Skocz do zawartości

Łódka z prostym silnikiem parowym


petrzmax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Chciałbym Wam dzisiaj pokazać coś, co jest mało znane w Polsce - Pop Pop boat. Łódki tego typu były bardzo popularne wiele lat temu w Kanadzie, a dzisiaj mało kto o nich pamięta. (W Polsce niewiele osób o nich słyszało) Jest to łódka z najprostszym możliwym silnikiem parowym (bez ruchomych elementów) zrobionym np. z puszki po napoju. Wystarczy ogrzać silnik np. świeczką i całość zaczyna działać.

 

Pokaz tego jak działa macie w filmie poniżej, a i przy okazji poradnik jak ją wykonać :)

 


 

Potrzebne materiały:

- Puszka po napoju

- Butelka, lub inny materiał unoszący się na wodzie

- Słomki (najlepiej 3)

- Świeczka

- Klej epoksydowy

 

Oczywiście korpus który zrobiłem to najprostszy możliwy, można zrobić o wiele lepszy, ładniejszy i zastosować taki silnik.

 

Parę lat temu próbowałem zbudować większą łódkę - korpus wykonany z depronu, a na pokładzie trzy takie silniki. Niestety nie przewidziałem że każdy chodzi w swoim tempie i pływała ona w kółko. Niestety nie mam nigdzie jej zdjęć.

 

Mimo wszystko mam nadzieję że jeżeli ktoś nie słyszał o takim silniku, to może zainspiruje go to do zbudowanie ładnego modelu. Wystarczy dodać odbiornik i serwo do sterowania kierunkiem i już mamy bardzo prosty model który ma swój urok, ponieważ wydaje dość niecodzienny dźwięk.

 

Tutaj jeszcze kilka zdjęć modeli z silnikiem działającym na podobnej zasadzie:

 

MissEngland2.jpg

 

phantomrear.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.