju. Ja osobiście używam Aeroschell 500. Jeśli chodzi o spalanie to szału nie ma 2.5 litra paliwa zabiera na jeden lot i wystarcza bezpiecznie na 10 min. Silniki Jetcata pala dużo Wern jest podobno bardziej oszczędny.

Co do trudności samego poskładania modelu to jest to Arf wiec tak jak zwykle ale dobrze było by jużyć mieć za sobą jakieś zaawansowane konstrukcje.

 

Może zrobimy z tego wątku temat o tucano w jetach i przedstawię dokładniej ten model bo napewno jest to ciekawostka w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.