Skocz do zawartości

Jakę aparaturę polecacie po 6 letnim niebycie?


Starless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

poszperałem trochę w netach i tak sobie zacząłem mysleć poważnie o FrSky Horusie, może by dać chinolom szansę ;).

Wkrótce ma być w 77 dostępny.

Tak BTW to ci Chińczycy się cenią, bo wziąwszy pod uwagę że taka np. Futaba istnieje na ryku z 50 lat pewnie, włożyła w swoje systemy i ich marketing grube pieniądze przez te lata, a taki FrSky  jest z nikąd i radio czy RX jest zaledwie 30-50 % tańszy, toteż wydaje mi się to drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW to ci Chińczycy się cenią, bo wziąwszy pod uwagę że taka np. Futaba istnieje na ryku z 50 lat pewnie, włożyła w swoje systemy i ich marketing grube pieniądze przez te lata, a taki FrSky  jest z nikąd i radio czy RX jest zaledwie 30-50 % tańszy, toteż wydaje mi się to drogo.

 

Nie ma znaczenia ile lat tradycji stoi za firmą. LG i Samsung wykończyły różne szacowne Grundigi i Philipsy, a potem mocno poturbowały pobliskie Sony. "Zaledwie 30-50% tańszy" :) Po prostu się pozycjonują na górnej półce, i płaci się za mechaniczną i estetyczną jakość sprzętu. Taranis jest znacznie tańszy a 9XR Pro to już w ogóle szaleństwo - i bardzo dobrze, dla każdego coś się znajdzie. Mi 9XR Pro wystarcza aż nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem o horusie ale na razie sie wstrzymam. Poczekam na wersje 2.0. Niech zrobia poprawke wszytkich niedociagniec pewnie ze 2 lata. Do tego czasu pokatuje taranisa.

 

Co prawda latam pulpitowo i na szelkach wiec mocowanie neckstrapa mam gdzies jednak decyduja inne wzgledy - niech usuna wady okresu niemowlecego.

 

A co do ceny odbiornikow ... Kazdy odbiornik serii X jest 16to kanałowy. Nawet te male pstynki. Wiec moim zdaniem cena/mozliwosci zdecydowanie korzystniejsza niz odbiornikow znanych firm.

 

Ten film, nie zapominaj jest nagrany przez czlowieka ktory dobrze zna taranisa i lata kciukowo. Opisuje ze mu sie nie podoba system frsky, mi pewnie tez by sie nie spodobal ale uwaga Horus jest dwusystemowy. Oficjalnie jest wspierany przez opentx wiec system frsky jest skierowany do osob majacych standardowe nadajniki ze standardowym programowanirm modeli. 10 minut roboty i zmieniasz sytem.

 

Takze braki ktore czlowek tu przedstawia sa bardzo mocno subiektywne.

 

Jesli milabym dzis budzet na radio ca. 2k jak pisales to wzialbym taranisa i wiaderko odbiornikow ew pulpitowego taranisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o MZ24, obecnie się przesiadlem na te radio ponieważ w Mx16s zaczęło brakować kanałów, no i już 6lat w rękach. Tak ze na ta chwilę brak uwag. Tak samo jak ciebie przykuł mnie jego urok wizualny no i cena osiagalna. Możliwości ogromne, starczy na długie lata. Latalem modelem spalinowym 130cm do granic widoczności i nadajnik nawet nie piknal że ucieka zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się pochwalę :D właśnie historia zatoczyła koło, i tak oto stałem się po raz drugi posiadaczem Aurory 9 wraz z aluwalizką, pulpitem , 4 x Optima 9 za jedyne 800 zł.

Co prawda kolega , poprzedni właściciel, ostro z nią poczynał, sex jakiś uprawiał or what..gdyż 2 przełączniki złamane( dał nowe) i gumowa poduszka z jednej strony urwana, ale nic to..

Oprócz tego ma jeszcze 2 Futaby FX 40 i tamte kocha bardziej...swoja droga zajefajne radio.

 

BTW kto mógłby mi odszczurzyć te nadajnik , wymienić przełącznik etc..?

Jaki serwis polecacie?

Pozdrowienia, 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Andrzej  prowizję od sprzedaży ....? ;)

No tak, trochę nieregulaminowo  :unsure:... Nie, nie mam, nie znam oferenta, ale zerkając tam skojarzyłem po prostu. Już się poprawiłem :).  Zresztą wiesz, że wolałbym co innego. Bo swój sprzęt trzeba lubić, wtedy nawet od kreta sam uratuje ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.