Skocz do zawartości

Co wybrać?


qdzawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście kupiłbym nowe bo... lubie nowe... :) i jakoś tak z każdym kolejnym rokiem coraz mniej ufam posiadanej elektronice, która też bywa różnie traktowana i w różnych warunkach jest używana. Ale to kwestia dość subiektywna i myśle, że w naszym hobby nie tylko o koszty i racjonalność chodzi ale radoche. Może warto pójść w tym kierunku rozważań również? Jeśli masz dopłacic 400 do starego radia to za troche więcej mozesz sobie kupić pachnącą nówkę. Czy będzie lepsza czy gorsza - nie wiem, ale ja tam lubie zapach rc klamotów wyciąganych z nowego pudełka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kuba - spokoju nie bedziesz mial :) 

Jezeli obecne radio Ci wystarcza to po co je zmieniac? Jest takie powiedzenie - lepsze wrogiem dobrego.

 

Mirek - wlasnie nie za "troche wiecej" - ale za "duzo wiecej". Zeby miec nowe radio, ktore dorowna MC20 z modulem 2.4GHz to musialby dolozyc z 1000 do tych 400. No chyba, ze zaproponujemy taniutkiego Flysky i6 (200zl - 250zl) lub wysluzona Tg9X lub 9XR (350zl + modul telemetrii z odbiornikiem 250zl), ale to tak jakby ktos wymienal starego poczciwego niezawodnego Mercedesa na ... hmn... Jezeli jest kasa to nie ma problemu. Jezeli nie ma - to trzeba sie cieszyc tym co sie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zeby miec nowe radio, ktore dorowna MC20 z modulem 2.4GHz to musialby dolozyc z 1000 do tych 400. 

 

? Kilka tygodni temu pisałem że 9XR Pro jest za 60$, postanowiłem sprawdzić czy nie podrożało... i jest za... 50$!

 

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-9xr-pro-radio-transmitter-mode-2-without-module.html

 

 

 

 ja tam lubie zapach rc klamotów wyciąganych z nowego pudełka

 

Ja lubię tylko zapach komponentów elektronicznych, ze srebrnych torebek. Ale za to można sobie odetchnąć świeżym chińskim powietrzem z woreczków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Kilka tygodni temu pisałem że 9XR Pro jest za 60$, postanowiłem sprawdzić czy nie podrożało... i jest za... 50$!

 

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-9xr-pro-radio-transmitter-mode-2-without-module.html

 

 

Ja lubię tylko zapach komponentów elektronicznych, ze srebrnych torebek. Ale za to można sobie odetchnąć świeżym chińskim powietrzem z woreczków :)

 

Hhehe - sam kupilem synowi takie radio ponad rok temu jak bylo w identycznej promocji. Plus oczywiscie shippng. Ale nadal. Do tego musisz kupic modul 250zl. No i jest maly zonk jak pisalem wczesniej - jakosc. Niestety w mojej pojawily sie problemy z potencjometrem jednego drazka. No i trzeba kupic nowy gimbal. Serio?? Jak ktos lubi takie klimaty to czemu nie - ja akurat 9XR nie polecam - juz predzej Tg9X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 złotych za moduł - można taniej. FlySky, albo OrangeLRS - tu moduł kosztuje 30$, a identyczny elektronicznie i różniący się tylko obudową w wersji Futaba - cena 10$. 

 

Używam od lat Turnigy 9X i 9XR, nigdy nie miałem poważniejszych problemów niż odkręcające się nakrętki na przełącznikach. No dobrze, spaliłem płytkę w 9X w początkach swojej kariery eksperymentując zbyt odważnie - ale można dokupić nową, to też istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze to napiszę tak:

Nie latam za wiele, i to w dodatku "dronami", niezbyt daleko. Zacząłem od DX6i Spektruma, kupiłem Turnigy 9x (była okazja i chciałem spróbować OpenTX) i obecnie jestem na Taranisie i szczerze go polecam. Jakie widzę plusy? Przede wszystkim możliwości programowania. Definiowanie wejść i wyjść kanałów, przełączniki logiczne oraz fizyczne, funkcje wewnętrzne, tryby lotu, telemetria "wprost z pudełka", Skrypty LUA (czyli na przykład kreator nowego modelu). Dodatkowymi smaczkami jest wibracja, gaduła z regulowaną głośnością i opcjonalnym wyjściem na słuchawki. No i to co dla latających na 2S chyba najfajniejsze - odbiorniki wytrzymują zasilanie do 10V (pozostaje pytanie, czy serwa wytrzymają te 8,4V) więc da się latać bez BECa z telemetrią i dokładnymi odczytami. Do tego wsparcie dla OpenTX, czyli chociażby backup radia na komputer, wyjście USB jest standardowo widziane w Windowsach jako dżojstik (symulatory na deszczowe wieczory), ogromna pamięć na modele. Możliwość aktualizowania firmware'u odbiorników z nadajnika (wyjścia w komorze opcjonalnego modułu nadawczego), bezbolesne aktualizacje softu samego radia. Patrząc przez pryzmat syna i znajomych zainteresowanych lataniem - wejście trener/uczeń na 3.5mm jack'u.

Z minusów - cena. Samego radia ale też i odbiorników. Przy czym nie wszystkie modele buduje się na zawsze, a hobby nie jest tak tanie jak się wydawało na początku. Radio same w sobie wydaje się być na tyle przyszłościowe, że warto wydać te 1200pln na radio z odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba jeśli miałbyś wymieniać nadajnik tylko ze względu na telemetrię Hiteca to przemyśl dobrze tą decyzje. Hitec nie powala w jej działaniu, lecz samo radio działa dobrze. Mówię o starszej wersji bez X. Bo z nowszą miałem sporo problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem w chińskim radiu T9XR nie są potencjometry, tylko ich mocowanie. Metalowe blaszki trzymają potencjometr w odpowiednim położeniu. Niestety podczas pracy (machaniem drążkiem) powoli wysuwają się powodując nieprawidłową pracę potencjometru. Rozwiązaniem jest przyklejenie tych blaszek na stałe do plastiku.

Chłopcy w modelarni przyklejali je na klej na gorąco.

 

Cała reszta zbliżona jakością do Taranisa, a o niebo tańsza. Po roku intensywnego używania, wygląda nawet lepiej niż Taranis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z minusów - cena. Samego radia ale też i odbiorników. Przy czym nie wszystkie modele buduje się na zawsze, a hobby nie jest tak tanie jak się wydawało na początku. Radio same w sobie wydaje się być na tyle przyszłościowe, że warto wydać te 1200pln na radio z odbiornikiem.

 

W zasadzie wszystkie przytoczone zalety dotyczą też 9XR Pro, którego cena jest aktualnie wręcz nieprzyzwoita :)

 

Co do cen odbiorników to zależą one od systemu. W systemie OpenLRS wcale nie są wysokie, wręcz przeciwnie. A jeżeli chce nam się lutować i potrzebujemy sygnału PPM, to mamy odbiornik za 10$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.