Skocz do zawartości

Kolejny motoszybowiec Gama 2100 albo...?


mr-hammond
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie brakuje hamulca, a nawet jest jeden w zestawie. Już zorientowałem się w temacie i nie potrzeba żadnych śrubek, wystarczy  te, które są dokręcić, a regiel przylgnie do pręta. Model gotowy do oblotu. Czekać tylko na ładną pogodę :) Obklejacie spód modelu by go zabezpieczyć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze w łączniku Ci brakuje.. hamulec musi być na swoim miejscu bo inaczej nie zamkniesz wieży w czasie lotu. O ile zamierzasz to robić wogóle. Bo tak jak pisałem wcześniej zmienia się lekko środek ciężkości. Miałem na spodzie przyklejoną szarą. Tą wytrzymałą. Zaprasowana na żelazko.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem wszystko. Aparatura przyszła dwa dni po modelu Flysky razem z odbiornikiem. Nastąpił dziś problem. Kiedy ruszam serwami lewo prawo to napięcie na odbiorniku spada prawie do zera. Uruchamiam silnik i nie ma problemu. Nie wiem, czy to wina odbiornika, czy może regulator nie podaje napięcia prawidłowego. Baterie miały 70% naładowania. Dziwne bo nawet kiedy udało mi się rozładować baterie do momentu gdy silnik w mojej becie zwolnił to serwo pracowało normalnie. Napięcie spada wtedy gdy trzymam dłużej serwo, albo macham szybko lewo prawo to po jakichś 5 sekundach następuje problem. Nie znam nowej aparatury, ale chyba jeszcze podłączę starą by sprawdzić co to się dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co Kolega ma na myśli z tą walką w powietrzu. Ja cały czas latałem z otwartą i z nikim nie walczyłem. Co zresztą potwierdzają filmiki ;)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się temat wieży nam plącze, wiec gwoli wyjaśnienia, jeżeli latamy z zamkniętą wieżą model wyważamy z zamkniętą i nie załączamy w reglu żadnego hamulca bo

obracające się śmigło przy zamykaniu opiera się na gumce, załączony hamulec nam to uniemożliwi.

Z otwartą wież można latać, np dalekie przeloty FPV i wtedy wyważmy model do takich lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Kiedy macham sterami lewo prawo to spada w pewnym momencie zasilanie do odbiornika serwa się wyłączają, a silnik mogę odpalić. Próbowaliśmy na innej aparaturze i DX Spectrum i nic takiego nie występowało. Problem w tym, że mój Flysky to nówka sztuka i nie znam jej. Możliwe, że odbiornik jest zepsuty, albo regulator. Zmieniam baterie na nową i jest to samo. Czyli jak się "coś" dłużej popracuje. Dzisiaj podłącze moją aparaturę do modelu kolegi i sprawdzimy. Odbiornik to FS-iA6b. Jednym słowem spada prędkość serw a potem następuje rozłączenie ich, jednak cały czas mogę sterować pracą silnika. Może ja coś źle robie ?


https://youtu.be/kpjilv6hRjI

Oto film 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem z apką skoro na innych normalnie działa. Flysky nie znam kompletnie. Jedyne co wiem to to że jest tania. Na tym moja wiedza w tym temacie się kończy. Oby cena nie szła wraz z jakością.... bo szkoda modelu. Jak masz wszystko podłączone? Podaj poszczególne serwa jak masz przypisane do jakich kanałów. Można też zobaczyć w ustawieniach, choć wątpię żeby tam coś było z tym problemem związane. Regiel odpada. Tzn model wogóle odpada bo jak piszesz że na innych apkach jest ok więc wina jest w Twojej aparaturze. Podaj proszę przypisanie kanałów.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że system ostrzegania o niskim napięciu był ustawiony za wysoko. Tylko po co by odcinała zasilanie?  Aparaturę pożyczyłem by sprawdzić ją na innym samolocie. Sprawdzę to jak ją odzyskam jutro i napisze jak mam ustawione kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.