Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Modelarskie 2017


AndyCopter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą otrzymałem warunki i koszty w Allianz:

- 100 000 zł składka wynosi 69 zł/rok
- 200 000 zł składka 93 zł/rok
- 300 000 zł składka 109 zł/rok

 

5) amatorskie uprawianie sportu, tj. aktywność sportowa Ubezpieczonego, której celem jest odpoczynek i rozrywka;

6) posiadanie i użytkowanie zgodne z przeznaczeniem:

a) rowerów,

B) zdalnie sterowanych, bezzałogowych modeli pojazdów, statków powietrznych i wodnych, o ile ich ciężar nie przekracza 5 kg;

c) sprzętu pływającego: kajaków, łódek wiosłowych, rowerów wodnych, desek do windsurfingu, jachtów o powierzchni żagla do 10 m2;

d) wózków inwalidzkich;

7) krótkotrwałe (do 30 dni) użytkowanie pomieszczeń/budynków podczas wyjazdów turystycznych/rekreacyjnych;

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mi aktualnie do 5kg wystarczy (z racji wdrażania w życie dopiero tego zainteresowania). Wysłałem maila z pytaniami jeszcze kilku innych wątpliwości (m.in. co z lotami bez widoczności, czy jest wykluczenie) i czekam na odpowiedzi. Gdy otrzymam, zadam kolejne (>5kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem odpowiedź:

 

"Dziękuję za spostrzeżenia.

   Jeśli chodzi o wyłączenie "k) związane z posiadaniem, kierowaniem, używaniem, uruchamianiem pojazdów mechanicznych, statków powietrznych i innego sprzętu
lotniczego" dotyczy ono głównie statków powietrznych powyżej 5 kg, a nie modeli bezzałogowych pojazdów którymi Pan steruje.

Statkiem wyłączonym z ubezpieczenia może być np. szybowiec, sterowiec czy samolot powyżej 5 kg, a Pan ma jego model do 5 kg.

   Jesli chodzi o zasięg danego modelu samolotu to nie ma tutaj sprecyzowanej odległości do jakiej miałby on latać."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Statkiem wyłączonym z ubezpieczenia może być np. szybowiec, sterowiec czy samolot powyżej 5 kg, a Pan ma jego model do 5 kg."

Pytanie zadałem o wyłączenie (jest zapis), który mówi też o statkach bezzałogowych i tam nie było żadnej wagi podanej. Ale punkt wcześniej opisuje, iż do 5kg ubezpieczenie obejmuje. Więc te 2 zapisy wnoszą, że do 5kg jest ubezpieczenie, powyżej nie.

Konkretnie ubezpieczenie jest dla:

" zdalnie sterowanych, bezzałogowych modeli pojazdów, statków powietrznych i wodnych, o ile ich ciężar nie przekracza 5 kg;"

oraz kilku innych (pisałem powyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest impas w sprawie ubezpieczeń modeli RC (nie dronów) powyżej 5 kg wagi. Mam ten sam problem z moim dotychczasowym ubezpieczycielem. Więc na razie modele powyżej 5 kg nie mogą być ubezpieczane w OC i występowanie ich publicznie wiąże się z ryzykiem dla pilota. Jak coś się zmieni dajcie znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam to to jest ta sama sprawa co z ustawami , pisane tak żeby interpretacja była na tyle sposobów ilu ludzi posługującymi się danym przepisem . W naszym kraju to normalne dziś powiedzą że do 5 kg ale w razie draki to wymyślą że jak masz elektryka to nie tylko spaliny albo odwrotnie , jak pianka to też nie tylko drewniane . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie lata ubezpieczałem się w Allianz`ie - modele do 5kg. W tym roku zwiększyłem wielkość i niestety nie mieszczę się w tych 5kg, usiłowałem rozszerzyć polisę, niestety bez skutku. Firma Allianz dla osób, które wykupywały w przeszłości OC modelarskie na modele do 25kg, umożliwia kontynuację tych polis, natomiast nie umożliwia wykupywanie ich przez nowych użytkowników, nawet jeżeli ten użytkownik miał polisę do 5kg. Nie pozostało mi nic innego i zawarłem umowę z Ergo Hestią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyżej 5 kg na razie jest wtopa. Więc występy takich modeli na spotkaniach modelarskich na razie są nieubezpieczone.  :(

Z tym 5 kg to koledzy wg mnie sami się pospieszyli i przedobrzyli !! Ja mam w Alianzie do 25 kg. ! Teraz jak im podsunieto te 5 kg wyceniono przez nich na tyle ile ja place za 25 kg. !!!

Wnioskuję ze teraz za kontynuację mi wzrośnie stawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie... a ja w allianzie załatwiłem przed wczoraj za 110zł do 5kg.. no nic, na ten rok wystarczy;)

Rozumiem że trzeba tam się ubezpieczyc w dziale "drony"? Szkoda że nie ogólnie sporty modelarskie bo "drony" to zło konieczne dzisiejszych czasów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało mi się w końcu przedłużyć ubezpieczenie OC modelarskie z zeszłego roku na ten rok na niezmienionych warunkach tj. do 25 kg wagi modelu. I jest w tym zasługa mojego dotychczasowego Agenta ubezpieczyciela. Jednak na wyraźna jego prośbę nie mogę podać szczegółów bo sprawa była załatwiana długo i namiętnie.

 

Szkoda bo możne skorzystało by więcej osób a tak mamy ciągle bałagan i poniekąd uznaniowość.  Cała nadzieja w tym że firmy ubezpieczeniowe w końcu się z tym tematem wyroją i uporają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dwa lata temu słyszałem i czytałem, że koledzy ubezpieczają cięższe modele negocjując indywidualnie warunki. Więc na pewno można. Fajnie byłoby się zebrać i ubezpieczyć grupowo, tylko nie wiem, na ile to możliwe. Wtedy można by było też skuteczniej negocjować.

 

Ja mam w PZU, do 5kg, suma gwarancyjna 500 tys., składka 130PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.