Skocz do zawartości

Kolejny motoszybowiec Gama 2100 albo...?


mr-hammond
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Latałem Betą 1400. Córka zepsuła radio więc kupiłem nowe. Fly Sky z aliexpress. Międzyczasie beta doprowadziła mnie na stół operacyjny z urazem kręgosłupa. Ona po kilku miesiącach też zaniemogła i wyjarał sie silnik przez regulator. W konsekwencji zostałem ze styropianem poklejonym dość mocno- bo się uczyłem :)

Chcę kupić coś do szybowania ale też by latać dość zgrabnie i w miarę szybko. Lubiłem latać w dużym wietrze bo było noszenie. Nie pogardzę w przyszłości FPV. Wybór padł na Gama 2100. Zupełnie przypadkowo, lub z sentymentu. Chciałbym spytać czy w tych pieniądzach około 650, a może 900zł można coś sensownego kupić?

Może reanimować Betę i założyć jej FPV? :)

Ja zwyczajnie latam. Założę serwo, silnik itp. Natomiast doświadczenia brak.

Liczę na pomoc :) 


Pomyślałem, że mogę jeszcze przez zimę składać model i to też wchodzi w rachubę nie musi to byc gotowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Solius z Multiplexa nadaje się do spokojnego jak i troszkę bardziej ostrego latania. Potrafi naprawdę dużo wytrzymać. Według mnie jest uniwersalny i można kupić w naprawdę dobrych pieniądzach.

Potwierdzam ... jeśli chodzi i ,,styropian,, SOLIUS to bardzo wdzięczna konstrukcja, w powietrzu wytrzymuje naprawdę sporo, od wolnych leniwych przelotów do naprawdę ostrego latania

oczywiście w granicach rozsądku. Wyposażony na ,,bogato,, daje sporo frajdy , no i ten szum w locie, nie jest to co prawda laminat ale jak na piankę jest bardzo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard Multiplexa. Całe życie modelarskie byłem z pianką na anty, ale w końcu kupiłem model z takiego materiału. Pozytywnie mnie zaskoczył jeśli chodzi o szybsze latanie, choć pewnie gdy go dopieszczę będzie jeszcze lepiej. I w powietrzu potrafi też dużo wytrzymać, latam nim od ok 3 miesięcy w różnych warunkach i jest naprawdę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie musi być sklepowa nowizna to pomyśl o tych modelach

1 do szybkiego latania http://www.rc-ikar.pl/towar/komis/f350/f350.html

2 bardziej uniwersalny, ale lubi szybką jazdę i latanie w kominach http://www.rc-ikar.pl/towar/komis/f304/f304.html

Za cenę którą podałeś masz dwa fajne modele, tylko pamiętaj że są bardziej wymagające od Bety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierałem Game ze względu na dodatkowe klapy. Model DGM 1001 mi się spodobał bardzo, tylko czy patent z wysuwanym silnikiem nie jest awaryjny? Solius też jest świetny Nie latałem z klapami stąd moje zainteresowanie takimi modelami. Warto się na nie wysilać? 


Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również odradzam Game. Miałem i bardzo szybko się jej pozbyłem. Nie podeszła mi. A polecem Phoenixa 2000.

 

https://hobbyking.com/en_us/phoenix-2000-epo-composite-r-c-glider-arf.html

 

Niedawno był dostęny w wersji KIT ale teraz nie widzę.

Bardzo fajnie latający model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele od Pana Piotra z rc ikar godne polecenia. Użytkowałem model DG-1000 przez 2 lub 3 sezony. Nie ma na co narzekać. Za tą cenę dostajesz gotowy do lotu model. Fakt. Tu jest dziurka lub tam rysa. Jeśli Ci to nie przeszkadza to bierz. Problemu jako takiego nie ma z wierzą. Jedynie lekko zmienia się środek ciężkości. Dlatego ja np nie chowałem wierzy. W czasie lotu zbędny bajer. Chowałem na czas transportu tylko. Wyważony z otwartą wierzą. Świetnie lata. Można powoli jak i szybciej lekko choć nie "ganiałem" go bo służył do noszenia kamerki wiec spokojne latanie raczej. Co do wykonania samego modelu to nie mam większych zastrzeżeń. Jedynie wzmocniłem końcówki na spływie przy kadłubie. ( tu gdzie masz nadłamany kawałek ) wkleiłem tam w środek 4 cm pręta węglowego. Zdało egzamin. Druga sprawa to łączenie skrzydeł. Proste i nie zawodne ale...

