Skocz do zawartości

Bez ciśnienia czyli Extra 300 w rozsypce ...


Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek ,niema cennika...zestaw zakupiony na aukcji rok temu za ok. 1200 zł .Tanio,zważywszy na kabinę ,maskę,rurę węglową skrzydeł i całą galanterię w zestawie i rozmiar modelu :) .

Jak pisałem ,sporo zrobione wcześniej,teraz idzie już ślamazarnie .Relacja trochę zwolni na pewno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki za opinię (tym bardziej uznanego modelarza), to motywuje do zejścia do piwnicy i dalszą budowę :) .

 

Z tym uznanym modelarzem to pojechałeś ;)

 

Z akrobacyjnych samolotów w moim guście to RWD-10 - przedwojenny inna bajka akrobacji, dalej ZLIN-526 jak dla mnie klasyk ale z wadą na model - chowane podwozie i ulubiona perełka Zlin-50 możne się kiedyś skusze na budowę tego ;)

 

powodzenia w majstrowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a skąd ta pewność, że to model z Oriona? Konstrukcja podobna, ale np. montaż skrzydeł nie jest robiony na rurkach, co jest cechą charakterystyczną modeli z Oriona.

 

Sama Extra mi się podoba i chętnie dowiedziałbym się kto za nią stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając dalej z kipiącej weny ;)  postępy dalsze .

Skończone stateczniki, jedno skrzydło (do pokrycia balsą) ,drugie w budowie czyli nie jest źle .

Lotki jakoś się nie chcą układać :) .

Teraz na zakupy do sklepu po klepki balsy 2 mm (chyba że ktoś ma okazyjnie większą ilość to chętnie odkupię )

 

 

2016-11-09-1952.jpg 

 

2016-11-09-1950.jpg

 

2016-11-09-1949.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zabieram się za pokrywanie konstrukcji stateczników balsą ,na razie bez problemów ;) w następnej kolejności skrzydła .

Mam natomiast problem w nabyciu prętów stalowych fi 1,5 mm (2 szt.) do lotek ,do zawiasów.

Chodzi o to że w ogólnym handlu,sklepach modelarskich  są jedynie metrowej długości a ja potrzebuję długość 1150 mm -nie ma opcji łączenia,czy 2 kawałków.

Na szybko nie znalazłem i widzę że może być problem .Wie ktoś gdzie nabyć ,posiada zbędne ??

 

2016-11-12-1958.jpg

 

2016-11-12-1955.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ,3 metrowy model to nie dla mnie :)

Gdzie to trzymać,czym wozić ? kupa kasy choćby na samo wyposażenie .

2,7 metra to już jest spora "kobyła" i mnie wystarcza w zupełności :D .

A 12 kg do lotu ...możliwe ale mało realne ;)

 

Dziś niedziela i trochę wstyd się przyznawać ale coś tam zrobiłem.Jeden statecznik na gotowo :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skromniutka aktualizacja :) .

Niewiele do przodu bo idą święta ,w pracy goni,nie chce się ...a tak naprawdę to z dalszą pracą zablokowało mnie to że nie mogę dostać pręta fi 1,5 mm o długości 120 cm do zawiasu lotki :( ,wszędzie tylko metrówki.

 

Ale chociaż stateczniki poziome prawie na 100 % gotowe.

 

2016-11-21-1959.jpg

 

2016-11-21-1960.jpg

 

2016-11-21-1961.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze tu kawał dobrej modelarskiej roboty nie posadzałem Cię o coś takiego.  Liczę , że  bedzie tak ładna jak poprzednia.

Będę śledził twoją budowe - wiosna zapowiada się ciekawie jeżeli chodzi o nowe modele , u nas chpaki tak samo buduja nowe .

Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.