Skocz do zawartości

Futaba T18SZ SPORT


samolocik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawila się okrojna o helikoptery i wielowirnikowce wersja nadajnika T18SZ.

To dobra wiadomość bo cena spadla z 5.000pln do ok. 3.420pln i jeżeli ktoś ma wydać 2.500pln za nadajnik T14SG to lepiej dołożyć i mieć wygodny ekran dotykowy i protokół T-FHSS zapewniający tańsze odbiorniki telemetryczne do mniejszych modeli.

 

Zla wiadomość jest taka, że producent nie przewiduje w przyszłości updatu softwaru do obciętych funkcji a szkoda, bo mógłby śladem Jeti pozostawić taką opcję jako płatną.

 

http://www.der-schweighofer.at/en/product/217492/futaba_t18sz_sport_2.4_ghz_und_r7008sb_mode_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnio programowałem ten nadajnik. :)

Moja ogólna ocena tego nadajnika jest bardzo dobra. Nieźle leży w rękach. Manetki pracują dobrze. Program dokładnie ten sam choć nie taki sam jak w 18MZ. W porównaniu do 8 czy 14SG to nie ma porównania, 2-3 klasy wyżej.

W stosunku do mojego nadajnika programowanie jest nieco inne. Pomieszane są ekrany. To co u mnie jest na pierwszy to w tym na drugim. Generalnie chodzi o włączanie i wyłączenie poszczególnych funkcji, co oczywiście nie oznacza, że jest źle. Dla mnie (odgrywa tu pewnie już przyzwyczajenie) jest mało intuicyjne. 

Jedyną wadą jaką podczas kilku godzin zabawy z tym radiem znalazłem to klawisze po lewej i prawej stronie, te pod drążkami.

Non stop podczas programowania przypadkowo naciskałem kciukiem, co powodowało wyjście do głównego menu. No, ale to też pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Na pewno będziesz zadowolony. Jest to najnowsze radio ze stajni, więc wszystko co najnowsze już ma.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna dotrzeć na weekend, więc jak będzie czas to ją uruchomię i podzielę się wrażeniami mam nadzieję takimi samymi jak Konrad :-)

W sumie 3 rzeczy zadecydowaly o zakupie: obsługa tanszych odbiorników w systemie T-FHSS, ekran dotykowy - mam nadzieję wygodniejszy od sensora w kształcie kółka i 2 dodatkowe trymery,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak o ekranie dotykowym zapomniałem wspomnieć jako o bardzo dużej zalecie tego nadajnika :). Jest to na pewno duża wygoda. Nie ma porównania z jakimiś tam pstryczkami, pokrętłami, klawiszami i co tam jeszcze producenci wymyślają do programowania. Tu jest czysta przyjemność. 

O dziwo w czasie 4-5 godzin programowania tego nadajnika zużycie pakietu spadło o 40%-45% no może trochę więcej.

W moim nadajniku (nie w 18SZ :)) po 5 godzinach zużycie pakietu spadło powyżej 65%, tak więc informatycy ewidentnie się przyłożyli i ten element mocno poprawili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futaba dotarła do mnie :)

Na razie zdążyłem rozpakować i odpalić nadajnik oraz pobiegać po funkcjach.

Nadajnik wyraźnie cięższy od poprzenich z linii T8 i T14 ale nadal świetnie leży w rękach i jest dobrze wyważony.

A poruszanie się po menu porównując do sensora dotykowego poprostu skok jakościowy i komfort nie do opisania :wub:

 

Aha, w zestawie oprócz tego co na zdjęciu jest jeszcze smycz w kolorze wściekło pomarańczowym z napisem FUTABA.

 

post-1402-0-42974500-1484300178_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,rozpakuj,załącz,pisz o dalszych wrażeniach,fotki bez folii proszę :) .

Oczywiście jeśli nie są tajemnicą koszty  to proszę o info jak się przedstawia -koszt radia plus przesyłka,tak jak napisałeś powyżej  ?

 

Nadajnik kosztował 650 EUR - była promocja na koniec rok dla klientów sklepu. Przesyłka jak to www.lindinger.at od zakupów za 199 EUR pocztą wynosi 0 PLN. Czyli w sumie prawie 3.000pln bez paru złotych. Płaność przelewem SEPA (stałe niższe opłaty przelewów w UE) ponieważ jak płacisz przez PayPal to doliczają kilka procent aby zrekompensować prowizję PayPala.

 

WIęcej o nadajniku niestety dopiero w poniedziałek bo mi został w pracy. Na początek przetestuję go sobie z odbiornikami FrSky.

Mam wrażenie, że ma trochę dłuższą metalową rączkę niż T14SG ale to może tylko wrażenie. Drążki sterujące wydają się być za cienkie do tak solidnego i masywnego nadajnika, no ale są mocne. Te w nadajnikach Jeti na pewno są fajniejsze, w sensie czuć ich masę i solidność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, poniżej zdjęcie rozpakowanego nadajnika. Ekran dotykowy nie reaguje tak dobrze jak w smartfonie tj. mniej reaguje, więc trzeba się bardziej przykładać ale jest to do przyjęcia - nie powoduje nerwicy. Test z odbiornikiem FrSky FASST przeszedł pozytywnie :)

 

post-1402-0-04564300-1484563364_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No i na razie wygląda na to, że Futaba T18SZ sport to już historia. Nadajnik nagle znikł z oferty z dwóch największych firm sprzedających go, tj. Lindingera i Schweighofera. A szkoda bo był to najsensowniejszy nadajnik futaby da osób, które nie potrzebowały latać śmigłowcami bądź wielowirnikowcami.

 

Pozostał na rynku nadajnik T16SZ droższy o 150 EUR i okrojony w stosunku do wycofanego.

Pogoń za zyskiem wkurzy porą część klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na razie wygląda na to, że Futaba T18SZ sport to już historia. Nadajnik nagle znikł z oferty z dwóch największych firm sprzedających go, tj. Lindingera i Schweighofera. A szkoda bo był to najsensowniejszy nadajnik futaby da osób, które nie potrzebowały latać śmigłowcami bądź wielowirnikowcami.

 

Pozostał na rynku nadajnik T16SZ droższy o 150 EUR i okrojony w stosunku do wycofanego.

Pogoń za zyskiem wkurzy porą część klientów.

Mam T14, i zastanawiałem się na T18SZ,  programowanie na dotykowy ekran to ogromna oszczędność czasu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.