Skocz do zawartości

DA


radziu45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oj męczysz temat.... męczysz..... ;)

 

Czy warto kupić DA - pewnie że warto.... Ale 120/150/170

 

Czy warto DA85 - najlepszą odpowiedzią jest ich ilość u nas.... mało. Silnik relatywnie drogi o przeciętnych parametrach... ZDZ90RVJ zjada go na śniadanie....

​Napisz do czego chcesz go zastosować - akrobat, makieta czy inny wynalazek...

 

Monopol na dobre silniki klasy 80 mają Czesi - Chinczyk nie poradził sobie ze zrobieniem dobrej 80-tki.... Bardzo dobre jest niemieckie 3W85 - ale sporo cięższe od konkurencji... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy warto DA85 - najlepszą odpowiedzią jest ich ilość u nas.... mało. Silnik relatywnie drogi o przeciętnych parametrach...

No tu można polemizować :) .

Mało jest tych silników bo nie ma modeli do nich...Akrobat optymalny to 2,45-2,5 m (chociaż i nadaje się do lekkich 2,6m) a takich gotowych po prostu brak -Raven,Su-26 mm,Velox ?? co jeszcze ?

Osiągi zaś to też sprawa dyskusyjna,na dobrym karnistrze osiągi są bliskie/podobne do 100 cm DA a wagowo jest korzystnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za odpowiedz wiem że mało tych silników a ja taki potrzebuje do makiety gdzie tylko jeden cylinder da rade.


A co do DA100 to troche lipa proporcjonalnie do 85 i 120 słabszy i wagowo tez słabo , ale chce to do makiety RWD a tam tylko jeden cylinder a planuje to zbudować 3,5 metra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest o około 20% słabsze niż 50-tka dwusuw. Będzie kręcił większym śmigłem, które będzie bardziej makietowo wyglądało a więc idealnie, ale koniec końców bedzie o 1-2 kg ciągu mniej niż w dwusuwie 50-55cm. N

iemniej jednak to i tak na pewno wystarczy a i dźwięk będzie dużo lepszy. Jaka waga docelowa jest przewidywana?

Myślałeś może nad dwucylindrowym w rzędzie, typu Roto85 FSI? Który to to RWD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz spojrzałem na ten ROTO 85 FSI 3kilo moc może trochę większa od VM 70 ale zostanie zjedzona przez większą wagę no i cena 400 euro droższy 


Śmigło to samo VM i ROTO 24-26 obroty VM-1000-6200 ROTO 1000-5800 jest to normalne dwa cylindry większy opór i przez to niższe obroty zysk tylko akustyczny , do makiety może się zdecyduje , czas pokaże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz spojrzałem na ten ROTO 85 FSI 3kilo moc może trochę większa od VM 70 ale zostanie zjedzona przez większą wagę no i cena 400 euro droższy 

Śmigło to samo VM i ROTO 24-26 obroty VM-1000-6200 ROTO 1000-5800 jest to normalne dwa cylindry większy opór i przez to niższe obroty zysk tylko akustyczny , do makiety może się zdecyduje , czas pokaże .

Jak do takiej makiety to masz duże pole do wyboru bo ani niska masa silnika ani specjalnie osiągi nie są Ci potrzebne

 

w 2 taktach możesz wybierać w mvvs58/80, zdz90rv-j, 3W80/85, czy nawet DA80 - jak chcesz bardzie realistyczny dźwięk i pracę - to wcześniej już padły ciekawe propozycje Valach czy Roto- jest też chińczyk w ciekawej cenie TorqPro 70cm3 - na makietowe latanie jak znalazł, ale osobiście go nie testowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGH 38 mam, używam i nie czepiałbym się jakości... 2gi sezon przelatał bez większych kłopotów.

Najpoważniejszym kłopotem było jak mi podkładki poszerzane M3 wpadły do  silnika, naprawa zajęła ok 1,5h na lotnisku.

 

Pytanie czemu znów chcecie przemotorować makietę samolotu ? ciąg równy połowie wagi ? 3-4kg / kW to będzie aż nad to.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiesz ze słyszenia, czytania i nie zagłębiania się w temat czyli de facto nie wiesz nic.

Używam ten silnik od 2ch sezonów - uszkodzenia które były powstały z mojej winy i tyle. Jedynie co było źle wykonane to obsadzenie wału w przednim łożysku - za ciasno - wymiana łożysk + delikatne przeszlifowanie wału załatwiło temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakieś nie dokładnośći są za ciasny wał nie utwardzony wałek rozrządu jest tego mało ale jest to tak jak z ASP jak trafisz ja mam 180 4takt i tak trafiłem że ma słabą kompresje przez co ciężko pali z ręki przyczyna przeszlifowany cylinder ale jak zajara to chdzi ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.