Skocz do zawartości

Od czego tu zacząć


Wizjoner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem nawet od czego zacząć. Pewnego razu drzemałem w dzień i miałem wizję po której poczułem powinność stworzenia tego za wszelką cenę i ze wszystkich możliwości to forum wydaje mi się najodpowiedniejsze chociaż mogę się mylić. Śmiejcie się lub nie ale chce zbudować coś w stylu latajacego motocykla? Czy latajacej maszyny czy moze drona ktory uniesie człowieka. Sam nie wiem jeszcze jak to nazwać ale czytałem różne posty tytaj i widzę że znacie się na rzeczach których potrzebuję do budowy tego oto wynalazku. Narysowałem kilka projektów których wolę tu nie zamieszczać bo z rysowaniem u mnie kiepsko ale postaram sie wszystko dokładnie opisać lub narysować porządny projekt i go tutaj zamieścić. Ogólnie rama standard z aluminium żeby była wytrzymała i lekka. Nie mam pojęcia o silnikach ani o smigłach, trochę czytałem na ten temat ale wszystkiego w tak krótkim czasie nie zdążę połapać. I moje pierwsze pytanie do was. Jak dobiera się silnik do wagi, śmigła, może rama z innego tworzywa. Co sądzicie?? Ja biorę się za rysowanie i postaram sie dziś coś wrzucić

 

Silnik lub silniki musza być zdolne unieść człowieka wiec będą raczej spalinowe. Nie wiem jak się to ma do szybkośi reakcji na zwiekszenie obrotów. Czy lepiej będzie z jednym wiekszym silnikiem napedzajacym 2 śmigła czy może dwa mniejsze silniki ale moim zdaniem ciężko będzie dostosować dwa silniki spalinowe dokładnie do tego samego poziomu obrotów.

 

Zamieszczam zdjęcie projektu w którym są dwie opcje:

1. Numer 1 i 2 sa to silniki ze śmigłami nr. 3 to bak paliwa

2. Numer 3 to większy silnik plus bak a nr. 1 i 2 to śmigła

post-19557-0-50897800-1477562182_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos:

https://www.youtube.com/watch?v=JlkUZNwHMhw

 

Sterowanie silnikami benzynowymi najlepiej robic w stylu governor - tzn ciag silnika steruje sie skokiem lopat (co jest blyskawiczne), a governor steruje predkoscia obrotowa a wlasciwie utrzymuje ja na stalym poziomie niezaleznie od obciazenia.

Do sterowania wektorem ciagu najlepiej wykorzystac kierownice - tez reakcja w miare blyskawiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzieki za odpowiedź :).

Mało znam sięna modelarstwie a właściwie jestem zielony. mgłbyś szczegółowo wyjaśnić mi o co chodzi ze sterowaniem skokiem łopat? co to jest wogóle governor i jaką kierownice masz na myśli? cośjak od roweru lub motocykla, zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zielony, to musisz mnóstwo wysiłku poznawczego włożyć sam: czytać, oglądać, analizować. Dopiero potem zadawać pytania.

Chcesz skonstruować pojazd latający, to do jutra powinieneś przeczytać 10 artykułów i obejrzeć tyleż filmów o sterowaniu skokiem łopat.

 

Strzeże się podejścia "spytam na forum jak się robi latające motocykle i se taki zrobię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo właśnie chcę się dowiedzieć czego muszę się nauczyć :) ale na pewno jest coś jeszcze o czym powinienem wiedzieć więc jeśli wiecie o czym walcie śmiało :)

I czy chodziło o to? Sposób sterowania z uwzględnieniem wyższych harmonicznych skokiem łopat wirnika nośnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,

 

MUSISZ najpierw opanować podstawy, ale nie pytając: co to jest zmienny skok, co to jest, to, co tamto. Od tego są książki i mnóstwo artykułów w necie. Przez tak ambitny projekt, raczej nikt Cię tu nie poprowadzi za rękę.

Pytaj raczej jakie książki masz przeczytać (przejrzeć), jakie filmy obejrzeć, z jakimi ludźmi/instytucjami się kontaktować.

Robisz pojazd potencjalnie zagrażający życiu, bo unoszący się w powietrzu i z żywym człowiekiem na pokładzie. To nie będzie zbliżone do budowy typowego modelu na tym forum, ale raczej do czegoś, o czym napisał Ci Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuje slynnego Kruczka. Zbior zadan z fizyki dla kandydatow na wyzsze uczelnie techniczne. Fizyke na poziomie starej matury musisz miec w malym palcu na wyrywki. Bez tego to wyzsze ksiazki beda dla Ciebie malo zrozumiale. A tak calkiem na skrajny poczatek to historie braci od rowerow. Bo jestes mniej wiecej w podobnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://newindenergy.pl/

 

Chyba już ktoś nad tym pracuje. Zobacz link powyżej 

Miłej nauki i życzę udanych pomysłów :)

 

cytując z tej strony:

 

sprzedaż ”Raptora” rozpoczynamy w pierwszej połowie 2017 roku w cenie 65 000$ – jednak korzystne decyzje dotyczące jego zakupu możesz podjąć już dziś !!!

 

i należy zaliczyć porządnego kreta głową, aby nabrać się na taki kant.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, mocne słowa.

Na stronie firmy są dane kontaktowe, zdjęcie zespołu, za tym stoją konkretne osoby, które teoretycznie łatwo namierzyć.

Starałem się jak najbardziej unikać dosłowności w tym przypadku, jednak trudno jest to inaczej nazwać, gdy do "okresu produkcyjnego-sprzedażowego" pozostały 2 m-ce, a nawet prototypu nie posiadają. Tylko rysunki ma www prezentują...

 

A co do głównego wątku, to przekonany jestem, że powinien znaleźć się w dziale "Od czego zacząć??", zważywszy zaawansowany stopień tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.