Skocz do zawartości

Problemy ASP FS 61


marcinlota1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marcinie (MASK) moim zdaniem to ratowanie trupa (głowica), taniej będzie kupić nową z zaworami i poczekać ten miesiąc na towar. W międzyczasie można się oczywiście pobawić różnymi metodami jak ratować i jak nie ratować głowicy.

 

Ad rem. Uszczelkę możesz użyć ponownie.

Osobiście nie brałbym nic ostrego do czyszczenia bo uszkodzisz przylgnie.

 

Jano jakbyś przeczytał co zaproponowałem do usunięcia nagaru to byś wiedział ze jest to w miarę bezpieczne. Uważać trzeba tylko przy aluminium i np. nie zostawiać namoczonej głowicy na noc.

Od wielu lat używam tego do usuwania syfów z rycyny i nie mam żadnych problemów. Natomiast nie podchodzę ostrymi rzeczami do elementów precyzyjnie obrabianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie nagary bardzo dobrze czyści się ostrymi krawędziami łupin od orzechów. Mogą to być też zaostrzone patyczki. Janek - nie polecaj dremela bo sądząc po stopniu znajomości i umiejętności Marcin rozwierci gniazda zaworów !!!

Marcin - tylko czasem nie pytaj jakiego rodzaju orzechy nadają się do skrobania. Ale nie tracąc czasu Twojego i naszego podpowiem tylko, że nie nadają się łupiny orzechów ziemnych - fistaszki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i silnik działa jak ta lala, glowica i zawory wyczyszczone,zawory ustawione obydwa na 0,05 ,tłumik przepchany i silnik pracuje idealnie ale chodził tylko chwile (brak czasu),jutro jak pogoda dopisze to latamy...mam nadzieje ze się spisze i cos pokręce na niebie.....poprawiła się moc ,dźwięk ,wolne obroty, nie wiem jakie są obroty bo nie mam urządzenia do pomiaru ale chodził super....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik chodzi rewelacyjnie ..można było sporo pokręcic na niebie, dzwięk tak jak pisałem jest bajeczny a moc super..mierzyliśmy z kolegą i na maxa było ponad 10 000 tys obrotów ....loty udane 100% zadowolenia..dzięki wszystkim za pomoc warto było się bawić i teraz delektować się lotami.....pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,mam pytanie w temacie ASP FS61AR czy wiecie gdzie można zakupić do niego części w naszych sklepach modelarskich?znalazłem w Modelmotor ale tam akurat niema tych które potrzebuje.Myśle że Marcin sie niepogniewa że pisze w temacie założonym przez niego.pozdrawiam piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.