Skocz do zawartości

Imax B6


Volleyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Kolegów. Wszedłem w posiadanie ww ładowarki.

456a417296391a6f93d4fd39895e8484.jpg

 

e4ab9b9887e71f9e533e58a6748b1d14.jpg

 

Niestety lekko uszkodzonej.

 

5d99cf01bb822f3af0898af41447c45f.jpg

05d81998c051881681e227d8673713f2.jpg

cd5f74ae2a9845666b82c978e698095a.jpg

 

Mam prośbę do kolegów posiadających ten sprzęt. Zależy mi na konkretnych danych tego uszkodzonego podzespołu. Odwiedzałem różne fora w tym i zagraniczne. Niby coś jest, ale niestety brak konkretów. Nie wiem nawet czy to oryginał czy nie. Wiem tylko że to tranzystor (MOSFET). Nie wiem za co odpowiada i czy można zastosować w jego miejsce jakiś zamiennik. Z elektroniki to raczej dobry nie jestem. Dlatego prośba o rozkręcenie swojej ładowarki, zrobienia zdjęcia ( ostrego ) i wstawienie go w tym temacie dla potomnych ewentualnie podanie parametrów tranzystora i/lub zamiennika. Z góry dziękuję

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki wielkie . Krótka ale jak że tresciwa odpowiedź. O to właśnie mi chodziło . Patrząc na ogół nie widać aby było coś "przypalone". Wiec istnieje takie prawdopodobieństwo? Kolega od którego ją mam bawił się w ASG czy jak to się tam nazywa. I niestety dość krótko. Podejrzewam że coś źle połączył i strzeliło. Pytanie zasadnicze. Wymieniać samemu czy raczej zakład elektroniczny?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie tego tranzystora jest dość typowe dla odwrotnie podłączonej polaryzacji.

Co do wymiany tego elementu, jeśli dobrze radzisz sobie z lutownicą i odsysaczem (ew. zamiennie plecionką miedzianą do ściągania nadmiaru lutu) to można zrobi to samemu. Oczywiście, jeśli przegrzejesz płytkę w tym miejscu, może zakończyć się poważniejszą naprawą.

 

Więcej w temacie, znajdziesz na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki ok. Ale nie chce montować na wyrost bo mi całą ładowarkę spali później. W Chinach jest dostępny. Chyba zamówię za 10 szt. A04409 CHANEL P place całe 5.60 zł z wysyłką. Wezmę chyba więcej. ( 100 szt jest za 32 zł i darmowa przesyłka ) a może się komuś przyda u nas jedna szt. kosztuje 15 zl + przesyłka. Przebitka niezła. Firma niby ta sama swoją drogą, czy w tych podzespołach występują podróbki? Bo jeśli tak to zamiennik zamówię a no i ważna sprawa. Czy każdy tranzystor o oznaczeniu AO4409 P CHANEL ( różnych firm ) ma takie same parametry? Na elektronice się nie znam wiec pytam czyli że każdy tranzystor o tym oznaczeniu ma zawsze te same parametry? Mój z tego co wyczytałem musi mieć - 30V, -12,8A, 2W i w (chyba o obudowę chodzi ) obudowie SO8. Podobny zamiennik znalazłem i różni się tylko amperami. Zamiennik ma -13A. Ale też jest nie dostępny...

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem oryginał w Krakowie wymieniać samemu? Bo podobno są bardzo czułe na elektrostatyczność oraz temperaturę grota. ( podobno 300 st. ) żeby czasem nie uszkodzić bo szkoda w sumie

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrostatyką będzie ciężko go zabić, natomiast uszkodzić płytkę przy usuwaniu starego to nie problem, zwłaszcza, że laminat nie wygląda na top class. Jeśli nie masz wprawy w lutowaniu, zanieś gdzieś do serwisu RTV albo telefonów komórkowych i w parę minut będzie zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witajcie. Przed chwilą na prośbę kolegi z heli-team.pl umieściłem na tamtejszym forum zdjęcia pewnej modyfikacji ładowarki z tematu wątku. Jest to lekarstwo na rozjazd cel w naładowanych nią pakietach. Kalibracja programowa to chyba mit, natomiast wstawienie takich dynksów i ich ustawienie jest jak najbardziej realne. Polecam, bo ładowarka pracuje do dziś.

Jakość zdjęć została zeszmacona przez serwer, więc mogę podesłać oryginały na maila. ddc9990041a44f96419032a7ea062d7c.jpg57d4115e88ba9883b3f20e731fe4441e.jpg782d3331a18c75be7058e6f8cc0c476e.jpg

 

Wyjsrapatalkowane po zbóju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Miałem Imaxa B-6 "podróbkę "  ładowała ona w trybie storage aku Lipol 3S idealnie do 3,8V/ ogniwo . Sfajczyła mi się i kupiłem oryginalnego Imaxa B-6 SkyRC . Ta w storage miała rozjazd pomiędzy ogniwami 0,03V . Teraz mam Imaxa B-6 Mini . Ta w storage ładuje równo po 3,85V/ ogniwo. 


Zdecydowałem o zakupie nowej, oryg sky RC. Co myślicie o s60?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Edit: S60 jest zasilana tylko z sieci... Więc pozostaje zakup b6 ale oryg. lub skyrc E660

 A Imax B-6 Mini ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.