Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sky Cruise 2400 usterzenie typu T

usterzenie typ T sky cruise przeróbka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 MadejsoN

MadejsoN
  • Modelarz
  • 15 postów
  • SkądWrocław/Tarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 05 listopad 2016 - 16:51

Witam, mam pytanko: czy mogę przerobić sobie klasyczne usterzenie w tym modelu na typ T? Technicznie wszystko mam już obmyślone, wystawię ster wysokości równolegle względem oryginalnego położenia, pewnie w środek steru kierunku pójdzie jakieś wzmocnienie i system przykręcania. Martwi mnie natomiast aerodynamika, z tego co się orientowałem, to zawsze ster wysokości jest w płaszczyźnie skrzydeł. Co prawda oryginalnie wydaje mi się, że SW jest lekko poniżej to i tak wolę dopytać. Co Wy na to?
Pozdrawiam!
http://abc-rc.pl/Sky-Cruise-2400-KIT

• 0

#2 Kamilos

Kamilos
  • Modelarz
  • 417 postów
  • SkądWarszawa Włochy
  • Imię:Kamil

Napisano 05 listopad 2016 - 17:11

Jak by ster wysokości był zawsze w płaszczyźnie skrzydeł tzn. na równi w linii to by nie było usterzeń typu "V" czy "T". W tym stwierdzeniu chodzi o to żeby kąt STATECZNIKA poziomego był zawsze na zero względem skrzydeł.

• 0

#3 MadejsoN

MadejsoN
  • Modelarz
  • 15 postów
  • SkądWrocław/Tarnów

Napisano 05 listopad 2016 - 17:22

O no to super! Czyli w moim przypadku wystarczy jak zachowam rownoleglosc wzgledem fabrycznego ustawienia. Dziekuje!
  • 0

#4 f-150

f-150
  • Modelarz
  • 1987 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 listopad 2016 - 12:31

W tym stwierdzeniu chodzi o to żeby kąt STATECZNIKA poziomego był zawsze na zero względem skrzydeł.

Aby na pewno? I co rozumiesz przez "zero względem skrzydeł"?

• 0

#5 MadejsoN

MadejsoN
  • Modelarz
  • 15 postów
  • SkądWrocław/Tarnów

Napisano 06 listopad 2016 - 15:47

Aby na pewno? I co rozumiesz przez "zero względem skrzydeł"?

Pewnie to, że mają być ustawione równolegle do siebie, żeby nie było różnic w kącie natarcia? Hmm ja to tak rozumiem. Mam nadzieje, ze nie zepsuje sobie modelu tą przeróbką bo już ją praktycznie wykonałem... :/

• 0

#6 japko95

japko95
  • Modelarz
  • 384 postów
  • SkądŚląsk
  • Imię:Michał

Napisano 06 listopad 2016 - 17:01

Czyli, że jak ustawić i skrzydło i statecznik równolegle do siebie, oba na +10 stopni względem osi podłużnej kadłuba to będzie latać tak? Ciekawe...
  • 0

#7 MadejsoN

MadejsoN
  • Modelarz
  • 15 postów
  • SkądWrocław/Tarnów

Napisano 06 listopad 2016 - 22:55

Czyli, że jak ustawić i skrzydło i statecznik równolegle do siebie, oba na +10 stopni względem osi podłużnej kadłuba to będzie latać tak? Ciekawe...

Troche tutaj czepialstwem zalatuje, masz coś ciekawego do dodania to proszę, po to zadałem pytanie. Z resztą mówimy tutaj o zmianie jednego z dwóch elementów (skrzydła/statecznik), więc wystarczy że bazą dla nas będzie element niezmieniany. Skoro ustawienia skrzydeł względem osi podłużnej kadłuba nie ulegną zmianie to wystarczy utrzymać tą płaszczyznę dla statecznika.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: usterzenie, typ T, sky cruise, przeróbka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych