Skocz do zawartości

Problemy ASP FS 61


marcinlota1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

mam obracać wałem z wahaczami czy bez bo mam ściągniętą kape i popychacze...mam tez sciagniety gaznik z kolankiem...

 

Ja bardzo przepraszam na silnikach się znam słabo - co to są wahacze ? Chętnie się douczę.

 

Mask : Syk, sądzę, będzie słychać zawsze, bo ile dobrze pamiętam to pierścieniówka - na powolnej kompresji syczy, odróżnienie czy syczy pierścień czy zawór wymaga pewnej wprawy ...

 

Do czyszczenia kolanka:  wykąp je w płynie do mycia kominków/piekarników, będzie sie świecił jak psu ... na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to , że uważam inaczej ale dodałem, że wstałem dopiero i jeszcze nie jestem na pełnym chodzie. Instrukcja mówi tak jak napisał Wojtek ale koledzy z forum pisali też, że mają ssania ustawiony inaczej i wydechowy inaczej...

Czyli wychodzi na to, że zapchany tłumik uniemożliwiał prawidłowa pracę? Jeśli tak to sorry ale źle o Tobie świadczy; już w poprzednim temacie pisano o przeczyszczeniu dokładnym, a Ty teraz - jak zauważył Wojtek - przed regulacją rozrządu piszesz o zapchanym tłumiku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mask : Syk, sądzę, będzie słychać zawsze, bo ile dobrze pamiętam to pierścieniówka - na powolnej kompresji syczy, odróżnienie czy syczy pierścień czy zawór wymaga pewnej wprawy ...

 

Nie przesadzaj z tą wprawą - dokładnie słychać co gdzie syczy. W razie czego można kręcić w drugą stronę, pierścień jest szczelniejszy na suwie pracy :)

 

Marcin, jak już masz silnik i kluczyki w ręku, to odkręć dekiel i zobacz jak silnik wygląda w środku - tak przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdiecia już nie zrobie bo trochę podczyściłem i wygląda lepiej ...kolanko się moczy w tym płynie co Jacek polecił ,zawory tez...bardzo buzuje...głowice ściągnełem i glowica jest tez zawalona cała nagarem i to sporo na wydechowym tam w środku czy można ją też zalać niech to puści ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ją zalać tym płynem ale UWAGA na krótko bo ten płyn żre aluminium - spłucz po tej operacji pod bieżącą wodą.

Gniazd zaworów nie ruszaj niczym ostrym bo będziesz od razu mógł zamówić w HK głowicę (I tak sądzę że się tym zakończy )

 

Jak już całość wyczyścisz to możesz spróbować dotrzeć zawory w gniazdach ale to operacja delikatna i nie zawsze się udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego żrącego nie używaj do mycia głowicy.Staraj się to wydrapać to jest bezpieczniejsze od mycia żrącymi środkami.

ed: odpuść sobie docieranie jak nie wiesz o co chodzi.Nagar można wydrapać ale uszkodzonej przylgni na zaworze i gnieżdzie nie nadgonisz.

Dremelek i mosiężna szczoteczka tego potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.