No właśnie. Skrzydła przy lądowaniu lubią się lekko złożyć ku przodowi kadłuba. Zrobiłem tam lekkie "zawleczki" które temu zapobiegały. Na szybko ale się sprawdziło. Jak znajdę ten temat to Ci podeślę. Generalnie model warty polecenia i w bardzo przystępnej cenie. Ja za swojego dałem coś około 270 zł. Przesiadłem się teraz na Herona. Porównując go z DG-1000 to bardzo dobrze wypada choć mam mały nalot na nim i pewnie kwestia regulacji ale bardzo miło wspominam DG-1000. Z czystym sumieniem polecam

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Tu masz wideo na pokładzie tego modelu.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Z uwagi na pewne zmiany na forum nie mogę dotrzeć do swoich postów na ww temat. Ale chętnie odpowiem na wszelkie pytania gdybyś miał zamiar kupić ten model. Pozdrawiam. Tadek

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele od Pana Piotra z rc ikar godne polecenia. Użytkowałem model DG-1000 przez 2 lub 3 sezony. Nie ma na co narzekać. Za tą cenę dostajesz gotowy do lotu model. Fakt. Tu jest dziurka lub tam rysa. Jeśli Ci to nie przeszkadza to bierz. Problemu jako takiego nie ma z wierzą. Jedynie lekko zmienia się środek ciężkości. Dlatego ja np nie chowałem wierzy. W czasie lotu zbędny bajer. Chowałem na czas transportu tylko. Wyważony z otwartą wierzą. Świetnie lata. Można powoli jak i szybciej lekko choć nie "ganiałem" go bo służył do noszenia kamerki wiec spokojne latanie raczej. Co do wykonania samego modelu to nie mam większych zastrzeżeń. Jedynie wzmocniłem końcówki na spływie przy kadłubie. ( tu gdzie masz nadłamany kawałek ) wkleiłem tam w środek 4 cm pręta węglowego. Zdało egzamin. Druga sprawa to łączenie skrzydeł. Proste i nie zawodne ale...

No właśnie. Skrzydła przy lądowaniu lubią się lekko złożyć ku przodowi kadłuba. Zrobiłem tam lekkie "zawleczki" które temu zapobiegały. Na szybko ale się sprawdziło. Jak znajdę ten temat to Ci podeślę. Generalnie model warty polecenia i w bardzo przystępnej cenie. Ja za swojego dałem coś około 270 zł. Przesiadłem się teraz na Herona. Porównując go z DG-1000 to bardzo dobrze wypada choć mam mały nalot na nim i pewnie kwestia regulacji ale bardzo miło wspominam DG-1000. Z czystym sumieniem polecam

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Tu masz wideo na pokładzie tego modelu.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Z uwagi na pewne zmiany na forum nie mogę dotrzeć do swoich postów na ww temat. Ale chętnie odpowiem na wszelkie pytania gdybyś miał zamiar kupić ten model. Pozdrawiam. Tadek

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Czy to Twoje Video? Jeśli tak to czy latasz z FPV? W 3:06 dość wysoko jesteś, stąd moje pytanie jak z widocznością modelu :)

Skłaniam się ku temu modelowi ale jeszcze chłonę inne modele, ale w tych pieniążkach to bajka!  Trzeba coś tylko najmniej zniszczonego znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje . Do FPV jeszcze nie dorosłem chyba nie za wysoko. Tam było około 500 m. Rekord na tym modelu to 1080 m według wskazań telemetrii. Przy dobrej propagacji. Model widziałem choć musiałem patrzeć obok modelu bo poprostu po 10 sek znikał. Tak więc można.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz zagwozdkę Paweł ;) każdy rzucił fajną propozycją, wybór należy do Ciebie.

W sumie Jastrzębie nie aż tak daleko na latanie tyle że zimno z deczko ;)

To przecież blisko, kto wie jak będzie :) 

Dokładnie tak jak mówi Kolega Adam Jak mi się uda wrzucić film ja " jutka" to się podzielę

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

No to czekamy na film !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.